Prosinec 2010

Šťastný nový rok! :)

30. prosince 2010 v 21:53 | R&M
Nyní přicházíme s přáním všeho dobrého do nového roku! :) Tj. štěstí, zdraví, lásky a prostě všeho, co si kdo přejete. Předsevzetí si nedávejte, nemá to cenu :D A moc se neopijte, aspoň vy, co nejste plnoletí ;)
Až se vzpamatujeme z alkoholového oparu a pěkné dávky nevyspání, vyřešíme vše, co bude třeba. Tak si tedy užijte Silvestra a v roce 2011 se tu zase uvidíme ;)

Rob & Much

Charlotte

30. prosince 2010 v 12:29 | R&M |  Profily postav
Charlotte

Jméno: Charlotte
Datum narození: Neznámé
Postavení: Obyčejná vesničanka


Charlotte je hlúpe a namyslené dievča, ktoré si myslí, že jej môže patriť celý svet. Sníva o tom, že si ju vezme princ na bielom koni s obrovským bohatstvom a už nikdy nebude musieť pracovať, ale realita je krutá. Je obyčajna slúžka na občasných oslavách kráľa s bežným vzhľadom. Veľké modré zasnívané oči, hlava večne v oblakoch. Má dlhé hnedé vlasy, ktoré si neustále obmotáva okolo prstu, čo je jej zlozvyk už od kedy si pamätá. Jediná vec, v ktorej je možno o niečo viac výnimočná ako jej rovesníci je jej postava. Možno si ani sama neuvedomuje výhody štíhlej a driečnej postavy. Nemálo mužov sa za ňou už raz otočilo, ale väčšina si to rozmyslela, keď soznali jej povahu. Namyslená a arogantná dievčina, ktorá vôbec nemá kvality, nad ktorými sníva.

Často sa pýta, prečo ju jej rodičia nechceli a odložili ju na ulicu. Ale odpoveď nevie nájsť. Veď je krásna, milá a inteligentá! Teda to si o sebe aspoň myslí. Keď mala 12 tak sa rozhodla utiecť z biedy - čo bol asi jediný prejav odvahy v celom jej doterajšom živote. Ale rýchlo to trpko oľutovala.zistial, že to nie je vôbec jednoduché. Aj naďalej hladovala, nemala kde v noci prespať, ale bola skalopevne rozhodnutá, že sa nevráti k bývalému spôsobu žitia. Ale to sa vlastne ani nedalo nazvať žitím. Až ju raz uchýlil starší pán, ktorému bolo ľúto nechať ju na ulici. Ten krátky úryvok jej života, ktorý strávila so starým pánom bol ten najkrajší v živote. Ale šťastie netrvalo dlho a muž zomrel. Charlotte sa musela postarať o pohreb a dom, ktorý jej domietli uznať do vlastníctva. Ale nežije o biede a hlade. Našla si prácu ako slúžka a v jednej krčme s ubytovaním jej poskytli premanenté ubytovanie. Ukázalo sa, že nie všetci ľudia sú bezcitní. Nanešťastie prenájom musí platiť tak či tak, ale ak nebude stíhať platiť, krčmár počká. Chodí variť na tie najlepšie oslavy, čo by jej málokto nezávidel, ale najhoršie na tom všetkom je, že je stále iba slúžka...

Janek

30. prosince 2010 v 12:24 | R&M |  Profily postav
Janek

Jméno: Janek
Datum narození: Neznámé
Postavení: Obyčejný vesničan


Janek je urostlý mladý muž s dubově hnědými vlasy sčesanými vzad. Více než pravděpodobné je potkat ho s neobdobným výrazem, nebo šibalskou jiskrou v oku. Oči, jako by se nemohli rozhodnout, zda chtějí být hnědé, zelené a nebo modré. U pasu má po otci svého otce zděděnou dýku.

Jankovi nebude více, než pětadvacet let. On sám neví, neboť matka zemřela záhy po porodu a otec, když mu bylo šest. V tomto raném věku se ho ujala starší kořenářka žijící v Locksley, která o něm také nevěděla víc, než jak se jmenuje. Čas trávil na pastvinách a lukách, že s babicí a kořením doma. Po několikaletém soužití zesnula i kořenářka a jakožto jediného dědici připadla chalupa v Locksley právě Jankovi.

Vývěska

28. prosince 2010 v 11:54 | R.

Kráčíš po cestě spojující jižní cíp Sherwoodu s Locksley a tvou pozornost upoutá mohutný starý dub, který stojí zhruba v polovině vzdálenosti mezi vsí a lesem. Jeho silné větve se rozprostírají do všech stran a tvoří statnou korunu obalenou svěže zeleným listovím. Na mohutném kmenu visí několik pergamenů. Právě ty upoutají tvou pozornost, a tak jdeš blíž.

Spatříš vyobrazené potréty hledaných osob, zejména psanců, pod kterými je vypsána odměna za jejich dopadení.


Nejvýše pověšený jest plakát s potrétem mladého muže, jehož tvář zpola halí kápě. Přesto jsou však dobře vidět zelené oči, menší nos a ústa zkřivená do posměšného úšklebku, olemovaná krátkým strništěm. Tvář té osobě lemují podlouhlé hnědé vlasy. Pod plakátem jest napsáno: Robin Hood - vůdce zbojníků. Odměna za jeho hlavu je 1000 liber. Vykulíš oči. To je zatraceně velká částka, tenhle člověk je zřejmě trnem v oku místní šlechtě a panstvu.

Nedělní mše

27. prosince 2010 v 12:24 | R.
Tak tak, je tu další akce. Tentokrát je vhodná naprosto pro všechny, neboť všichni lidé ve středověku byli věřící a právě kostel byl místo, kde scházeli, bez ohledu na postavení a názory. Mám tu pro vás možnost zúčastnit se nedělní mše a rovnou říkám, že to bude zajímavé, né jen nějaké pánbíčkaření ;)

Nedělní mše

Kdy: 30.12. 2010
Kde: Kostelík u Locksley
Čas: 18:00Vím moc dobře, že se mše dělaly zpravidla dopoledne, ale přiznejme si - kolik z vás by kvůli tomu bylo ochotno vstát? :D
Doufám, že se vás ukáže co nejvíc, protože se tu odehraje důležitá část rpg questu s falešným Hoodem, který právě teď probíhá ;). Pokud ale nebudete moct, nevadí, dočtete se o tom v rpg zpravodaji.

Vasey, šerif z Nottinghamu

25. prosince 2010 v 16:21 | R&M

Vedlejší postava

šerif

Jméno: Norman Vasey [vejzy]
Datum narození: 4.4. 1140
Postavení: Šerif z Nottinghamu - správce nottinghamského hrabství


Šerif je postavy nižší, většina lidí ho hravě převyšuje. Na svůj věk je celkem štíhlý, a to přesto, že si dopřává často dobrá jídla a příliš pohybu nemá. Nemá svaly, nepotřebuje je. Jeho obličej však jen tak snadno nezapomenete. Vasey je téměř plešatý, má malá ledově šedá očka, pyšně zvednutý nos a přísná úzká ústa. Nechává si růst vousy, jež už mají šedou barvu. Pokud se Vasey usměje, zableskne se mezi udržovanými zuby jeden zlatý.

Co se týče oblečení, obléká se do černého. Nikdy nelze spatřit šerifa v oblečení jiné barvy. Jeho černé tuniky i kalhoty bývají často šité na míru a zdobené nevýrazným vyšíváním. Ačkoliv je Vasey jistě bohatý a mocný muž, nenosí žádné prsteny ani nic podobného, co by na jeho bohatství poukazovalo.

Nenosí meč, jen dýku a občas luk. Není to ale dobrý bojovník, bojují za něj ostatní, on je jen řídí.

Vazey rozhodně není hlupák, pálí mu to až příliš dobře. Je inteligentní a vynalézavý, tyto své vlastnosti ale využívá pouze pro své dobro a proto, aby škodil ostatním, zejména psancům. Je krutý a nesnáší porušování sebou drsně stanovených pravidel - to krutě trestá. Nic se mu nehnusí, dělá i ty nejhorší špatnosti, jako by snad neměl svědomí, které by ho mohlo zarazit. Jako by neměl srdce a k nikomu nic necítil. Jde mu především o peníze a moc. Je silným spojencem prince Jana, kterého chce pomocí lstí a intrik dosadit na trůn místo nepřítomného krále Richarda. To se mu ale snaží překazit Robin Hood a jeho zbojníci, které šerif nenávidí. Dělá vše proto, aby Hooda dostal. Chce zničit Robina i jeho bandu, protože mu kazí jeho plány. Dělá mu radost, když může ubližovat psancům, ale i ostatním. Často Hooda oslovuje "Locskley", čímž zlomyslně poukazuje na jeho ztracený titul. Je to mocný muž a nebezpečný nepřítel.

Šťastné a veselé Vánoce vám přeje TMA! :)

24. prosince 2010 v 8:00 | R&M
Tak je to tu, Štědrý den. A já a Much vám přejeme šťastné a veselé Vánoce, hodně dárků a vánoční pohody. Hlavně se moc nepřejezte a dávejte pozor na kostičku z kapra ;-)

Merry Christmas!

Briallen Nynniaw

23. prosince 2010 v 17:27 | R&M |  Profily postav
Briallen

Jméno: Briallen Nynniaw
Datum narození: 4.2.1169
Postavení: vesničanka


Briallen jest dívkou nevelkého vzrůstu. Kadeře, kteréžto se pyšní barvou hnědou, zdají se zdrávy, ale věčně jsou svázány do nějakého uzlu či drdolu, což by se účesem zváti dalo. Stejné barvy jest i obočí její, pod kterým místo mají kukadla. Jejich barva jest studánkou, ve které se okolní stromoví odráží - modro-zelená. Nos jest zvát tím "pršáčkem". Rty nepostrádají plnosti, však šíře jim chybí, tak se jí nedaří široce se usmívat. Krk spíše delším jest a ramena jsou dosti úzká. Za ženské křivky styděti by se neměla. Prsty má dlouhé, tak zápěstí úzkým zdá se. Když promluví zazní slabý, žensky, však hlubší, hlas. V akcentu se často objevuje severský přízvuk, ačkoliv angličtinu velmi dobře ovládá. Oděna jest dosti tradičně Lněná sukně halí její nohy a tmavozelený korzet (, který se snad k vesničance cenou ani nehodí) drží její postavu. Ramena pak k večeru halí černou pelerínou, jejíž kapuce krajkou lemována jest. Toť její civilní oděv.

Co se charakteru jejího týče, na první pohled by si kdekdo mysleti mohl, že Briallen jest chladnou a nepovolnou. Možná lehce namyšlenou by někdo jí nazvati mohl. Nemá problémy sama státi a jen tak mlčky přemýšleti, však když v dobré společnosti se objeví, její oči se zalijí jiskřičkami štěstí a radosti, směje se dosti a mluvit problémy nečiní ji. Povahou jest dosti ženská, než by k někomu měla škodolibé poznámky. Spíše je taktní, než by na etiketu zapomínala. Ladné kroky též o lecčem vypovídají.

Neaktivní promazáni

21. prosince 2010 v 15:19 | R.
Termín, kdy jste se mohli zapsat mezi aktivní hráče, vypršel. Tudíž jsem promazal ty, jejichž podpis pod listinou aktivních nebyl (vyjma nováčků) a tradá, 12 postav bylo smazáno. Není to málo, ale není to ani hodně, už jsme zažili horší časy :)

Pokud by se mezi smazanými nacházel někdo, kdo tu nebyl třeba kvůli odpojení od internetu nebo staré známé nestíhačce, není problém se nějak domluvit. Vždycky dávám druhou šanci ;)

A závěrečná informace - nestačí se zapsat vždycky za nějaký čas pod listinu aktivních. Musíte hrát, aspoň někdy. O tom to tady je. Registrovaní hráči, kteří nehrají, jsou tu celkem zbytečně.

Nezapomeňte dneska na vypravěče v Locksley!
Robin

Vypravěči v Locksley

17. prosince 2010 v 19:48 | R&M
Je to tak, dlouho slibovaná akce je zde. Do Locksley přijedou vypravěči a bardi!
Na programu je tedy především poslouchání jejich nepochybně lákavých příběhů a výpravných písní, vždyť jsou to bardi zcestovalí a možná i přiváží nějaké novinky ze Svaté země. A krom poslouchání příběhů tu samozřejmě bude nějaké jídlo a pití zadarmo, o zábavu bude postaráno. Vítáni jsou všichni, jejichž zvědavost nezná mezí a rádi si nějaké legendy poslechnou.

Kdy a kde? 21.12. 2010 v Locksley. Vypravěči začnou se svými příběhy v 18:00, kdy se bude sedět na návsi kolem táborového ohně. Jakmile se začne stmívat, což je kolem 20:00, přesunou se do hostince. Pokud tedy samozřejmě zbydou nějaké trpělivé duše ochotné hrát :-)

// Chce-li někdo mající funkci vypravěčování pomoct nebo zapojit vedlejší postavu, není problém.

Lady Venëa Juliett Autumn

17. prosince 2010 v 18:20 | R&M |  Profily postav
Jméno: Venëa Juliett Autumn
Datum narození: 22. říjen 1167
Postavení: Šlechtična

Vzhled:
Venëa je poněkud malá, odhadem měří asi kolem 160 cm, zato její postava je štíhlá, ženská a pevná. Má bledou pleť. Z dálky už vás určitě upoutají její vlasy sytě zrzavé barvy dlouhé asi k pasu. Často jsou přirozeně a zlehka zvlněné, jen vyjímečně mají podobu pravidelných lokýnek. Vlasy mívá všelijak načesané, jak jen může mladá žena z vysoké vrstvy mít. Na oválném obličeji se jí rýsuje tenké obočí a pod ním měděné oči mandlového tvaru, které jsou orámované nepříliš výraznými řasami. Nos nemá nijak veliký, spíše drobný, a pod ním rty se zlehka bronzovým nádechem. Obléká se do honosných šatů, a to nejčastěji v teplých barvách - oranžové, béžové, zlaté či hnědé, ne nadarmo se jí říká "Podzimní lady". Snad vždy má na sobě nějaký zlatý šperk. Nikdy ji neuvidíte bez zlatého prstenu s topasem.

Povaha:
Trochu žárlivá, bezcitná a výbušná cholerička, přestože na první pohled působí velmi vznešeně - to je celá Venëa. Stejně jako většina lidí z vyšších vrstev i ona zrovna neoplývá milostí a ochotou. Téměř všemi chudými pohrdá. Když je však mezi šlechtou, chová se vzorně a vychovaně, jak se u mladé dámy sluší a patří, i když by to musela jen předstírat. Nedělá jí problém se přetvařovat. Je také docela hysterická a náladová. Jednou oplývá tak skvělou náladou, že se i mouchy usmívají, podruhé kolem sebe plive jen výčitky a nadávky. Co se týče jejích dovedností, není snad ničím vyjímečná, kromě své krásy. Umění jí nic neříká, domácí práce taky ne a v lese by se snadno ztratila. I kvůli tomu ji často doprovází její věrný doprovod Leonardo. Stejně jako většina šlechtičen se velmi ráda věnuje svému vzhledu a miluje nakupování.

Minulost:
Venëa vyrůstala na severu Anglie pouze s matkou, a to jako jedináček - však to také na ní jde znát. Její otec byl ze Skotska a kdysi dávno se dostal do potyčky s opilci, Ven si ho téměř nepamatuje. A vzhledem k tomu, že v rodině i ve výchově nebyl žádný muž, vyrostla z ní stoprocentní lady. Když jí bylo něco málo po dvacítce, odjela do Nottinghamského hrabství a už zde zůstala.

Thomas L. Morris

15. prosince 2010 v 19:47 | R&M |  Profily postav

Jméno: Thomas Larry Morris
Datum narození: 7.1. 1163
Postavení: Voják, templář


Thomas je průměrné postavy, asi jako každý druhý muž. Měří necelých šest stop a není nijak extra mohutný. Je dobře osvalený, ale ani to mu nepřidává na robustnosti.
Jeho vlasy jsou světle hnědé, na slunci blednou do barvy mokré slámy. Nechává si růst strniště, které je zpravidla o pár odstínů světlejší než vlasy, stejně jako celkem úzké obočí. Pod ním sedí oči světle modré barvy. Nos je středně velký, úměrný k obličeji, a rty celkem úzké. Pleť má Thomas normálně o něco světlejší než je obvyklé, ale cestováním do teplých krajin a mnoha dny strávenými v nelítostných podmínkách mu ztmavla.

Byly doby, kdy nosil jen oblečení hodné templáře - bílé tuniky a varkoče s rudým křížem na hrudi, ty pak ale pominuly. Když se Thomas vrátil do své rodné Anglie, začal si dopřávat větší pohodlí a opět se vrátil k nošení honosnějších tunik a košil, ovšem ani to si nemohl dopřát dlouho. Pravidla řádu to zakazují, a tak se templář nakonec opět uchýlil k chudobě, které před lety přísahal věrnost. Lze ho spatřit jen v obyčejných kalhotách z tenké kůže, k nimž nosí nízké kožené boty, a prosté, chudě vypadající lněné košili, která je vybělená. Přes tu nosí bílý templářský varkoč, jenž má na hrudi rudý kříž s rozšířenými rameny - symbol řádu. Pokud se ochladí, nosí přes to všechno ještě bílý plášť sahající až ke kotníkům, i ten má rudý kříž na hrudi i zádech. Varkoč si Thomas přepásává koženým opaskem, na němž se pohupuje jen jeho meč, měšec či podobné zbytečnosti u něj neuvidíte. Bílá na jeho oděvu značí čistotu a věrnost Bohu, opasek mu pak připomíná jeho závazky k řádu. Pokud se Thom necítí zrovna bezpečně, navlékne na sebe i kroužkovou košili, to ale jen při vyjímečných událostech.

Tiffany Waldorf

15. prosince 2010 v 15:21 | R&M |  Profily postav
Tiffany

Jméno: Tiffany Waldorf
Datum narození: 21. 11. 1172
Postavení: Šlechtična


Tiff miluje své zářivé, jemné, bronzové vlasy s měděnými odlesky dlouhé až po pás. Má spíše světlejší pleť s pihou blízko oka, spíše na levé tváři, kterou značí lidé jako znamínko roztomilosti. Vlasy jí také lemují hezký obličej do kterého má zasazené hnědé usměvavé oči, jimiž pohlíží na svět a které má orámované hustými, dlouhými řasami.  Obléká se tak různě. Jednou se obleče jako obyčejná vesničanka, tudíž si obleče kalhoty a tuniku nebo se obleče podle jejího pravého vkusu, kdy si obleče šaty a přes ně dlouhý plášť, ať už bílé nebo černé barvy.


Chová se k lidem chladně a arogantně. Takhle se Tiffany chrání, moc snadno si lidi nepouští k tělu. Je náladová, v jednu chvíli dokáže byl veselá a bezstarostná a za pár vteřin se vám před očima změní v nevrlou, nepříjemnou slečnu. Nebaví jí dělat nějaké věci moc dlouho, ráda poznává nové a experimentuje. Nenávidí nudu a pocit ticha a prázdnoty. Často se za tmy bojí, mívá děsivé představy, protože má velkou fantazii. Neumí moc bojovat, nerada bojuje, ale často vede "studenou válku". 

Tiffy o své minulosti nerada vypráví. Možná o ní sama ani neví. Může jen říct, že nemá otce, nikdy ho nenašla a její matka jí o něm neřekla. Tiffany to brala jako zradu a v 18 letech od ní odcházela. Nyní po svém otci nepátrá, má se dobře i bez něj. Dokonce i bez její matky. Samozřejmě, občas musí drahou matku navštívit, to se nestává ale moc často. Prožila prý krásné dětství ve kterém došlo ke zlomu o kterém si nepamatuje. Celá její minulost je zmatená, tak je zlá a špatná nebo to bylo plné veselí a radosti? Nikdo to neví, pokud se nepočítají její rodiče. Jenže matka mlčí a otec je pryč, občas si Tiff říká, jestli její otec ještě vůbec existuje.

sir Tobi Hunn

14. prosince 2010 v 20:02 | R&M |  Profily postav
Tobi

Jméno: sir Tobi Hunn
Datum narození: 9. Října 1162
Postavení: Šlechtic


Je to 1,76 vysoký muž mladšího věku, dobře rostlý, spíše stavěný pro rychlost než sílu, k boji tedy používá luk s šípy se zpětnými háčky, u sebe má lovecký tesák a jeden jednoruční meč. S mečem i lukem bojuje velice obstojně, ale proti člověku s dvouručním mečem se mu bojuje těžko, ještě pokud je ten člověk silný. Většinou nosívá krásný oděv pro boháče modré barvy, občas nosí i zlatou korunku, kterou si spíná vlasy ale tu nosí jen na sídle, ale na vyjížďky a obchůzky nosí zbroj, která se skládá z prošívaných kalhot, tlustých bot, s kroužkovanými nohavicemi, kroužkovanný hauberk, plášť kroužkované rukavice a křížovou přilbici.

Je to veselý mladý člověk, extrovert, miluje tedy společnost a je nerad sám, jinak je přizpusobivý, mírně věřící a velice rád si dává pozor na své věci a k cizím lidem je odtažitý a nedůvěřivý, i když je mladý nezajímá se o ženy.

Narodil se ve Walesu, jeho rodiče ale odcestovali za prací. Byl totiž syn obchodníka a jeho matka byla švadlena, matku mu zabili zbojníci, ale to nebyli ti co pomáhali lidem, byli to praví zlí psanci, ale ani to ho neodradilo, když odjel do Svaté země bojovat za krále, přísahal mu věrnost a když s jedním sirem bojoval s araby a zabili ho, před smrtí mu svěřil jeho majetek i léno, a milosrdný král ho pasoval, získal standartu i vše, ale i tak pokračoval v boji. Potom co utržil šíp v boji musel odjtet do Anglie kde už později zůstal za úplatu, shodou okolností bylo sirovo sídlo v panství Notthingamském, kde zaslechl o zbojnících a o věcech, které páchají za svobodu národa. Rozhodl se, že tedy bude tajně tyto zbojníky podporovat a tak začíná jeho nový příběh.

Fleur Hodgy

14. prosince 2010 v 19:45 | R&M |  Profily postav
Jméno: Fleur Hodgy
Datum narození: 23. 10. 1175
Postavení: Vesničanka

Fleur je spíše menší postavy, která je spíše pohublá. Její největší skvost jsou černé havraní vlasy, které, nosí podle nálady, ale jen málokdy se stane, že by je měla jako vrabčí hnízdo.
První, co vás na jejím obličeji upoutá, jsou oči. Nefalšované šedivky, ve kterých se při správném světle zaleskne bílá, dokážou člověka propálit skrz na skrz. Nad nimi je krásně kulaté obočí, které pravidelně přechází v nos, ani ne moc pršáček, ani ne skoba, prostě tak akorát.
Ústa dotvářejí vždy celý výraz jejího obličeje. Někdy jsou koutky spadlé dolů - to asi zrovna nemá nejlepší den. Když se usmějí, je většinou vidět i část zubů, ale ne natolik dostatečně, aby si všichni všimli, že její špičáky připomínají spíše ty upíří.

Oblečení má různé, ale přímo specifická je její nenávist k sukni, kterou si na sebe bere, opravdu jen když musí. Nenosí klobouky ani jiné čepce na hlavu. Většinou, když ji potkáte, má na sobě bílou lněnou košili, kalhoty tmavězeleno-hnědé barvy a vyšší kozačky bez podpatku. Má ve vlastnictví hodně zbraní, ale ze všeho nejradši má luk, který je jako z vetešnictví a dýku. Šípy v toulci jsou charakteristické černým peřím, u kterého těžko říct, jestli je přírodní nebo barvené černí. Když si vezme kord nebo meč do ruky, nedopadá to dobře. Na rukou většinou nic nenosí, ale na krku můžete vidět zlatý velice jemný křížek. Což dokazuje, že je pobožná, ačkoliv to občas není poznat.

Co se týče povahy, je proměnlivá jako jarní počasí. Jednou je veselá, jednou smutná, někdy má jazyk ostrý jako břitva a jindy je milá. Neublížila by ani mouše, tedy pokud by to nebyl proměněný šerif nebo Houndog. Přišla do Anglie jako nestraník, ale postupem času lze o její nestrannosti docela pochybovat. Její povaha je pořád ve vývinu, takže se nechte překvapit, kdy její rozmary skončí. Každopádně je docela paličatá a lze ji vcelku snadno vytočit, protože si bere všechno osobně. Zajímá se o bylinky, ale těžko říct, co ji ještě v životě potká, co bude dál.

Na to, kolik jí je let, má minulost více než bohatou a občas ani nelze uvěřit, že to stihla.
Narodila se v kovárně v malé vesničce na hranicích mezi Francouzským královstvím a Normandií. Jako malá, ale chvíli pobývala u babičky v Locksley, která ji učila poznávat bylinky. Když trochu dospěla, skončilo i pobývání u babičky, protože jí rodiče zařídili službu u dvora francouzské šlechty, kde se naučila vařit a kupodivu i trochu číst a trochu psát. Moc dlouho tam však nevydržela, protože se nepohodla s madam Rouxovou. Prostě se sbalila a utekla kam jinam, než do Anglie za babičkou. Při plavbě kanálem si udělala pár přátel a jeden z nich ji naučil zacházet s lukem, který ji později věnoval. Když přišla do Locksley, postupně začala zjišťovat, že babička zemřela a že v zemi je útlak. Chtěla se vrátit zpátky, ale pak si našla přátele a nakonec zůstala a rozhodla se pro bylinkaření. Jak znám její povahu, zajímalo by mě, jak dlouho jí to vydrží…

Pár změn, o kterých byste měli vědět

13. prosince 2010 v 18:09 | R.
Revoluce na blogu způsobila i pár změn. A těmi jsou především drobné úpravy pravidel a pravidel RPG, stejně tak jako nový seznam postav nebo nově zvolení vypravěči.

Mnozí z vás se snad se seznamem postav už seznámili - je abecedně uspořádaný a profily svých či cizích postav najdete pod počátečním písmenem jména (je tečkovaně podtržené = profil). Dále pak co se jednotlivých společenských vrstev týče... Šlechta je označená tmavě šedou, chudina světlejší šedou, psanci tmavě zelenou, vesničané fialovomodrou a vojáci tmavě modrou. Pod hlavními postavami jsou sepsány postavy vedlejší, za které smí hrát jen vypravěči... A tím se dostávám k další informaci, kterou jsem zapomněl zmínit.
A tou informací jest, že všichni, co smějí vypravěčovat, mají v moci i Upozornění. To znamená, že smí upozorňovat hráče na špatné rpg, nebo souvislosti, které jim ve hře unikly, atd.

Třetí věc. Zrušil jsem knihu VIP akcičky, poněkud se totiž neosvědčila. A kam tedy psát soukromé akce jako svatby, zasedání šlechty, atd.? Na náš mail. Sepište všechno, co vás k akci napadne, hlavně samozřejmě datum a čas a pro koho je akce určená. Pokud chcete, aby se zapojili vypravěči, připište co od nich očekáváte. Já pak informace o akci včas zveřejním na webu. Bylo by ale dobré, abyste případné maily posílali aspoň 3 dny před konáním akce.

Čtvrtá věc. Vývěska. Zmizela, hehe. A proč to? Inu, Much teď nemá čas, aby vývěsku dodělával... A tak jsme společně usoudili, že jí vymyslíme pouze jakožto rpg popis. Žádná grafika. Sice by to bylo... efektnější, ale není čas ani nervy.

Pátá věc. Chystám nějakou akci, ač ještě úplně nevím jakou. A tak se ptám... Budete někdo mít čas 22.12.? Abysme si společně pořádně zahráli alespoň ještě před Vánocemi :-) Samozřejmě by ona akce probíhala v podvečer.

No, snad je to všechno, co jsem měl na srdci. Pokud jste neusnuli a dočetli jste se až sem, tak gratuluju! :-P
Robin

Isabella

12. prosince 2010 v 11:35 | R&M

Vedlejší postava

Isabella

Jméno: Isabella
Datum narození: 15. 11. 1168


Isabella je průměrně vysoká žena, mající svůdné ženské křivky a velmi vyvinuté ženské přednosti. Pyšní se blonďatými zvlněnými vlasy, které jí sahají do půlky zad. Pokud se jí zadíváte do obličeje, zcela jistě vás upoutají nebesky modrá kukadla mandlovitého tvaru, které jsou lemována dlouhými černými řasami. Její nos je drobný, přesně zapadající do obličeje. Pod ním se nachází plné růžové rty, které jako by vybízely k polibku.

Isabella se obléká do prostých obtažených šatů s hlubokým výstřihem, které svůdně zvýrazňují její postavu. Šperky příliš nenosí, jen občas si vezme nějaké levné cetky, které by ještě podtrhly její přitažlivost.

Isabellinou životní prioritou je užívat si s opačným pohlavím - využívá své krásy a svádí muže ve svém okolí. Ne však nějaké obyčejné sedláky, ale spíše někoho, kým by se mohla chlubit. Dalo by se říci, že si dělá takovou sbírku. Svádí tedy zejména šlechtice či muže, kteří se nějak prosadili nebo jsou známí. Svými úlovky se pak chvástá před ostatními ženami. Bella je velmi svérázná a lstivá, s muži to opravdu umí, jen málokdo jí dokáže odolat. Je klidná a máloco jí rozhodí. Chová se často tak, jak je to pro ní nejvýhodnější - tudíž podle povahy muže, kterého chce získat.

William

12. prosince 2010 v 11:01 | R&M

Vedlejší postava

William

Jméno: William
Datum narození: Neznámé
Povolání: Nájemný vrah


Je to na svou dobu hodně vysoký muž drobného charakteru, který velice snadno zmizí jakožto se objeví, je silný, cvičený v boji, vyzná se ve všemožných jedech, které si ale sám nepřipraví a bojuje povětšinou z místa, a to ukrytými dýkami či kudlami, které ma pracně schované v záhybech svého oblečení či levoruční dýku, která lze vysunout pod zápěstí, a nebo bojuje na dálku a to těžkou kuší, kterou povětšinou u sebe nenosí. Je to mistr převleků, klamů, triků a špinavých a nečestných praktik, neštítí se pravdu ničeho. Na sobě nosí šedý plášť, s velkou kápí, která mu nikdy neodhaluje tvář, na které jsou dvě zelené oči a umně vypracovaný nos a ústa, pod pláštěm s kápí je prošívanice, místy zpevněná okováním ale tak aby nebránila v rychlém pohybu, kalhoty jsou šedé z látky z Itálie a pod prošívanicí rudá sametová košile. Umí i jezdit na koni.

Má velice proměnlivou povahu, a dalo by se říct, že je to mistrovský herec, dokáže ze sebe udělat jak nuzného chudáka, tak bohatého šlechtice, jeho možnosti jsou snad neomezenné, a stejně jako se mění jeho zevnějšek, mění se i jeho povaha - jak chce, jak se mu zlíbí, kdy se mu to hodí. Povětšinou je ale nenápadný, tichý a plachý a vyhýbá se větším skupinkám pokud nehledá práci, jinak ho většinou nezáhlednete, má navíc skvělý smysl pro moment překvapení a umí se maskovat, většinou přespává někde na odlehlých místech, nebo na půdach starých domů, dá se tedy velice špatně odhalit a jeho akce jsou povětšinou úspěšné.

Narodil se v Itálii, v cechu vrahů, který utíká před spravedlností, a tak povětšinu času žil na venkově, kde se učil. Když mu bylo patnáct, složil zkoušku, a byl kompletně vzdělán, mimoto se naučil číst a psát, ale jakmile dospěl, musel jít sám za sebe a jelikož v Itálii tyto zabijáky všichni znali, odcestoval po Evropě až do dnešní Anglie. Nyní míří do poklidného místa v hrabství Notthingamském. Bůh ví co ho tam táhne, doufejme že ne jeho práce.

Pastor Gregor

12. prosince 2010 v 10:56 | R&M

Vedlejší postava

Gregor

Jméno: Pastor Gregor
Datum narození: 11. července 1152
Postavení: Představený řádu


Je to středně velký muž, většinou zahalený v rouchu řádu, nosí dlouhou hůl, na krku kříž a většinou má u sebe lahvičku se s věcenou vodou a další kříž, hlavu má pokrytou vlasy, které schovává pod kápí, postavy je spíše drobné, a se zbraněmi zacházet moc neumí, vyzná se ale v jedech a své nepřátele většinou nařkne z čarodějnictví a jiných provinění vůči bohu.

Je moudrý, chytrý bystrý, ale velice vzpupný a pyšný, chamtivý, možná i marnivý, i když se tak v kostele nechová a snaží se být slušný, aby v něm lidé viděli oporu. Je také velicé silné médium, protože u spovědi získavá cenné informace, a tak ví skoro na každého něco, není milé se s ním potkat ve špatné náladě, nebo v době kdy nemá čas, lidi dokáže velice odpudit a pokud si nedají říct, dopadá to pro ně velice špatně. Rovněž sprostředkovává všelijaké mše a kázání za úplatu a tak si žije velice bohatě i když na venek vypadá skromně.

Narodil se v rodině měšťana, už odmalička studoval na kněze a dotáhl to postupně až na představeného řádu, kde začal schrabovat peníze, protože byl chamtivý, na své bratry byl velice přísný, ale i tak jeho klášter vzkvétal a zasluhoval se o šíření víry, nyní již jako postarší muž se vydává do Locksley aby i tam šířil víru, a možná obohatil svou truhlici.

Clarissa

12. prosince 2010 v 9:36 | R&M

Vedlejší postava

Clarissa

Jméno : Clarissa
Datum narození : 15.4.1166

Clarissa je průměrně vysoká, mladá slečna. Hnědé zvlněné vlasy jí spadají asi do půlky zad. Vetšinou je má sepnuté nějakou sponou a nebo prostě rozpuštěné. Oči jsou modré barvy, orámované hustými řasami. Nos je malý a rty plné, růžové barvy.

Clarissa nosí samé barevné oblečení. Většinou dává přednost šatům, ale kalhotám se nebrání. Jejímu oblečení vládnou pestré barvy, například červená, kanárkově žlutá, zelené, oranžová a spousta další teplých barev. Na první pohled působí opravdu vesele. Její ruce zdobí i různé náramky a na krku se jí houpá přívěšek ve tvaru křížku. Boty má plátěné, hnědě zbarvené. Clarissa s sebou vždy nosí loutnu a krátkou flétnu.

Clarissa má velice příjemný hlas. Je to hodná a hlavně veselá dívka. Je opravdu nadaná pro hudbu a zpěv. Překrásně hraje na loutnu i flétnu, kterou nosí stále u sebe. Dokáže lidem snadno zvednou náladu. V její přítomnosti se ostatní cítí příjemně a více uvolněně.

Clarissa je potulní zpěvačka či kejklířka. Neustále cestuje, mění své působiště a zase se vrací zpátky na místa, kde se jí líbilo. Nejčastěji se vyskytuje v hostincích, kde hraje na své nástroje a zpívá a nebo vypráví příběhy. O hrdinech a událostech, které se dějí mimo Anglii, ale někdy vypráví i anglické pověsti. Působí jako takové zpestření večera mezi neustále stejnými dny.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.