Úvodní slovo

24. května 2010 v 14:26 | Hood


Právě jsi nějak narazil na adresu www.the-middle-ages.blog.cz a vybafla na tebe TMA. A ty se zřejmě ptáš, kam ses to vůbec dostal. Vítej ve hře, která funguje na principu RPG hraní.

Vraťme se spolu do středověku, kdy Anglii vládl Richard Lví srdce, kdy se ve Svaté zemi bojovalo ve jménu křesťanství a pod znakem červeného kříže. Vraťme se do doby, kdy Anglie měla ty nejlepší lukostřelce. Do doby, kdy chudým vrátil naději Robin Hood a jeho život pokračoval v podobě legendy. Pojďme spolu mezi kejklíře, zemědělce a vojáky. Pojďme do doby rytířství a statečných srdcí. Nechme uzdu fantazii volnou.

Píše se rok 1195. Král Richard Lví Srdce právě vede válku proti francouzskému králi Filipu II. a zemi vládne jeho neschopný bratr, princ Jan. Ten vybírá vysoké daně, snaží se na svou stranu dostat šlechtu a potlačovat vznikající nepokoje. Lidé jsou nespokojení - nemají dostatek jídla, trpí chudobou a jejich práva nikdo nebere v potaz. Robin Hood, legendární zbojník, který bohatým bral a chudým dával, v nottinghamském hrabství dokázal úžasnou věc; dal lidem naději a donutil je bojovat za svá práva a svobodu, za lepší zítřky. Zpráva o jeho troufalých činech se brzy roznesla po celé zemi a v ostatních hrabstvích začaly vznikat nepokoje, které se princ Jan snaží ze všech sil potlačit a krutě trestá vůdce povstání. Robin Hood v Nottinghamu položil život za naději svého lidu, zabil tyranského šerifa, jenž byl princovým rádcem a pravou rukou, sám však podlehl jedu, byl totiž zraněn otráveným ostřím. Nyní je však oslavován jako národní hrdina a k místu jeho posledního odpočinku denně proudí poutníci, aby mu vzdali hold a poděkovali. Robinovo místo správce vesnice Locksley nyní zaujal jeho bratr, Archer. Legendární vůdce zbojníků je mrtvý, uvolněné místo po šerifovi na nottinghamském hradě zaujal celkem rozumný člověk, nestraník, který nesympatizuje ani s vesničany, ani s princem. V našem hrabství nastal klid, po kterém mnozí několik let toužili. Z beder zbojníků byly sňaty jejich hříchy, Robinova slavná družina má nyní možnost žít život obyčejných lidí, nepronásledovaných zákonem. Jak se s tím ale vyrovnají a jsou ještě vůbec schopní žít mimo les? A nedonutí je princ Jan znovu se vrátit do lesů a bojovat za práva obyčejného lidu Anglie?

Zapoj se do středověkého života. Čím budeš? Staneš se chudým vesničanem, tím, kdo chudobu způsobuje a nebo tím, kdo se chudým snaží vrátit naději a pomáhá jim? To záleží jen na tobě. Můžeš změnit dějiny. Tak neváhej a přidej se k nám!

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vivie | Web | 26. května 2010 v 13:46 | Reagovat

Ahoj, máte super nápad =)
Teď nemám moc času ale až se nějaká ta volná minutka najde určitě se přídám =)

2 ejunka-a | Web | 31. března 2011 v 21:39 | Reagovat

Já hrála několik RPG s upíry atd...ale tohle vypadá zajímavě. Je to něco jiného:-) Právě sleduju seriál Robin Hood, a je skvělí. Tak ještě zauvažuju jestli bych měla čas hrát a možná se zaregistruju.

3 Games VKXtreeme | Web | 7. února 2013 v 20:53 | Reagovat

Je to opravdu povedená RPG, kdybych měl více volného času, tak bych se zapojil. Opravdu skvělá hra.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.