Leden 2011

Přežblepty, hlášky, perličky... Aneb co se odehrálo v knihách II.

31. ledna 2011 v 18:51 | R&M |  Ostatní
Další dávka smíchu je tu!


Když má někdo alergii na hýkání...
I

lady Nelly z Franku

30. ledna 2011 v 15:33 | R&M |  Profily postav
Nelly


Jméno: lady Nelly z Franku (Nell, Nells)
Datum narození: 18. 8. 1171
Postavení: šlechtična

Vzhled: Nelly je dívka větší postavy, měřící něco málo přes 170 cm. Je spíše hubenější, ale nechybějí jí ženské rysy. Má bledou až průhlednou pleť a to nejen na obličeji. Kdykoli se na ni podíváte, upoutají vás její velké, tyrkysové oči, které lemují dlouhé, černé řasy, nad nimiž je dokonalé obočí. Její nos je trošku větší, ale v jejím obličeji dokonale září a jeho velikost nijak nenarušuje půvab obličeje. Pod nosem jsou plná, červená ústa. Její půvabný obličej doplňují husté hnědé vlasy, které má raději rozpuštěné, ale při důležitějších událostech si je upraví, do dokonalých účesů, které se hodí k jejímu postavení.

Oblékání: Obléká se do dlouhých šatů, které jsou v horních částích těla přilehlé a u nohou jsou volnější. Většinou nosí šaty světlejších barev (bílá, světle modrá atd.), když nejede někam na svém koni, nosí šaty, které tahá po zemi. Její styl oblékání je zvláštní tím, že i když se nosí spíše dlouhé rukávy, ona si nechává šít šaty na ramínka. A aby jí nebyla zima, nosí buď kabátky, které jsou většinou do hnědé barvy, anebo přehodí přes šaty nějaký plášť, který bývá ve tmavších barvách (černá, tmavě modrá atd.) Tyto pláště jsou sepnuté u krku a pokrývají jen část rukou a zad, takže ve velké zimě na ně spoleh není jako na kabátky, z kterých jí často vykukují třeba jen špičky bot. K šatům nosí vždy nějaký ten řetízek nebo náramek jako doplněk. Do vlasů si někdy zapíchne něco, co má působit jako nějaký krátký závojíček, ale to jenom v případě, kdy vlasy má nějak upravené a ne, když se jí volně lnou po ramenou. Boty nosí většinou kožené na menším podpatečku.

Povaha: Nelly je milá šlechtična, která se umí chovat. Ráda chodí na pikniky, na plesy a na ostatní společenské akce. Je ráda ve společnosti, nikdy nechce být sama. Ani když jí umřel otec a macecha nechtěla být sama uzavřená do sebe, ale naopak. Dále má také smysl pro humor a je velmi vtipná. Vždy je upřímná a neumí lhát ani nic hrát a nikdy nedělá podrazy - na nikoho. Také je někdy trochu přecitlivělá, ráda pomáhá lidem, je velmi zvědavá a umí lidem vnutit svůj názor. Důležité je podotknout, že je velmi nešikovná, i když se pohybuje ladnými a elegantními kroky, pokud se pod její nožkou ocitne něco, co tam nemá být, ihned leží na zemi.

Minulost: Nelly se narodila 18. srpna roku 1171 ve Franku, který se nachází v daleké říši Polské. Matka jí zemřela hned po porodu, takže jí nikdy nepoznala. Vyrůstala s otcem v Polsku, kde si její otec našel novou manželku, původem z Anglie. Macecha jí vychovávala a otec panoval. Macechu měla Nells velmi ráda a ona jí také. Vychovala jí jako správnou šlechtičnu. Otce měla také ráda, ale ten se jí tolik nevěnoval jako náhradní matka. V jejích patnácti letech umřel otec i macecha na mor, ale ona morovou epidemii, která propukla ve Franku, přežila. Po otcově smrti vládu ve Franku převzal její strýc (otcův bratr) a jí ve dvaceti letech poslal na bývalé panství její macechy v Anglii, kde teď žije.

Anketa o nejlépe hranou postavu

29. ledna 2011 v 10:05 | R&M |  Ostatní
Je tu další anketa, tentokrát rozhodnete o nejlépe hrané postavě. Opět platí, že by měli hlasovat jen registrovaní a ne pro svoje postavy.

A pozor, tahle anketa bude mít dvě kola, poněvadž je v ní zapojeno hodně lidí. Zúčastněných je 12, tudíž do druhého a zároveň posledního kola postoupí 6 lidí. A 2. kolo začne v úterý, 1.2., takže šup šup hlasovat! :P

Nejlépe promyšlená postava TMY

29. ledna 2011 v 9:59 | R&M |  Ostatní
Týden se s týdnem sešel a máme tu výsledky ankety o nejlépe promyšlenou postavu TMY.

A tou se stává Thomas L. Morris s pěti hlasy, za tím je v závěsu Robin Hood s hlasy čtyřmi. Gratulace! :)

Tvorba postavy

27. ledna 2011 v 22:09 | R.
Stává se čím dál častěji, že registrovaní hráči nevědí, jak by jejich postava měla vypadat, neboť se naše rpg odehrává v raném středověku a ne všichni se vyznají v historii. Tímto (ač možná zdlouhavým a nudným) příspěvkem vám tedy chci pomoci. Nenechte se odlákat jeho délkou a prostě si ho přečtěte. Krom toho si přečtěte něco o postavení ve společnosti.


  • Jméno postavy
Je jasné, že vaše postava musí mít jméno. Tuhle sekci budeme muset rozdělit na pár částí, protože jména lidí z jednotlivých společenských vrstev se lišila. Začněme ale obecně. Jména ve středověké Anglii byla - zcela logicky - anglická. Tedy ne Pepa Novák, nebo Sancho Panza. Samozřejmě, v zemi nežili jen angličané, ale též židé či lidé z Flander, tedy území na severu Francie, kde Anglie vedla své obchody. Proto vaše jméno může být i francouzské, belgické... Zkrátka ze států, které jsou Anglii blízko. Vyjímky přijímáme, ale nesmí jich být mnoho. Teď tedy přejděme k otázce jmen lidí z jednotlivých vrstev a začněme tou nejvyšší a nejsložitější - šlechtou. Základem šlechtického jména bylo samozřejmě jméno křestní. Dále se mohlo objevit i jméno druhé, ale ani nemuselo. A příjmení. Šlechta často příjmení jak ho známe nepoužívala, ale stavěla si za jméno místo, odkud pochází, nebo kde má panství. Tudíž měl-li nějaký šlechtic sídlo v Doveru, jmenoval se kupříkladu sir Robert z Doveru. Nebylo to ale zavedenou stálostí. Příjmení často vypadala různě a žádná "z blabla" nemusela obsahovat. Co se týče jmen obyčejných obyvatel, ti často měli jméno klasicky složené z jména a příjmení. Různé další existence, jako psanci, žebráci, a tak podobně, občas ani to příjmení neměly. Postačilo křestní jméno. Občas si k němu připojili nějakou tu přezdívku, která je charakterizovala, třeba Ben Silák, dejme tomu.
A co je zakázané? Kopírovat jména (resp. příjmení, jména se mohou shodovat) ostatních již zaregistrovaných postav. Zároveň nesmíte používat jména žádných známých postav, kromě těch historicky doložených zapadajících do naší doby. Takže tu nechci vidět žádného Pottera nebo Cullena.

  • Věk postavy
Vaše postava by neměla být mladší čtrnácti let. Středověk není doba pro malá děcka. Samozřejmě je něco jiného, hrajete-li panoše, nebo nějakého jiného služebníka, kterými často bývaly děti.

  • Vzhled
Tohle je něco, co si pořádně promyslete. Záleží samozřejmě na tom, odkud vaše postava pochází, jaké má předky... Lidé ze severu mohou být světlovlasí, z Irska zase zrzaví, proč ne. Nejsme všichni stejní a nikdy nebudeme. Promyslete barvu vlasů, očí, tvar nosu a úst, prostě všechno. Promyslete si, zda má vaše postava svaly, nebo je drobná, a tak podobně. Všeobecně je ale lepší, když se svým vzhledem příliš nebudete odlišovat od ostatních. Protože lidé, kteří vybočovali z davu, byli často společností zavrhováni. Příkadem je třeba nařčení z čarodějnictví, a tak podobně. A to končilo smrtí.

  • Oblékání
To samozřejmě patří k vzhledu, já to ale pro přehlednost oddělím, protože je to zatraceně široké téma. Doufám že i neznalcům historie je jasné, že ve středověku lidé nenosili mikiny Adidas, kecky, a tak podobně. Tak tu teď trošku rozeberu, do čeho se vlastně oblékali. Ženy samozřejmě měly v oblibě šaty, ovšem ne žádné korzetové, a tak podobně. Nepleťte si středověk s barokem. Šlechtičny si mohly dovolit kvalitní a barevná plátna, stejně tak jako dobré švadleny, které uměly i netradiční střihy. Podle toho tedy šaty vymýšlejte. Přesto to ale nebudou výbuchy módy. Nosit kalhoty bylo pro ženy trochu neobvyklé, ale i tak se mohlo dít, v naší hře to tolerujeme. Chudší ženy měly šaty často jednoduché, šité z obyčejných dobře přístupných látek. Šperky, na těch si potrpěla šlechta, samozřejmě. Co se týče malování, ano, tou dobou existovaly jakési napodobeniny dnešních rtěnek, tvářenek, a tak podobně. Ale byla to spíš vzácnost, kterou si mohla dovolit pouze šlechta. Boty byly nejčastěji vysoké, kožené a na nízkém podpatku.
Pánové nosívali povětšinou lněné košile či tuniky se šněrováním na hrudi a dlouhými rukávy. Košile byly nejčastěji přírodně barevné, tudíž vzdáleně bílé, dalo by se říci. Ty honosnější tuniky pak byly zdobené vyšíváním a barvené. Výše postavení často nosili varkoč, který často nesl barvy či erb rodu nebo rytířského řádu a sahal přibližně ke kolenům, některé varkoče ale byly dlouhé i nad kotníky. Kalhoty byly často z pevného plátna či kožené. Boty se nosily buď nízké, sahající ke kotníkům, a nebo vysoké ke kolenům. Povětšinou byly kožené, avšak kůže byla různé kvality. Pokud se ochladilo, v oblibě byly pláště, které hřály. Občas byly i navoskované, aby nepromokly tak rychle. Krom plášťů se nosily i vesty či kabátce z kůže, někdy podšité kožešinou. Co se bojů týče, hlavním brněním byla kroužková košile, prošívanicea na závěr klasické brnění. Jako zbraně se nejčastěji používaly meče, luky a šípy a dýky.

  • Povaha
Důkladně si promyslete povahu vaší postavy. Bude ustrašená, nebo odvážná? Milá, nebo zlá? Se smyslem pro humor, nebo zamlknutá? Jen uvažujte. Jak se asi budete chovat ve zdejším středověkém prostředí?

  • Cíle
Má vaše postava nějaké cíle? To je důležité ujasnit si hned na začátku. Je tu nějaký cíl, za kterým od začátku půjde, nebo se bude jen tak poflakovat životem, jak se jí zlíbí?

  • Dovednosti
Tohle je důležité rozepsat. V čem vaše postava vyniká a co jí nejde? Hlavně si uvědomte, že vám nemůže jít všechno a každý má nějakou slabou stránku. Promyslete tedy, v čem je vaše postava silná a v čem postrádá dovednosti. Umí to s mečem, lukem, nebo se spíše vyzná v zemědělství? Dovednosti vaší postavy se zřejmě budou odvíjet od její minulosti - prostředí, kde vyrůstala, s kým vyrůstala, a tak podobně.

  • Minulost
Neboli životopis. Čerpejte z toho, co už víte a hlavně nad tím přemýšlejte, aby to nebyl jen nějaký narychlo splácaný blábol. Kde se vaše postava narodila, s kým vyrůstala, kdo ji vychovával? Zažila něco, co stojí za zmínku?


Máš přečteno? Tak se vrhni na sepisování registrace.

Rose Catrine Spell

27. ledna 2011 v 22:00 | R&M |  Profily postav
Rose

Jméno: Rose Catrine Spell
Datum narození: 12.4.1172
Postavení: Vesničanka


Obyčejná vesničanka, která vypadá jako by vás chtěla uřknoutm ale je milá. Je i velmi vtipná a chytrá,
snaží se být středem pozornosti, ale nikdy jí to nevyjde, myslí si, že je učitelka která ví všechny věci na světě. Její oblíbené věci jsou: Šaty nejlépe rudé a její pohled nejčastěji spadá na očích, všem se dívá do očí, protože její snoubenec byl slepý a krátce po zasnoubení zemřel. Chce být co nejvíce tajemná nemá moc ráda muže, protože její první chlapec jí podvedl. Od té doby se snaží být jiná než ostatní. Ano, jiná a tajemná.

Vzhled: Blondýna s hnědýma očima a výraznými rty. Nejčastěji nosí rudé šaty, ale i jiné oblečení podle její nálady. Krásně jsou vidět její ženské rysy.

Lesní přepadovka

25. ledna 2011 v 15:17 | R.
...
Další akce. Tentokrát ovšem čistě zbojnická. Jelikož se Robin Hood s bandou už zase vrátili do starých kolejí, je čas někoho oškubat a peníze pak věnovat chudině.

Kdy: Sobota, 29.1.
Čas: 18:00
Kde: Sraz v táboře

Alexandra z Vaola

24. ledna 2011 v 19:10 | R&M |  Profily postav
Alex

Jméno: Alexandra z Vaola
Datum narození: 22. srpna 1174
Postavení: Psanec


Alexanda měří něco nad 165 cm. Je hubená a vypadá na křehkou dívenku co neví co je to meč. Má tipické ženské křivky a velice bledou pleť. Její rudé vlasy do půlky zad, do dálky křičí svou sytou barvou, stejně jako velké zelené oči ve krerých se odrážejí jiskřičky pobavení a drzosti. Plné rty jsou většinou zvlněné do sarkatického úsměvu až úšklebku. Vidět ji můžete v plátěné košili co jí odkývá ramena a černém koženém korzetu co pro změnu zakrývá zase tu volnou košili a zvýrazňuje její křivky. Dále nosívá dlouhou sukni až kokotlním s tím rozdílem že má na jedné stravě rozparek až do půlky stehna. Vrchní a spodní díl oblečení odděluje opasek za kterým má dvě dýky. Většinou nenosívá boty a chodí bosá, což jí umožňuje tichý pohyb.

Léa Hamiollava

23. ledna 2011 v 17:03 | R&M |  Profily postav
Léa

Jméno: Léa Hamiollava
Datum narození: 22.3. 1171
Postavení: šlechtična

Léa je výstřední dívka střední postavy. Má dlouhé nohy a je štíhlá. Má zlaté vlasy po prsa. Poté velké hnědé oči nad nimiž má husté, ale dokonalé obočí. Pod ním má malý nosík a plné rty, které se stále usmívají.

Nosí nádherné a většinou výstřední šaty, které jen tak někdo nemá. Móda je jedna z věcích, které miluje. Má plno "módních návrhářek" neboli švadlen. Ale neznamená to, že je namyšlená!

Sarah Laurent

23. ledna 2011 v 15:40 | R&M |  Profily postav
Sarah

Jméno: Sarah Laurent
Datum narození: 1.7. 1177
Postavení: šlechtična


Sarah má dlouhé, kudrnaté, hnědé vlasy. Také má dokonalé obočí, pod nímž jsou velké hnědé oči. Dále má malý nos a plné rty. Její pleť je celkem bledá. Má velká prsa, ale štíhlí pas, střední zadeček a vypracované nohy. Je středního vzrůstu. Většinou nosí bílé, krajkové šaty s velkým výstřihem. Na svojí dobu je velmi výstřední.

Je milá, hodná a přátelská. Také velmi usměvavá (někdy až moc) a má smysl pro humor. Naopak je také vtipná. Má hodně kamarádek a kamarádů. A je hodně na kluky.

Sarah vyrůstala s rodiči na panství ve Francii do jejích osmnácti let. Po osmnáctých narozeninách jí poslali na jejich druhé panství v Anglii, kde má plno sloužících. Její rodiče zůstali ve Francii a ona se má zapadnout mezi Angličany...


RPG zpravodaj IV.

23. ledna 2011 v 13:16 | R&M
RPG zpravodaj

Je až neuvěřitelné, jak rychle se šíří novinky a drby nottinghamským hrabstvím. O nedávných událostech totiž už ví téměř každý.

A jaké že to byly události? Falešný Robin Hood byl dopaden přímo před očima vesničanů tím pravým a byl vyhnán z hrabství. A skutečně, krádeže ustaly. Dokonce už i obchodníci se nebojí přijíždět do hrabství, a tak tu zase vše ožilo. Všechno najelo do starých kolejí. Krajem se nese pravdivá povídačka, že falešného Hooda najal sám nottinghamský šerif.

Krom toho přijel králův posel ze Svaté země a přivezl zprávy. Tou hlavní je, že byl král zraněn, avšak přežil a už se znovu aktivně zapojuje do bojů. Zvěsti o jeho smrti tedy nebyly pravdivé.

Boje ve Svaté zemi pokračují, padla v nich jedna z křižáckých pevností, a to Tyros. Sousední Akkon zatím odolává, avšak údajně dlouho nevydrží a padne též. Jeruzalém je však zatím stále bezpečně v rukách křesťanů.

A co se týče drbů. Všichni teď ví, že v Nottinghamu nemají peníze a proto se cpou tuřínovou polévkou. A úsměv vykouzlí též drb zvěstující "neoblomný" fakt, a sice že všem dobře známý templář je pořádný sukničkář. Pozor na něj, dámy.

Anketa o nejlépe promyšlenou postavu

21. ledna 2011 v 16:31 | R&M |  Ostatní
Opět platí to samé. Nehlasovat pro své postavy + hlasovat by měli jen ti, co jsou zde zaregistrovaní.

Anketa končí za týden, tedy 28.1.

Nejhezčí žena a muž TMY

21. ledna 2011 v 16:25 | R&M |  Ostatní
Áno, i tato anketa dospěla svého konce a tady jsou pro vás výsledky:

Nejhezčí ženou tmy se stává lady Venëa J. Autumn s šesti hlasy, na druhém místě za ní jest lady Georgina z Warwicku, která má o hlásek méně.

Nejhezčím mužem TMY se stává Robin Hood se sedmi hlasy, těsně za ním je Thomas L. Morris s pěti hlasy.

Congratulation! :P

Takový klidný podvečer

17. ledna 2011 v 15:59 | R&M
Takový klidný podvečer
Asi se teď ptáte co to má znamenat. Takový klidný podvečer jest krycí jméno pro další akci, kterou jsme s Muchíkem naplánovali na tuto sobotu.
A o co půjde? Jen se nechte překvapit a určitě se stavte, pokud vaše postava chce zažít nějaké to drobné vzrůšo.

Kdy: 22.1. 2011
Čas: 17:30
Kde: Náves v Locksley

Anketa o nejhezčího muže TMY

14. ledna 2011 v 17:25 | R. |  Ostatní
Opět jsou tu ta samá pravidla hlasování:

1. Nehlasujte pro své postavy
2. Neshánějte si hlasy, do hlasování by se měli zapojit jen registrovaní lidé. Ne vaše třída informatiky ;)

Anketa končí 20.1., 21.1. začíná další v pořadí.

Anketa o nejhezčí ženu TMY

14. ledna 2011 v 17:24 | R. |  Ostatní
Opět jsou tu ta samá pravidla hlasování:

1. Nehlasujte pro své postavy
2. Neshánějte si hlasy, do hlasování by se měli zapojit jen registrovaní lidé. Ne vaše třída informatiky ;)

Anketa končí 20.1., 21.1. začíná další v pořadí.

Nejsympatičtější muž a žena TMY :)

14. ledna 2011 v 17:14 | R. |  Ostatní
Anketa číslo jedna je u konce a máme tu výsledky ^^

Nejsympatičtější ženou naší hry se tedy stává lady Evanlyn z Lancasteru se sedmi hlasy, za ní na druhém místě jsou se čtyřmi hlasy hned tři dámy - Anne Anabel Lawegood, Lestriel a lady Venëa J. Autumn.

Nejsympatičtějším mužem TMY se stává Thomas L. Morris se sedmi hlasy, za ním se umístili Archer a sir Yann Houndog se čtyřmi hlasy.


Jinak chci upozornit, že stále ještě se můžete přihlašovat na ankety, které budou teprve v budoucnu a jsou v seznamu ;)

RPG kalendář pro rok 1191

13. ledna 2011 v 14:26 | R. |  Ostatní
Tak jsem vám urobil kalendář pro zbytek tohoto rpg roku. Zároveň s tím vás žádám, aby jste si uvědomili, že když druhý den sednete k počítači, vaše postava mezi tím prožila ještě jeden den, tudíž vaší poslední hru nemůžete označovat jako "včera". Takže tomu se vyvarujte a vyjadřujte se raději neurčitě, typu "nedávno" or "před pár dny" ;-)

Anketa o nejsympatičtějšího muže

7. ledna 2011 v 0:01 | R&M
Pravidla hlasování jsou následující:
1. Nehlasujte pro své postavy
2. Neshánějte si hlasy, do hlasování by se měli zapojit jen registrovaní lidé. Ne vaše třída informatiky ;)

Soudit můžete podle hraní, popisu nebo třeba fotky :) A prosím, nepleťte si hráče s postavou.

Anketa končí 13.1., 14.1. začíná další.

Anketa o nejsympatičtější ženu

7. ledna 2011 v 0:01 | R&M
Je to tu, anketa zahájena! :-)


Pravidla hlasování jsou následující:
1. Nehlasujte pro své postavy
2. Neshánějte si hlasy, do hlasování by se měli zapojit jen registrovaní lidé. Ne vaše třída informatiky ;)

Soudit můžete podle hraní, popisu nebo třeba fotky :) A prosím, nepleťte si hráče s postavou.

Anketa končí 13.1., 14.1. začíná další.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.