Detailnější popisy míst

6. srpna 2010 v 11:50 | Hood

Sherwoodský les


Sherwood je rozlehlý les, který jako by snad neměl konce. Je plný kopců, skalisek, mýtin a vyšlapaných pěšinek. Jeho východním cípem vede obchodní stezka zvaná Severní cesta, ta se kříží s méně významnou Západní cestou. Od obou cest vede nespočet vyšlapaných cestiček, ale jen jedna z nich směřuje k táboru zbojníků, který se nachází hluboko v lese mezi skalami a je pečlivě ukrytý před zraky nevítaných osob.


Na jaře je les plný krásné vůně probouzejících se stromů, květin a bylin. Nové listy mohutných stromů září jasnou mladou zelení a mezi spadaným listím, které tu zůstalo od podzimu, raší nová tráva. Lesní jezírka se začínají plnit vodou z roztátého sněhu. Právě jaro je obdobím, kdy se lesem nejvíce rozléhá rozličný zpěv ptáků a lze tu vidět nejvíce zvířat - od zajíců až po královskou vysokou.

Léto v lese bývá chladnější, než mimo něj, neboť košaté stromy svými větvemi brání slunci, aby les ohřívalo. Přesto jsou však cesty rozpraskané a plné dotěrného prachu a lesní jezírka často vysychají.

Na podzim je les snad nejkrásnější - odívá se totiž do rozličných barev díky listům, které se chystají opadat z větví stromů. Tráva žloutne a čím více listí opadává, tím více se do Sherwoodu dostávají sluneční paprsky, které ale už téměř nehřejí. Ráno se na pasekách drží nízká mlha.

Zima bývá krutá. Mrazy pálí zvířecí obyvatele lesa i přes silný kožich, a tak téměř nejsou k zahlédnutí, zalézají do svých nor a pelechů. Promrzlá půda praská pod nohama. Pokud napadne sníh, je ho v lese méně, než mimo něj, přesto ale většinou sahá minimálně ke kotníkům.

Sherwoodský hvozd je též nazývaný lesem zbojníků a rozhodně je to název více než přesný. Robin Hood a jeho družina tu mají své sídlo a na obchodních stezkách přepadají bohaté obchodníky, šlechtice a jim podobné. Les tedy není úplně bezpečné místo pro ty, co mají v měšci více peněz, než si zaslouží.


Tábor zbojníků
Tábor je poměrně rozlehlé místo, schované mezi strmými skalami. Dostat se do něj lze pouze dvěma vchody, které jsou pečlivě ukryté před zraky nevítaných osob. Hlavní vchod je poměrně široký vstup, kdežto ten "zadní" je jen uzoučká štěrbina mezi skalami, kudy mají ramenatější zbojníci problém se protáhnout. O to lépe je ale vchod skrytý. Pokud vejdete do tábora hlavním vchodem, naskytne se vám pohled na ohniště, kolem nějž je poměrně dost místa na sezení. Sedět se dá buď na kládách nebo špalcích. Kus za ohništěm se pak nachází menší stání pro koně. Napravo od vchodu se nachází výklenek na spaní, který z jedné strany tvoří skála, z druhé vysoké křoví a z třetí urostlý dub. Právě dub slouží jako opora pro lůžka, protože polovina z nich je o úroveň výš, aby se tam všichni vešli, zkrátka trochu takové palandy. Uspořádání spáčů je následovné: dole spí Archer, vedle něj Charles a vedle Charlese Lestriel, následuje Chris. Nad nimi spí Robin, Much, Will a Angie. Opodál se nacházejí další lůžka, kde vyspává ten zbytek. Nalevo od vchodu se nachází menší kuchyňka a spíž, která sousedí s výklenkem, kde tlupa ukrývá nakradené bohatství a kde skladuje své zbraně. Kyblíky plné šípů, luky, meče, to je tu běžně k vidění.Celý tábor kromě ohniště je pod střechou, takže sem neprší a v zimě se tu celkem drží teplo. Nový tábor je sice menší, než ten minulý, ale o to víc působí útulněji.
Hlavní vchod se otevírá mechanismem skrytým ve skále a navíc je ještě schovaný za křovím a nízkými stromky.
Kousek od tábora se nachází poměrně velká a hluboká tůňka, kterou zbojníci využívají především jako lázeň. V potoce, který tůňkou protéká, se navíc dá skvěle prát. A přímo u zadního vchodu vyvěrá proud křišťálově čisté vody vhodné na pití.

Locksley


Locksley patří k větším vesnicím a leží u jižního cípu Sherwoodského lesa. Skládá se především z malých dřevěných domků a ohrad pro dobytek a koně. Vesnici dominuje velká šlechtická usedlost, která automaticky spadá pod majetek správce vesnice a je vyzdobena jeho osobními barvami a erby.

Uprostřed vesnice je náves, na které se nachází studna, kam často směřují kroky žíznivých vesničanů. Náves rozhodně nepůsobí uklizeným dojmem - sem tam se tu povalují otepi slámy, nasbírané chvostí či sudy nebo pytle s obilninami.

Kousek od návsi se nachází malý hostinec, který na sebe upozorňuje zašlým a rozvrzaným vývěsním štítem. Uvnitř je útulno - podél stěn je několik stolů a přímo naproti dveřím se nachází bar, kde se čepuje pivo husté jako kaše. Hostinec je tmavé místo, které není určeno slabším povahám. Občas tu totiž dochází k rvačkám.

Na malém kopečku na kraji Locksley se nachází dřevěný kostelík, kam se chodí modlit lidé z Locksley i okolí.

Kousek za vsí se nachází malé jezírko, které většinou posluhuje vesničanům k praní, tudíž tu voda není úplně nejčistší. Jezírko je obrostlé rákosem, který poskytuje domov žabám a vodním ptákům. Jezírko je oblíbené hlavně v létě, kdy dokáže perfektně osvěžit.


Louka
Co popisovat na louce? Je rozsáhlá a rozprostírá se mezi Locksley a Sherwoodem. Protíná jí prašná stezka.

Nottingham


Nottingham je celkem velké město spadající k nottinghamskému hradu, je tedy opevněno hradbami a střeženo šerifovými vojáky. Kolem hradeb se táhne příkop, ve kterém ale není voda. Přes něj vede k bráně dřevěný most. Domy jsou zde větší a honosnější, než ty v přilehlých vesničkách. Čím blíže k hradu jsou domy stavěné, tím lépe vypadají.

Podhradí protíná jedna širší ulice, která vede přímo k bráně na nádvoří hradu. Od té odbíhají různé úzké a zaprášené uličky, kolem kterých jsou většinu času rozestavěné stánky obchodníků. Stánky jsou buď naprosto obyčejné, a nebo odlišené barevnými střechami a závoji. Potulují se tu žebráci.

Nádvoří hradu je od podhradí odděleno masivní bránou, která se s úsvitem otevírá a se soumrakem zavírá. Hlídají ji vždy minimálně dva šerifovi vojáci, kteří dovnitř pouštějí pouze ohlášené hosty či obchodníky. Nádvoří je dlážděné a obehnané mohutnými hradbami, kolem kterých vede dřevěný ochoz. Na něm postávají hlídky, složené zejména z lukostřelců. Uprostřed nádvoří je často k vidění šibenice či popravčí špalek a nebo dokonce pranýř. V rohu nádvoří roste jabloň. Naproti bráně na nádvoří se nachází vstup do hradu, ke kterému vede několik širokých schodů.

Hrad je obrovský a plný chodeb, které jsou většinou osvětlené loučemi a místy hlídané strážnými. V přízemí se nachází velká síň, ve které šerif pořádá různá zasedání či hostiny. Dále jsou tu mnohé komnaty poddaných ale i honosné komnaty pro hosty. Hrad má velkou kuchyň a dokonce tu lze najít i alchymistickou dílnu. Nejhlídanějšími pokoji jsou šerifovy komnaty a nottinghamská pokladnice, která je obklopena důmyslnými pastmi.

Ve sklepení hradu se nachází vězení. Je plné nářků a špíny. Je to nejtemnější a nejhrůznější místo v celém Nottinghamu, ve kterém lze navíc nalézt nespočet mučících nástrojů.Knighton Hall


Knighton je o dost menší vesnička, než Locksley. Dalo by se říct, že je to jenom pár domků stojících pohromadě. Je tu malá náves, u které stojí větší dům, kde žije bývalý Nottinghamský šerif.Nettlestone


Nettlestone je zhruba stejně veliký jako Knighton Hall. Narozdíl od Knightonu ho ale obklopují mnohé pastviny, pole a ohrady s dobytkem. Tato vesnička má svůj vlastní mlýn. Dveře do této dřevěné stavby jsou ale zatlučené prkny a vypadá to, že je mlýn už pěkně dlouho mimo provoz.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ell Lyder | 6. srpna 2010 v 12:39 | Reagovat

Konečně vím, kde co leží x)

2 Georgie | 6. srpna 2010 v 13:42 | Reagovat

supr hej, dobrej nápad a konečně mám jakžtakž představu jak ten hampejz vypadá ;) :D jinak hezky namalovaný, pochvala :);)

3 Much | 6. srpna 2010 v 13:45 | Reagovat

[2]: Díky :P

Jen jsem tam zapomněl udělat legendu... Takže jí jdu dodělat x)

4 Beatrice Dorota Valois | 6. srpna 2010 v 13:57 | Reagovat

ty brďo! moc pěkný popis! konečně se tu vyznám... =) A taky se přidávám k pochvale za mapku... moc hezká... =)

5 Georgie | 6. srpna 2010 v 14:05 | Reagovat

hustěěě, ta legenda nemá chybu xD

6 Much | 6. srpna 2010 v 17:50 | Reagovat

Děkuji, děkuji. *klaní se až k zemi*

7 Lady Evanlyn z Lancasteru | 10. srpna 2010 v 20:57 | Reagovat

Á... Milý Much opět kreslil =)... A moc se mu to povedlo =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.