Šerif z Nottinghamu

31. srpna 2010 v 8:28 | Hood
Jméno: Šerif z Nottinghamu
Skutečným jménem Norman Wyzer Wallace (pro přátele Norman, ale jelikož žádné nemá, všichni ho oslovují prostě pane)
Datum narození: 7.listopadu 1135 (ačkoliv je také možné, že vzhledem ke své ješitnosti se dělá o pár let mladším, nicméně, stačí se podívat do jeho tváře, to nás hned vyvede z omylu) okolí Nottinghamu
Postavení: Šerif


Popis: Šerif je muž velmi nízké postavy, avšak nemyslete si, že nízký znamená i drobný. Jeho výška se pohybuje něco kolem 160 centimetrů, svou malost si kompenzuje vysokými jezdeckými botami z telecí kůže, které jsou vždy opatřeny nízkým podpatkem a jsou zdobeny vypalovací technikou, což znamená, že obuvník vytvoří požadovaný motiv a poté ho nechá vypálit přímo do kůže. Barva bot většinou bývá hnědá, ačkoli byl viděn i v černých. Šerif si dává záležet, aby i podle pouhé obuvi šlo poznat, jak velmi je zazobaný, možná kvůli rozmaru, možná to bere jako výsměch chudým vesničanům, kteří trpí hladem a sužují je kvůli tomu těžké choroby. Šerif určitě hlady netrpí.Váží něco přes kolem 200 liber,
je k podivu, že se se svým báchorem ještě dokáže pohybovat, naneštěstí pro ostatní, stále dokáže. A jak svižně, když se mu chce.
Kdysi dávno snad mohl být šerif i fešák s urostlými rameny a bujnou hřívou. Nyní jeho téměř lysou hlavu sem tam pokrývají umaštěné chomáčky hnědých vlasů, mezi kterými prokvétají první šediny.
Jeho plnovous je na tom přeciž jen lépe. Dosud si zachoval svoji pevnost a hustotu bez jakýchkoliv stop šedivění.
Šerifovi na kráse nepřidávají ani jeho stále přimhouřené prasečí očka, které jsou u koutků zdobeny vějířem hlubokých vrásek a kdyby se někdy někdo odvážil nebo měl žaludek se šerifovi podívat na delší dobu do očí, zjistil by, že jejich barva je něco mezi zelenou a hnědou, zhruba něco jako tlející listí. Zaručenou dominantou tváře je jeho obrovský nos, který byl někdy v minulosti přeražen a pod ním jsou už méně výrazné úzké popraskané rty a již zmíněný plnovous. Třešničkou na dortu je dvojitý podbradek, jenž se při každém šerifově pohybu třese jako sulc.
A oděv? Šerif si dopřává výhradně drahé kousky, proslýchá se, že látku a jiné potřebné textílie si nechává dovážet až z dálného orientu a šaty si šije u stejného krejčího, který odíval krále Richarda. Venku ho zastihnete téměř vždy v kroužkové zbroji, jakoby snad chtěl tím dokázat, bůhvíjaký je rytíř. Jeho specifické barvy jsou teplé tóny, od skořicové po temnou zeleň až do černé barvy.
Rád také chodí ověšen zlatem jak Babylonská nevěsta. Jeho poddaní si šuškají, že s doplňky je horší než kdejaká mylady. Přes různé zlaté prsteny ozdobeny polodrahokamy až po těžké náhrdleníky ze zlata. Dokonce i sponu na jeho koženém opasku, který mu přidržuje kalhoty (ne že by to potřeboval, kalhoty na něm praskají ve všech) má ze zlata.
Po okolí se nikdy nepohybuje po svých, ale všude ho doprovází jeho věrný a velmi znavený kůň, jehož prostě nazývá "ty stará herko", což zřejmě nebude jeho skutečné jméno, ale šerif ho tímto nelichotivým pokřikem častuje častěji než skutečným jménem, které nám není známo.
Jeho prodlouženými pažemi se stal obouruční meč. Jílec onoho šerifova meče je taktéž nákladně zdobený, laicky řečeno prostě přeplácaný. Šerif jej nosí při sobě za jakýchkoliv okolností...
Ne že by ho tak často používal, když přijde na věc, raději nechá za sebe jednat druhé.

Povaha: Jak už je jistě Nottinghemskému panství známo, šerif je pomatený despota se sklony k sadismu, jemuž tohle soukromé samoděržaví, které má nad Nottinghamem přestává stačit. Rozhodně to není žádný troškař, dalo by se o něm říci, že je až nezdravě ambiciózní...Jak si občas říkává před spaním: "dnes Nottingham a zítra ovládnu celou Anglii"
Neštítí se kdejaké levárny, jen aby mohl odstranit prince Jana a poté se nějak tiše zbavit i krále Richarda, aby pro něj cesta na trůn byla volná.
Dalo by se říct, že vymýšlení intrik proti vládci se stalo jeho koníčkem...či spíše posedlostí.
Těžko by někdo uvěřil, že za touhle maskou krutého tyrana, který pouští hrůzu kudy chodí, se ve skutečnosti skrývá jen malá bojácná krysa, která by nikdy z vlastní iniciativy nešla do první linie, nýbrž jen sedí ve své skrýši a tahá za provázky, čekajíc, kdy to pro ni přinese nějaký zisk.
Nicméně, i přes to je Nottinghamský šerif pro okolí velkou hrozbou. Jeho emoční impotentnost vůči druhým a absence svědomí mu dává absolutní volnost, co se páchání zla týče. Ani kapka citu, ani svědomí, jenž by v něm neúprosně hlodalo jako červ v jablce, v tom je šerifova síla.

Historie: Vše o šerifovi minulosti je obestřeno tajemstvím. Mezi lidmi kolují různé klepy, ale kterým z nich věřit? Údajně jeho matka je čarodějnice, co je však na tom pravdy, to neví se. Avšak, také je pravda, že ani o své rodině se nikdy nezmínil. Má sestru či bratra? Je ze spořádané rodiny či je snad šerif pouhým omylem mladistvé lásky? Studoval pilně či je snad negramotný? To asi ne, když má na starosti všechno to papírování...ale taky může gramotnost jen předstírat, že, mazaný je na to dost.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lesťa | 31. srpna 2010 v 15:43 | Reagovat

Velmi dobže vymyšlené, hej ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.