Roland, nemanželský syn obchodníka Viktora

28. května 2010 v 18:06 | Hood
Jméno: Roland, nemanželský syn obchodníka Viktora
Datum narození: Nikdo neví, kdy se narodil
Povolání: Obchodník
Postavení: Vesničan


Popis: Roland je muž velmi drobné postavy. Měří něco málo přes 160 cm. Člověku se málokdy podaří mu pohlédnout do tváře, jelikož stále nosí černý, znatelně obnošený plášť s kapucí, kterou nosí staženou hluboko do čela a kolem úst má obmotaný kus pytloviny, nad nímž vyčuhuje umaštěný plavý knír. Proč? to nikdo netuší, snad schovává odulé pysky či nehezkou jizvu z nějaké šarvátky.
Pod pláštěm nosí špinavou tuniku tmavě modré barvy a když je zima, má přes ni přehozenou vestu z kraví kůže. Obvykle tmavé kalhoty nosí taktéž velmi volné, na nohou má vysoké boty z měkké kůže pro tichý pohyb. Nikdy nesundává své kožené rukavice, ať je teplo nebo chlad.
Roland toho nikdy s nikým moc nenamluví, zdá se, že společnost moc nemá rád. Je to divné, ale mezi muži se vždycky cítí nesvůj, místo hostinců a vřelých náručí dívek vyhledává ticho a klid lesa. Na lidi působí jako podivín, přesto je to dobrý obchodník a jeho zboží je žádané. Obchoduje se zbraněmi až po různá léčiva.

Minulost: Kdysi dávno žil v jedné blízké vesnici muž jménem Viktor. Byl to velmi vážený obchodník, dodával zboží na míle daleko. Jednoho studeného prosincového večera se mu narodila dcera - Ravenna. Viktor byl velmi zklamaný, jelikož chtěl mužského potomka, který by po jeho smrti převzal řemeslo, ale toho štěstí se mu nedostávalo. Ačkoliv se Ravenna vždycky snažila otce nějak potěšit a těžké práci se nevyhýbala, smutek ve Viktorovi přetrvával, Nakonec, o devatenáct let později, Viktor zemřel na zimnici a o několik neděl později Ravenně puklo srdce žalem.
Když už se zdálo, že je vše ztracené objevil se Roland, podivný malý mužík, který tvrdil, že je syn Viktora. Nikdo z vesnice mu už jen pro jeho zvláštní vzhled nedůvěřoval, ale vše se změnilo, jakmile Roland vyhrnul rukáv a na levém předloktí ukázal vesničanům mateřské znaménko, které vlastnil i Viktor. Převzal otcovo místo a také - jako jeho otec - udržuje spojení se psanci, kterým dodává zásoby.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Casion | 28. května 2010 v 19:17 | Reagovat

Pekný životopis veľmi zaujímavý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.