Allan A Dale

4. srpna 2010 v 17:32 | Hood
Allan

Jméno: Allan A Dale
Datum narození: 12.8. 1165
Postavení: Psanec


Allan je na svoji dobu vcelku vysoký, protože měří zhruba takových 182 cm. Můžeme ho považovat za hubeného člověka, protože je vytáhlý a pupek byste na něm jen těžko hledali. Lesní vlhkost způsobuje, že se jeho ořechově hnědé vlasy, rostoucí na levou stranu, mírně kroutí a vlní. Jeho šibalský pohled zdůrazňují dvě modré oči, kterými se dívá na tento nespravedlivý svět. Snad nejvýraznější v jeho obličeji je ale jeho nos. Sám dobře ví, že je možná až příliš veliký, než je přirozené. Pod nosem pak má široké, trochu popraskané a do růžova zbarvené rty. Mezi nosem a ústy si nechává růst krátce střižený knír. Taktéž na bradě má upravenou bradku. Pak už jen na spodní straně čelisti, kde končí obličej a začíná krk, mu rostou vousy až ke kotletám. Zbytek obličeje je ledabyle oholený.

Z dálky ho poznáte podle oblečení. Vždy nosí zažloutlou lněnou košili, na níž je sepnutá kratší kazajka bez rukávů, vyrobená z hnědé kůže. Přes to má ještě někdy přehozenou nedopnutou vestu z černé kůže.
Kalhoty má také z tmavě hnědé kůže, mírně upnuté, takže neplandají. Nohavice nosívá zastrčené ve vysokých kožených botech černé barvy.
Kazajka je dole opásaná páskem stejné barvy. Za tímto opaskem se pohupují jeho dvě zbraně, jimiž jsou dva krátké meče.
Na závěr snad poznamenat, že na rukou nosí kožené nátepníky, pod kterými má zastrčené rukávy košile, a na krku se mu pohupuje dřevená známka Robina Hooda.

Allan je velice zábavný společník, především svými sarkastickými a ironickými hláškami. Často vtipkuje na cizí účet, ale zpravidla to nikdy nemyslí nijak zle. To však nelze tvrdit, když upustí uzdu své drzosti. Dokáže se tak leckoho dotknout, urazit ho, nebo popudit. Na své kamarády ale bývá drzý jen málokdy. Žádné zásady, kterých by se držel a dodržoval, nemá. Bezohledně využívá každé příležitosti, která se namane. Vždy hledí na to, co z toho bude mít on a bez zadních dvířek, kterými by unikl, se do ničeho nepouští, alespoň většinou ne. Kromě toho je dosti výmluvný. Jeho charisma mu k tomu jen pomáhá. Je prolhaný a v podvodech zběhlý. Dokáže se lehko vžít do svého převleku a bezchybně ho zahrát. Jeho sobectví ale způsobuje, že se dá lehko ovládat penězi, nebo odměnou. Allan má určité hodnoty, ale lesk peněz se mu líbí, a jelikož nikdy nic neměl, může se z něj i proti jeho vůli stát Jidáš. Aby jste si ale nemysleli, že je Allan nějaký zlotřilý příživník, jeho přesvědčení není nikterak zlé. Ano, může sejít na zcestí, protože nemá tolik silnou vůli, ale vnitru je stále dobrý člověk, který si své chyby uvědomuje, chce je napravit, ale kolikrát je už příliš pozdě. Kolikrát se mu jeho zadní vrátka zavřou. Allan dokáže být ten nejsprávnější muž, jen potřebuje dobré vedení a dobrý vliv.

Narodil se v Nettlestonu, ale jeho rodina byla příliš chudá na to, aby platila daně. Byli tedy vystěhováni a stali se z nich bezdomovci. Jeho matka na ulici zemřela, když byl ještě malý, tudíž si ji sotva pamatuje. Otce pak v pozdější době chytili a pověsili za krádeže proti státu a lidu Nottinghamu. Zůstal na ulici sám se svým mladším bratrem Tomem. Dlouho se živili kapsářstvím a podvody. Nakonec se z nich stali muži a usmyslili si, že vypadnou z této díry. A to také udělali. Ukradli koně a odjeli pryč z hrabství. Živili se okrádáním pocestných do té doby, dokud se Allan jednoho dne neprobudil a všechno nebylo pryč, i s jeho bratrem. Okradl ho i oblečení a všechno. Od té doby chová Allan ke svému bratrovi mírnou nenávist a zlobu. Po tomto incidentu však bratra už nikdy neviděl. Bez peněz i bez koně, vydal se zpátky do Nottinghamu, kde opět podváděl a okrádal lidi, jak bohaté, tak i chudé. Takto to bylo tak dlouho, dokud neskončil za své krádeže na šibenici, kde mu od provazu pomohl Robin a zachránil mu tak život. Vděčil mu svým životem, a tak se tedy dal cestou psance Robina Hooda, který bohatým bere a chudým dává.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion | 4. srpna 2010 v 20:16 | Reagovat

Vitaj medzi nami :D

2 Georgie | 4. srpna 2010 v 22:49 | Reagovat

Welcome! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.