Pravidla

24. května 2010 v 11:59 | Hood


  • Obecná pravidla
1. Každý smí hrát maximálně za 2 postavy. Pokud máš sourozence, který se chce také registrovat a používá stejný počítač a máte tedy stejnou IP, dejte nám to vědět.
2. Aby tvá postava nebyla smazána, musíš se s ní alespoň jednou za měsíc ukázat v rpg.
3. Tvá postava může být něčím vyjímečná, nějak se vymykat z řad, ale uvědom si, že není středem vesmíru. Někdy je lepší být obyčejným sedlákem, nežli široko daleko známým bojovníkem.
4. Uvědom si, že se nacházíš ve středověku, konkrétně ve 12. století. Neexistuje tedy žádná technika a je vyloučeno, že by sis v hostinci mohl objednat kolu a hranolky.
5. Čas v našem rpg ubíhá stejně rychle, jako v reálu, odpovídají i roční období.
6. Pokud chceš uspořádat nějakou soukromou akci, napiš na náš email a domluvíme se. Tím soukromou myslím například svatbu, zasedání šlechty, atd.
7. Pokud budeš často a dobře hrát rpg, na konci rpg roku možná dostaneš nějakou odměnu ;-)
8. Rpg zpravodaj je plátek, který hlásá nejrůznější drby, co se udály ve hře, a tak podobně. Vše, co je ve zpravodaji psáno se dostalo k uším tvých postav, to znamená že o tom ví a mohou tyto informace používat ve hře.

  • Ohledně středověku
1. Neexistuje technika. Místo aut máme koně nebo vlastní nohy, místo hranolek obilniny, místo kuřecího řízku pečínku. Žádná moderna, tohle je 12. století!
2. Vzdělání si ve středověku mohli většinou dovolit jen lidé z vyšší společnosti, například šlechtici. Byl by zázrak, kdyby ses setkal/a s učeným sedlákem.
3. Většina lidí ve středověké Anglii byli věřící, křesťané. Proto různé jevy a zvláštnosti přisuzovali buďto Bohu, nebo Ďáblu.
4. Dávej si pozor na jazyk. Středověk nebyl žádná procházka růžovou zahradou a i třeba sebemenší drzost bývala krutě potrestána.
5. Dávej si pozor, abys nelezl šlechtě a vůbec komukoliv do zelí, mohlo by se ti to ošklivě vymknout z rukou. Například takové pytlačení je krutě trestáno, o zlodějství jako takovém nemluvě.
6. Ve středověku byla čest důležitější než život. Kdo přišel o svou hrdost a čest, jako by byl mrtvý.
7. Ber na vědomí, že středověcí lidé nenosili minisukně, kalhoty Nike a mikiny Adidas. Mezi časté součásti oblečení patřily lněné košile a tuniky, kožené kalhoty a boty, dlouhé šaty a pláště, většinou s kápí.
8. Většina lidí uměla používat nějakou zbraň. Ať už obyčejné vidle, meč nebo luk a šípy.
9. Král Richard Lví srdce, který v době našeho rpg vládne, bojuje ve Svaté zemi a potřebuje peníze na financování armády. Lidé tedy museli platit vysoké daně. Proto mnoho obyčejných poddaných chodilo ruku v ruce s bídou a hladem.
10. V Nottinghamu vládne šerif, který se snaží dostat na trůn zlomyslného prince Jana a vystupuje proti lidu, jak jen to jde. Je krutý a zlý, lidé se ho obávají. Nesmíš ho ale zabít, neboť by pak princ Jan přitáhl s vojskem a nechal by celé nottinghamské hrabství srovnat se zemí!
11. Onemocnění byla ve středověku většinou vážná, neboť lidé neznali léky. Chodili za kořenářkami, kterých ale nebylo příliš mnoho.
12. Pokud se někdo paktoval s psanci a jinou sebrankou, odměnou mu byla šibenice.
13. Občas byla nějaká ta kořenářka, která se vrchnosti zdála podezřelá, prohlášena za čarodějnici. Proto si dávejte pozor na to, co děláte.

  • Ohledně postav
Můžeš být obyčejným vesničanem, žebrákem, šerifovým poskokem, vojákem... Kýmkoliv si jen vzpomeneš. Máš možnost mnoha povolání - kat, žalářník, sedlák, hostinský... Stačí si vybrat.
Máme tu však limity, které chceme dodržovat. V nottinghamském hrabství smí být maximálně 8 šlechticů, 8 psanců a neomezeně vojáků, žebráků a vesničanů. Dávej si tedy pozor, aby ses nezaregistroval/a jako šlechtic, když už například je plno. Pak by tvá registrace byla zamítnuta.

  • Smrt postavy
Ačkoliv je tohle jen hra, i v rpg se může stát, že postava umře. Může podlehnout nepříteli v boji, připlést se na špatné místo ve špatnou dobu, nebo třeba podlehnout nějaké nemoci. V takovém případě se postava maže z našich řad a vy si můžete založit novou.
Pokud vaše postava umře, radši nám to dejte nějak vědět, nestíháme číst všechny hry ve všech knihách. A pokud se jí rozhodnete zabít úmyslně a máte k tomu nějaký vážnější důvod, i to nám napište a po mailu to nějak prodiskutujeme ;)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.