Robin Hood

24. května 2010 v 14:41 | Hood |  Profily postav

Jméno: Robin z Locksley, zvaný Hood
Narozen: 14.10. 1165
Postavení: Psanec, dříve lord z Locksley a hrabě z Huntingdonu


Robin je průměrně vysoký mladík štíhlé postavy mající podlouhlé hnědé vlasy. Ty jsou většinou učesané větrem, neboli rozcuchané a neposedně rozlétané. Na svět se kouká jasně zelenýma očima, pod kterýma sedí malý a mírně křivý nos (zřejmě byl někdy zlomený), který nemá daleko k nadzvednutému "pršáčku".
Rty má nevýrazné, většinou roztáhlé do úsměvu, kterých je široká škála - od těch přátelských až po drzé a šibalské. Jeho úsměvy většinou odhalují rovné bílé zuby, pro něž jsou charakteristické trošku delší špičáky a nevelká mezera mezi dvěma horními předními zuby. I různé úšklebky jsou na jeho tváři jako doma. Robin si nechává na tváři strniště.

Nejčastěji ho lze vidět v zelené tunice s kapucí či prosté lněné košili a hnědých kalhotách, které má zahrnuté do vysokých a pevných kožených bot. Nosí široký opasek, u kterého se mu pohupuje pouzdro s dlouhou dýkou, která je ale vzhledem úplně obyčejná, a pochva se zdobeným jedenapůlručním mečem. Robin má na zádech často plochý toulec, ve kterém jsou vedle sebe naskládány šípy s charakteristicky pruhovanými letkami. V ruce zbojník obvykle třímá saracénský luk, který má speciálně prohnutá ramena. Kolem krku často nosí uvázaný nějaký ten pruh látky, který plní funkci šátku. Krom toho se mu na krku pohupuje jakýsi barevný přívěsek na tenkém proužku kůže, taktéž zřejmě saracénské výroby. Vedle něj zaujímá čestné místo dřevěná zbojnická známka.

Robin je muž s pevnou vůlí, který si pevně stojí za svými názory a nedá se jen tak zlomit. Zalekne se máločeho - odvaha mu nechybí a též se nebojí riskovat. Stojí pevně na svých nohách a má svou hlavu - nenechá se ovlivňovat ostatními. Je velkorysý a má cit pro spravedlnost. Dělá vše pro to, aby pomohl trpícím Angličanům a překazil šerifovi dozasení prince Jana na trůn. Robin je přátelský a otevřený, občas má ale potřebu být nějakou dobu sám, to zejména pokud si potřebuje srovnat myšlenky. Čest je pro Robina životní priorita, lži jsou špína. Nejhorším hříchem je podle něj zrada. Jednou zrádce, vždycky zrádce. Zrádcům dokáže Robin jen těžce odpustit. Vždycky ale dává druhou šanci. Rozhodně mu nechybí sebevědomí. Občas se chová arogantně či velmi drze.

Co se jeho chování týče, nezapře se to, že býval šlechticem. Je vzdělaný, umí číst i psát. Dříve přemýšlí a pak až jedná. Jeho jednání je klidné a rozvážné. Pokud ho někdy uvidíte jet na koni, rozhodně si ho nespletete s pytlem brambor. Na držení jeho těla v sedle je něco… ušlechtilého. Jeho zbojnická stránka, to je především skvělé ovládání boje s mečem, ale i boje beze zbraní. V lukostřelbě se mu široko daleko nikdo nevyrovná.

Robin měl poklidné dětství, vyrůstal v Locksley se svým otcem, matka umřela, když mu byly 6 let. Měla ošklivý zápal plic, s kterým si místní kořenářky nedokázaly poradit. Tenkrát mu otec říkal, že se proměnila v hvězdu a shlíží na ně z nebes. Otec Robina naučil základy boje s mečem, ale ukázal mu hlavně jak zacházet s lukem. Ukázalo se, že má Robin na lukostřelbu obrovský talent. Robin pak zdokonaloval své bojové a střelecké schopnosti sám. Když jeho otec zemřel, ujal se, jakožto hrabě z Huntingdonu, spravování panství Locksley. Popletly mu ale hlavu historky, jež začaly kolovat krajem z úst rytířů, kteří se vrátili ze Svaté země. Když mu bylo 20 let, rozhodl se odejít bojovat do Svaté země za svého krále. Odešel tedy se svým dobrým přítelem Muchem z Anglie. Ve Svaté zemi bojoval po boku samotného krále Richarda, byl v jeho osobní gardě. V jednom z mnohých bojů byl však Robin ošklivě zraněn, vypadalo to, že nepřežije. Když se ale začal zotavovat, král ho urychleně poslal zpět do Anglie - nechtěl přijít o takového bojovníka. Když se mladý šlechtic vrátil domů společně s Muchem, zjistil, že Anglie není taková, jaká byla, když ji opouštěl. Nyní se jeho milovaná země od základů drolí a rozpadá. Rozhodl se tedy, že své rodné zemi pomůže, a tak začal vystupovat proti šerifovi. V důsledku toho přišel o Locksley a stal se psancem. Ukryl se v Sherwoodu a lidé mu začali říkat Robin Hood. Přidalo se k němu několik dalších psanců, a tak vznikla slavná družina zbojníků Robina Hooda. Robin začal s pomocí svých přátel okrádat bohaté a získané peníze dává chudým. Stal se legendou, kterou zná téměř každý celém Nottinghamském hrabství i mimo něj.

Herní historie:
Zpočátku byl Robin jen drzý floutek, ovšem postupem času se vypracoval na pověstného zbojníka, na jehož hlavu byla vypsána odměna rovných 1000 liber. Jeho podobizna visí všude, kde to jde. Jeho družina se stále rozrůstá a Robin v ní má pevné postavení vůdce. Koncem roku 1191 vyhrál zlatý šíp na lukostřeleckém klání během Nottinghamských radovánek, šíp pak roztavil a věnoval chudým. Ovšem občas něco nevyjde - začátkem roku 1192 byl zatčen sirem Houndogem při pokusu o záchranu vesničana odsouzeného k smrti. Byl mučen, avšak nakonec šťastně zachráněn svou družinou. Následně se v Nottinghamshiru objevil někdo, kdo se vydával za Robina Hooda a Robinovi kazil reputaci tím, že okrádal chudé. Robin ho však před očima vesničanů (jejichž důvěra v Robina byla značně podkopána) dopadl a vyhnal z hrabství. Jak plynul čas, byl Robinovi sir Houndog stále více trnem v oku. Proto začal rozšiřovat svou družinu a cvičil zbojníky v boji. Byl totiž založen řád Nottinghamských rytířů, který se pro všechny stal značnou hrozbou, stejně tak jako řád Orlích rytířů, stoupenců šerifa. Při jedné potyčce se sirem Houndogem ztratil svou šavli, věrnou zbraň přivezenou ze Svaté země, a tak byl donucen obnovit si znalosti boje s jedenapůlručním mečem. Když se Houndog vrátil ze své krátké výpravy do Svaté země, přeskočilo mu a zmasakroval půlku Locksley jen aby se dozvěděl, kde mají tábor zbojníci. To se mu také povedlo, a tak na tábor zaútočil. Robinova družina však vojáky rozprášila. A Robin Houndogovi proklál mečem hruď, zbavil hrabství tyrana.

Soupiska zranění: (xD)
Zlomené zápěstí (2x)
Zlomený nos
Přetnutá lýtka
Téměř pneumotorax
Vykloubené rameno
Výron v kotníku (2x)
Pohmožděná levice
Otřes mozku

Kulturní vsuvka, jež naprosto vypovídá o Robinově povaze xD
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Danda.alias.Chuck | 26. května 2010 v 18:12 | Reagovat

Hoood!! Do toho xD!

2 Džulieta | Web | 8. srpna 2010 v 0:17 | Reagovat

Jen jsem se chtěla zeptat...když je to profil...tak ten přívěšek, který značí saracénské výroby to je pravda? nebo si to ten dotyčný vymyslel? :) Jen mě to zajímá :D dost mě to zaskočilo :)

3 Robin Hood | 8. srpna 2010 v 9:47 | Reagovat

[2]: To jsem si vymyslel ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.