Locksley

24. května 2010 v 13:00 | Hood
Právě jsi se ocitl na kraji vesnice Locksley, která patří v nottinghamském hrabství k těm větším. Domky jsou dřevěné, malé, ale většina jich vypadá útulně. Vydáš se prašnými uličkami, ani nevíš, kam jdeš. Z oken tě pozorují vesničané. Zahneš za roh a potkáš vojáka. Ten se na tebe podezíravě podívá, ale nechá tě projít. Víš proč - tohle je místo, kde se zrodila legenda o Robinu Hoodovi. Proto vojáci kontrolují každého, obzvlášť cizince. Ulice tě dovedou až na celkem rozlehlou náves, v jejímž středu se nachází nizoučký zatravněný kopeček. Vedle něj stojí zastřešená studna. U okolních domů se povalují různé předměty - od polámaných kol vozů, přes otepi slámy... Tvé oči upoutá vývěsní štít zdejšího hostince - vybledlými barvami je na něm namalovaná jakási pečínka a korbel piva. Nápis hlásá "U hladového vlka", ty ho ovšem přelouskáš pouze umíš-li číst. Kousek za vesnicí vidíš nevelké jezírko, jehož hladina se krásně třpytí. A na kopečku za vesnicí stojí prostý dřevěný kostelík. Když se otočíš, uvidíš zelený pás Sherwoodského lesa, od kterého jsi přišel. Teprve teď si všimneš, že od lesa do vesnice vede prašná stezka, kterou obklopuje svěže zelená louka. Teď je jen na tobě, kam se vydáš, poutníče.
Náves je často plná vesničanů či hrajících si dětí. Po setmění tu ale není moc bezpečno - z hostince vycházejí někdy až příliš podivná individua.

V hostinci to žije vždycky, ať je jakékoliv počasí. Pravda ale je, že je-li deštivo či chladno, těžko v hostinci najdete místo k sezení. Zpívá se tu, jí a zvesela pije, občas to tu ale končí rvačkami, tak pozor.

Jezírko slouží především jako zdroj vody pro praní a mytí, proto tu voda není příliš čistá. Vodní plochu obklopují rákosy. Ačkoliv je jezírko malé, je celkem hluboké, tak pozor, ať neplavcům nesjede noha ze břehu.

Louka je rozlehlá zelená plocha, která odděluje vesnici od Sherwoodského lesa. Vesničané jí využívají především jako pastvu pro dobytek.

Kostel je malá dřevěná stavba tyčící se na kopci za Locksley. Je to tiché místo plné míru. Chodí se sem s Bohem střetávat především vesničané, ale občas sem zajede i nějaký ten šlechtic z Nottinghamu.


Z Locksley se pohodlně dostaneš do Sherwoodu především po prašné cestě, která se kroutí loukou. U ní stojí mohutný dub a na něm vývěska s obličeji hledaných osob.Domky:


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.