Červenec 2010

Lady Evanlyn z Lancasteru

27. července 2010 v 16:31 | Hood |  Profily postav

Jméno: Lady Evanlyn z Lancasteru
Datum narození: 10.2.1171
Postavení: Šlechtična


Lady Evanlyn je průměrně vysoká osůbka, s poměrně štíhlou postavou. Světle hnědé vlasy jí spadají zhruba pod lopatky, i když jejich délka se často mění. Vlasy má nejraději rozpuštěné, ale nějakým složitějším účesům se nebrání. V obličeji jsou nejvýraznější modro-šedě zbarvené oči, které lemují husté černé řasy. Nos není nijak výrazný, rty má plné a rudě zbarvené.

Její oblečení se dost různě střídá. Někdy to jsou šaty, které však nejsou nijak příliš zdobené a nevypadají moc draze. Jindy to jsou tmavé kalhoty, nějaká ta tunika k nim, vysoké boty a plášť. U ní dosti záleží na náladě nebo na situaci. Když se hodí více šaty, vezme si šaty, ale pokud jsou vhodnější a pohodlnější kalhoty, tak si je oblékne. Co se týče šperků, nějaké se u ní dají najít. Někdy je na jejím krku možné spatřit slabý stříbrný řetízek, na kterém je drobný broušený smaragd. Na pravé ruce často nosívá pečetní prsten své rodiny, což jako jedna z mála věcí poukazuje na fakt, že je šlechtična. Ještě jeden prsten nosí na levé ruce. Jedná se o zlatý kroužek zdobený rytinami, ve kterém je zasazen drobný kamínek. Někdy ho nosí na prsteníčku a v tom případě by se mohlo jednat o snubní prsten, jindy ho má zase navlečený na ukazováčku. Jen někteří lidé ví, co skutečně znamená.

Co se týče zbraní... Viditelně u ní žádnou nespatříte, jen někdy má u pasu zavěšenou střídmě zdobenou dýku, se kterou umí zacházet. Luk a šípy jí též nejsou cizí, vystřelit a trefit se na nějaký snadno dosažitelný objekt dokáže, avšak s touto zbraní jí snad vůbec neuvidíte. Na boj s mečem je úplně levá, i když držet ho umí. Jediné co jí jde dobře je vrhání s noži, ale ty už dlouho nepoužila.

Evanlyn se na první pohled jeví jako milé a přátelské děvče, u kterého by jste moc neodhadovali urozený původ. Rozhodně je to velmi dobrá lhářka, kdyby nebyla, tak by na tom byla asi docela zle. Je trochu tvrdohlavá a stojí si za svými názory, avšak dokáže odhadnout, kdy je lepší mlčet než mluvit. Vzdělání jí nechybí, umí psát, číst, počítat a má některé znalosti z jiných oborů. Je chytrá, bystrá a umí přemýšlet. V chování má velmi daleko k urozené šlechtě, kam i ona patří.

Evanlyn se narodila a i vyrůstala na Lancasterském panství. Zpočátku se do její výchovy nezapojovala žádná žena. Její matka totiž zemřela po porodu a otec se znovu neoženil. Přestože jí otec miloval, stejně si vždy přál více syna. A proto Lyn začal vychovávat podobně jako chlapce. Vlasy mívala krátké, oblékávala se jako chlapec, byla vedena k boji se zbraněmi a otec jí učil, jak se má správně starat o své panství. Avšak v jejích deseti letech zemřel i její otec. Do výchovy byla dána tetě Gwendolyn a jejímu manželovi. Kdo ví, jestli to nakonec bylo dobře či ne. Ale tetička se jí pokoušela převychovat a udělat z ní dámu. Jejím největším úspěchem bylo to, že se Evanlyn začala více vzdělávat. Kolem patnáctého roku odcestovala z Anglie do Evropy, aby poznala své příbuzné a také jiné kultury a zvyklosti. Po čtyřech letech cestování se vrátila zpět. A velmi jí šokovalo, co se s Anglií stalo, jak se všechno změnilo.
Přestože původně plánovala zůstat chvíli doma a poté odjet pryč, tak jí jisté záležitosti dovedly do Nottinghamského hrabství. A tam ze všech stran stále slyšela o Robinu Hoodovi. Nakonec se i jí naskytla možnost se s ním setkat a poté už byla Evanlyn přesvědčená, že Hood dělá správnou věc. V Nottinghamském hrabství se rozhodla zůstat a posléze se nastěhovala ke své tetičce Ágnes, která žije kousek za Locksley. Přes Robina se seznámila i s jeho bratrem Archerem. Nejdříve ho považovala prostě jen za dalšího z psanců, kteří bojují za správnou věc. Jenže pak se s ním setkávala stále častěji a více s nim mluvila. Až se do něj nakonec postupem času zamilovala. K jejímu štěstí Archer její lásku opětoval. A tak mezi nami vznikl vztah. Který ještě více upevnili v březnu léta páně 1193, kdy se společně vzali. Oddal je Robin a o svatbě samozřejmě ví jen zbojníci a někteří nejblížší přátelé, kterým se dá věřit.

Ell Georgia Lyder

27. července 2010 v 16:27 | Hood
Ell

Jméno: Ell Georgia Lyder
Datum narození: Narozena 11.5. 1173
Povolání: Hospodyňka u bohatého sedláka
Postavení: Vesničanka


Mladinká Ell není nijak moc veliká, v davu se lehce přehlédne, ovšem pokud na ní spočine váš pohled nejprve vás zaujme její líbezný dívčí obličej a velká hnědá kukadla. Její dlouhé rusé vlasy, které má až po pás, málokdy uvidíte vyčesané do nějakého složitého účesu, většinou je má seplé ozdobnou sponou či jenom v copu. Co se týká oblečení, nosí dlouhé šaty nevýrazné barvou, za to však odhalující její přednosti.

Ell je neobyčejně bystrá dívka, bohužel není zrovna průbojná. Spíše je konzervativní, bojí se nových věcí nebo změn. Ovšem je milá, laskavá a pobožná. Z jejích pohybů vyzařuje něžnost a laskavost. Umí však výborně zacházet s dýkou a v práci s mečem také nezaostává.

Tato dívka přišla na svět do rodiny městského písaře, matka se doma starala o domácnost, v které přebývalo dalších osm dětí. Díky faktu, že Ellin otec měl vysoké vzdělání a zastával názor, že všechny děti, bez rozdílu pohlaví, by měly být vzdělaní, umí Ella číst a psát, což je na tuto dobu velmi neobvyklé. V patnácti letech ji matka poslala do služby k jejímu strýčkovi. Nyní již dva roky Ell pracuje jako hospodyňka u movitého sedláka v Locksley.Registrace otevřena

22. července 2010 v 20:02 | Hood
Otevřeli jsme >registraci< a to hlavně z důvodu, že je nás tu poněkud málo a čím déle bude registrace otevřena, tím více hráčů se snad přihlásí.

Těm nově přihlášeným se začnou započítávat OP až v lednu dalšího rpg roku, tedy až bude registrace opět uzavřena, což vychází na konec non rpg srpna.

Nové hráče a jejich profily budeme zveřejňovat nejdéle po 10ti dnech po zaregistrování, mějte tedy strpení. Po registraci můžete ihned hrát.

Doufáme, že se nových hráčů přihlásí co nejvíce.

Seznam aktivních hráčů

15. července 2010 v 17:00 | Hood
Roland
Didi Helison
Chuck
Sharon Sammet
Beatrice Valois
Casion
Anna Lawendská
Robin Hood
Much
Naigary Marteille
Eileen Woodová


Logo zvoleno ;-)

6. července 2010 v 17:06 | Hood
Ano ano, konečně se rozhodlo o logu našeho klubu :-) Ještě musíme s Muchem promyslet, kde všude ho angažujeme :-D
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.