Patrick Dancray

4. srpna 2010 v 17:27 | Hood |  Profily postav
Jméno: Patrick Dancray zvaný "Cizinec"
Postavení: Rytíř a bývalý voják
Narození: 23. 5. 1159


Vzhled: Je to 185 cm vysoký urostlý muž "třicátník". Už podle jeho snědší barvy kůže poznáte, že měl za předky Španěle. Vlasy má uhlově černé a jeho drsný výraz podtrhuje ještě černé obočí pod nímž jsou skryty tmavě hnědé oči. Tvář má povětšinou oholenou, zřídkakdy si nechá narůst strniště. Když se podíváte na jeho ruce, poznáte, že tento muž má pevný stisk a na hřbetě ruky má mnoho jizev po různých zranění mečů protivníků. Byly to však zranění ryze povrchová a tak mu nedělá potíže s tím žít.

Ohoz: Většinou má na sobě kroužkovou košili, pod kterou má ještě nějakou bílou obyčejnou halenu. Nosí hnědé kalhoty a boty má vysoké z černé kůže a na nich ostruhy, které se hlasitě ozývají při každém jeho kroku. Přes tohle všechno má prostřižený přehoz barvy tmavě hnědé zvaný varkoč. Nemá na něm žádný erb ani znak svého pána, což poukazuje na to, že nepracuje pro někoho určitého. Když jde Cizinec do hospody nebo někam do vesnice a nechce na sebe upoutat nějakou, ať už malou nebo velkou, pozornost, vezme si na sebe úplně normální oblečení typické pro muže, který je finančně zajištěn. Po každé má u sebe nějakou svoji zbraň, nejčastěji je to jednoruční meč.
Jeho kůň je urostlý a je to tmavý hnědák s bílou lysinou na hlavě. Sedlo je těžší a to nejen proto, že nese Cizincovi zbraně. Mimo jednoručního meče je tu také těžší obouruční meč a ještě nějaké menší zbraně jako dýka a kudla na zvěř. Na sedle má kožešinu vlka.

Povaha: Neřiďte se podle toho, jak vypadá. Zdání někdy klame. Vypadá jako drsňák, chce si ponechat i takovou masku, ale v duši je to zlomený muž, kterému utekly všechny sny. Přece jenom je to rytíř a má svou čest, toleranci, mrazivou trpělivost a pokud možno, v rámci možností dobré chování. Není nijak moc zbožný, párkrát si zajde do kostela. Přesto vidí Boha jako svého průvodce jeho těžkým životem a někdy díky němu se rozhodne tak, jak mu určuje srdce, ne povinnost. Od nikoho jiného už není tak snadno ovlivnitelný. Moc se nesměje, ale suchý a ironický humor mu vůbec nechybí. Někdy je rád ve společnosti a někdy je zase rád sám, podle toho, čí společnost to je. Odpovídá upřímně na všechny otázky, ale když se to týká jeho tajemství, tak mlčí jako hrob a mlží a mlží. Vcelku dobrý chlapík, ale jak pro koho.

Minulost: Narodil se 23. 5. roku 1159 v rodině Dancrayů známých svým obchodem se zbraněmi na západě Anglie. Patrick byl jedináček, ale nevlastních sourozenců měl ještě dostatek. Otec ho nutil do toho, aby se naučil dobře bojovat. A Dancray tak učinil a našel se v něm velký talent, který ho ani doteď neopustil. Ve dvaceti letech se oženil s vesnickou dívkou Annou a měli spolu synáčka. Patrick byl velmi šťastný, ale také mladý a hloupý. Vsadil se se svými nevlastními bratry v určité sázce, když byl v dobré náladě, a prohrál, protože ho podrazili. Musel tak učinit, to co mu nařídili "bratři" a stal se vojákem, zatím na nepříliš vysokém postavení. S provinilým svědomím, že nechává svou rodinu samotnou, se prodíral díky svým schopnostem v boji krůček po krůčku výš. Když mu bylo 26, odjel jako průměrný voják s praxí, do Svaté země bojovat za Anglii. Snažil se bojovat, jako nejlépe uměl a prolít krev co nejvíce nepřátel. Jeho odhodlání a nelitování mrtvých zaujalo vojáky stejného postavení a dobyl si úctu i samotného kapitána oddílu, ve kterém bojoval. V nepřátelských liniích se mu začalo přezdívat "Cizinec" a tuto přezdívku si ponechal až dodnes. Ale on sám spíše nechtěl na sebe upozorňovat, ale toto přání nebylo vyslyšeno a po odchodu hraběte z Huntingdonu z královy osobní gardy si Dancraye povolal sám král a dosadil ho na prázdné místo. Už v první bitvě se osvědčil a za podpory svých přátel byl pasován na rytíře. Ale on o tuto slávu sám nestál a chtěl spíše domů, zabíjení ho omrzelo. Hned nato byl ale obviněn za zradu kvůli své vlastní hlouposti, o které nemluví, ale protože měl takové velké postavení, tak ho vlastně jen poslali domů do Anglie s tím, že už nebude nikdy ve vojsku krále. Spolupachatel této zrady však nebyl ušetřen. Dancray se vrátil domů a poznal, že jeho žena si našla nového muže a syn ho zavrhuje kvůli jeho zradě ve vojsku. Takže teď putuje po Anglii a hledá nějakou práci. Značka: Jakoukoliv.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Casion | 4. srpna 2010 v 20:24 | Reagovat

Pekný životopis.

2 Páťa | 4. srpna 2010 v 20:45 | Reagovat

dik ;)

3 Audrey z Oxfordu | 7. srpna 2010 v 18:27 | Reagovat

Pěkný životopis.... pěkné všechno ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.