Charles Aberofth

29. května 2010 v 11:14 | Hood |  Profily postav
Jméno: Charles Aberofth
Datum narození: 8.12. 1158
Postavení: Psanec


Charles je průměrně vysoký muž mohutnější postavy, zkrátka co mu schází na výšce, to doplňuje rozložitější postava. Má celkem krátké, zářivě zrzavé vlasy, které, když se od nich odrazí světlo, ať už sluneční nebo od ohně, vypadají, jako by hořely. Vážně, taková barva se tak často nevidí. Oči má tmavě hnědé, což je u zrzavých lidí poněkud neobvyklé. Tvář si nechává porůstat strništěm, které září stejně výraznou rezavostí, jako jeho vlasy. Kolem malého nosu má rozseto mnoho pih. Je pro něj typický přátelský úsměv. Pokud ho někdy uvidíte bez košile, určitě vašim očím neunikne poměrně velká jizva ve tvaru orla, kterou má Charles vypálenou v levé části hrudi. Šerif ho totiž ocejchoval znakem Orlích rytířů.

Jeho oblečení se přizpůsobilo životu v lese - zpravidla je pohodlné a takové, aby nepřekáželo rychlému pohybu lesním porostem. Charlese lze nejčastěji vidět v dobře šité tunice těžko popsatelné barvy, je to něco mezi zelenou a šedou. Přes onu tuniku má ještě přehozenou samostatnou kápi hnědé barvy, málokdy nosí plášť. Na levé ruce má téměř nepřetržitě připnutý kožený nátepník, vzhledově naprosto obyčejný a dosti opotřebovaný. Stále však plní svou funkci a to je hlavní. Kalhoty nosí z tenké kůže nebo plátěné, většinou hnědé, a ne příliš obtažené. Nosí boty vysoké zhruba do půli lýtek.

Přes záda často nosí přehozený tisový luk, u pasu se mu houpe toulec se šípy. Pokud zrovna nemá luk, pak u sebe určitě bude mít svůj věrný obouruční meč.

Charles je upovídaný a zábavný společník, jeho humor je dosti specifický a někdy občas trošku oplzlý. Rád se baví, nudu nenese příliš dobře. Je aktivní, přátelský a otevřený. Pokud má ale špatnou náladu, je lepší na něj nemluvit a nechat ho být, jinak se rozzuří a to často dopadá nemalými hádkami. Když se Charles naštve, nezná se. Proto je lepší udržovat ho v klidu, je-li to možné a daná situace to dovoluje. Je zvyklý poslouchat rozkazy, a tak příliš neprosazuje své názory, což je možná někdy spíše na škodu. Jelikož je dvojnásobným otcem, stal se z něj mnohem starostlivější a zároveň spolehlivější muž.

Jeho vzhled poukazuje na irské předky, avšak Charles vyrůstal v Nettlestone jako syn zdejšího kováře. Proto se taky naučil dobře zacházet s mečem, když nově ukované zbraně zkoušel. Když se ze Svaté země začali vracet vojáci a krajem začaly kolovat různé povídačky, podlehl těm řečím a rozhodl se odejít bojovat ve jménu křesťanství. Ve Svaté zemi se nikdy nedostal na příliš vysokou úroveň, nikdy mu to ale nevadilo. Věřil, že bojuje pro dobro církve. V bojích potkal skvělého anglického lukostřelce, Robina z Locksley, a stali se z nich dobří přátelé. Krom toho se tu zamiloval do mladé ženy, Dandelion, se kterou prožil poměrně krátký románek. Býval by s ní byl déle, ale válka to nedovolovala. Když se Robin rozhodl vrátit do Anglie, Charles se navrátil s ním. Dříve, než stačil poznat, jak strašný tyran je nový šerif, dříve, než si uvědomil, že Anglie hnije od základů, nechal se naverbovat k šerifovým vojákům. Myslel si, že bude mít dobrý plat a bude se mít dobře, opak byl ale pravdou. Dlouho čekal na příležitost, kdy bude moci od šerifa odejít. A ta přišla, a tak se sbalil a vydal se za Robinem, pomáhat mu v jeho zbojnické činnosti. Jeho domovem se tedy stal Sherwood. Po nějaké době života mezi zbojníky se v nottinghamském hrabství z ničeho nic objevil chlapec, který jako by mu z oka vypadl. Charles zjistil, že se jedná o jeho syna, Waltera, jehož matka se jmenovala Dandelion. To ho značně vyvedlo z míry a tak trochu se uzavřel do sebe, po čase se s tím vším ale vyrovnal. Avšak netrvalo dlouho a padl do dalších chmur, jelikož zjistil, že pod vlivem alkoholu strávil noc s Lestriel. A ta mu oznámila, že to ponese následky. Po devíti měsících se jim narodila dcerka Sofie, jíž si Charles okamžitě zamiloval a stal se z něj hrdý otec. Krom toho to konečně zpečetilo jeho vztah s Lestriel - dali se dohromady.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.