Archer

15. srpna 2010 v 20:49 | Hood |  Profily postav
Jméno: Archer
Datum narození: 21.3. 1167
Postavení: Psanec


Archer je trošku rozložitější postavy, je vysoký a urostlý - má široká ramena a ani svaly mu nechybí. Díky tomu působí tak trochu jako hromotluk. Má krátké hnědé vlasy, které se poměrně často trochu zvlní, především když je vlhko. Jeho účes nemá žádnou formu, spíš naopak - neposedné prameny vlasů mu většinou trčí do všech stran a tvoří tak dokonalý rozcuch. Jeho oči mají jasně zelenou barvu, ve které není patrný žádný odstín jiné barvy, nos je trošku větší, ale nemá daleko k pršáku. Na tváři má strniště, které je pod nosem a na bradě hustší, tedy i tmavší. Rty jsou nevýrazné, většinou nevinně se usmívající.

Pozornému pozorovateli neunikne, že je nápadně podobný Robinu Hoodovi. To bude asi tím, že jsou to bratři. Archer má sice ostřejší rysy a je mohutnější postavy, viditelná podoba tu ale je, obzvláště v obličeji. A když se mu někdo podívá do očí, bez váhání ho přiřadí k Robinovi. Nikdo jiný v hrabství nemá tak výrazně zelená kukadla.

Oblékáním zapadá mezi průměrné obyvatele nottinghamského hrabství - nemusí se oblékat do pytloviny, ale ani nenosí košile z těch nejdražších látek. Jeho oblek se skládá z obyčejné světlé haleny, přes kterou nosí koženou vestu. Na předloktích má připevněné kožené nátepníky, ten na levé ruce je poněkud opotřebovanější. Kalhoty a boty nosí takové, které jsou pohodlné, ale zároveň mu nebrání v rychlém a tichém pohybu. U pasu nosí zdobenou dýku, kterou dostal od Evanlyn a které si převelice váží. Doplňky tvoří jen kruhový přívěsek na krku, jemuž sousedí dřevěná zbojnická známka. Krom toho se na prsteníčku jeho levé ruky nachází zlatý snubní prstýnek, zdobený drobnými rytinami, který značí, že už Archer našel tu pravou.

Co se týká zbraní... Nejčastěji bojuje jednoručním mečem, který nosí připnutý u opasku. Nechybí mu ani znalosti boje s dvěma meči najednou či s dýkami. Krom toho ale umí skvěle střílet z luku - když má štěstí, vyrovná se i samotnému Robinu Hoodovi, ještě se ale má co doučovat. Nicméně není to žádný mistr bojových umění, nemá trénink a potřebné zkušenosti, aby se vyrovnal dobře cvičeným vojákům. V boji mu pak pomáhá především obratnost, odvaha a sebevědomí.

Archer je celkem kliďas, odvahy a síly má na rozdávání. Krom toho je ale pěkně vychytralý a často si dobírá ostatní. Nedává moc pozor na to, co říká a právě to ho nejednou přivedlo na šibenici. Není příliš čestný, ale přátele by nikdy nezradil. Jeho šarm dokáže lehce omámit většinu dívek. Často se chová nafoukaně a až příliš sebevědomě, je to tak trochu egoista, jako bratr. Je tvrdohlavý a sebevědomý a když ho něco naštve, řeší to většinou chlapsky - pěstmi. Pokud někdo urazí jeho milou, nezná se a je velmi těžké ho uklidnit. Může působit někdy dosti ztřeštěně, což ve skutečnosti je, má-li přebytek energie. Byl to tak trochu proutník, ovšem postupem času se docela zklidnil a odevzdal své temperamentní srdce jedné jediné ženě.

Jeho minulost je spíš zamotaná spleť událostí. Narodil se v Locksley jako utajené dítě Robinova otce Malcoma a jeho přítelkyně. Nikdo nevěděl o chlapci, který se jim narodil, jen oni dva. Rozhodli se ho dát pryč, protože by ztěžoval jejich už tak dost komplikovanou situaci. Jakmile Archer v utajení trošku vyrostl, předali ho do péče jednoho sedláka v Yorkském hrabství. Tam také vyrůstal a nejednou se zapletl do nejrůznějších patálií, krom toho měl ale klidné dětství. Netušil, že lidé, u kterých žije, nejsou jeho pravou rodinou. Doneslo se to k němu až když mu bylo osmnáct. Dozvěděl se, že jeho rodiče ale už oba zemřeli a zbyl jen bratr, který co nevidět odejde do Svaté země. Vydal se tedy za ním do Locksley, chtěl ho poznat ještě předtím, než se i on rozplyne. S Robinem se tedy poznal jen na krátkou chvíli a když Robin odešel bojovat po boku krále Richarda, Archer se vrátil zpět do Yorku. Tam pomáhal na polích. Když se ale po nějaké době dozvěděl, že se jeho bratr vrátil a skončil jako legenda jménem Robin Hood, rozhodl se ho vyhledat. To se mu kupodivu povedlo, a tak požádal Robina, aby ho přijal do své tlupy zbojníků. Jednak se chtěl dozvědět něco o své minulosti a to mohl udělat jedině tak, že by se držel v blízkosti Robina, a druhak chtěl konečně začít dělat něco smysluplného. Robin přijal, a tak začala Archerova zbojnická kariéra. Vzdal se celkem slušně zaopatřeného a klidného života ve prospěch lidu a stal se psancem. Jak plynul čas, Archer se sžíval se zbojníky a učil se novým dovednostem. Jednou se dokonce dostal do žaláře, to když si opět pustil pusu na špacír. Postupem času se skrze Robina seznámil s lady Evanlyn z Lancasteru. Zprvu jí považoval za obyčejnou šlechtičnu, ovšem čím častěji jí vídal, tím větší náklonost k ní cítil. A dospělo to tak daleko, že se cca po dvou letech vztahu tajně vzali, oddal je sám Robin.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Casion | 15. srpna 2010 v 20:58 | Reagovat

Pekný profil.

2 Archer | 15. srpna 2010 v 21:11 | Reagovat

Díky :-)

3 Evanlyn | 15. srpna 2010 v 21:19 | Reagovat

Také si myslím, že je to povedený profil =)

4 Georgie | 16. srpna 2010 v 13:41 | Reagovat

ale tak ujde to ;)xD všechno :P super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.