Duben 2011

RPG zpravodaj VII

25. dubna 2011 v 12:10 | R&M |  Ostatní

Nové drby a zprávy se opět šíří hrabstvím!

Skončily Nottinghamské radovánky, a tak se většina hovorů ochomítá právě kolem nich. Skoro každý ví, že Lukohrátky vyhrála jistá vesničanka z Locksley, nějaká Beatrice; každý už se doslechl o rytířích a o tom, že ten zlotřilý Houndog vyhodil ze sedla svým dřevcem templáře... Ovšem nejvíce debat se vede na téma Dámské dovádění. Ke každému uchu v hrabství už se doneslo, že to skutečné dovádění bylo.

Soutěže se totiž zúčastnila temperamentní podzimní lady, lady Venëa Autumn. Jako doprovod si přivedla již zmíněného templáře. Zatímco však ona soutěžila, templář zřejmě svým šarmem přilákal slečnu Isabellu, dobře známou svými... ehm, choutkami. Těžko říct, zda se ona nalepila na něj nebo on na ní, vždyť pan Morris je známý jako sukničkář. Nicméně dopadlo to tak, že když se vnadná Isabella snažila políbit pana Morrise, lady Venëu to tak rozzuřilo, že na ní naházela všechny soutěžní kroužky i tyčku, na kterou kroužky chytal její pomocník. A její muška byla celkem přesná.

Lidé teď spekulují o tom, zda skutečně jen chránila svého zaměstnance, jak tvrdí, nebo zda stropila ukázkovou žárlivou scénu. Většina těch, co ono "dovádění" viděli, se přiklání k druhé variantě a vesnicemi začíná kolovat šeptanda, že spolu Venëa a templář skutečně něco mají.

Říká se, že by se v nottinghamském hrabství opět měl objevit králův posel a přivézt ze Svaté země novinky. Těžko soudit, co je na tom pravdy.

Artur Binety

25. dubna 2011 v 11:58 | R&M |  Profily postav

Jméno: Artur Binety
Datum narození: 4.12. 1168
Postavení: Psanec

Vzhled: Artur vypadá jako odrostlé dítě, i když je mnohem starší než vypadá, na svůj věk tmavě šedé až černé vlasy po ramena. Oči těsně pod hranicí ofiny jsou velké zelenomodré a bezelstné, nos je malý a úzký. Artur není moc vysoký a je dost hubený, aby se dokázal protáhnout co nejužší skulinkou a na levé ruce mu chybí prsteníček.

Oblékání: Nejvíce Artur nosí černou košili, přes kterou má tmavozelenou tuniku ke kolenům přepásanou hnědým opaskem, na kterém má meč a své nože. Většinou má hnědé kamaše ke kotníkům a vysoké kožené boty stažené koženými řemeny, aby mu při běhu nesklouzávaly.

William D´Engold

25. dubna 2011 v 11:51 | R&M |  Profily postav


Meno: William D´Engold
Narodený: 13. 12. 1167
Postavení: Voják

William je pomerne pekný mladý muž, má tmavo hnedé až čierne oči, ktorými dokáže pozrieť vražedne, ale aj milo. Jeho vlasy sú rovnako tmavé ako jeho oči, ak nie tmavšie a skvele ladia s jeho dohneda opálenou pokožkou. Má primeraný nos a tenké pery a pekne formované obočie. Jeho tvár však ,,zdobí" jazva tiahnuca sa na ľavom líci dlhá od nosa po čeľusť. Jeho postava nie je najvyššia, meria niečo okolo 170cm, ale napriek tomu je veľmi rýchly a silný, najmä pri boji zblízka. Telo má pevné, na bruchu i rukách má svaly bežnej veľkosti.

Keďže je vojak zvyčajne nosí uniformu alebo bielu košeľu a čierne kožené nohavice zastrčené vo vysokých čižmách. Tie mu siahajú až nad kolená, čo je v Anglicku dosť nezvyčajné, ale Williamovi sa to tak páči. Jeho oblečenie máva zvyčajne len dve farby a to bielu a čiernu, inú nosí len v prípade, že je to nutné, napríklad keď je taká uniforma. Na opasku má vždy zavesenú puzdro s mečom, ktorého rukoväť je tmavo zelená s nejakým čiernym kameňom (nie je to drahokam, ale vyzerá pekne).

Dámské dovádění

24. dubna 2011 v 13:54 | R.
Nezapomeňte na dnešní Dámské dovádění, které probíhá v rámci posledního dne Nottinghamských radovánek.
Hraje se ve světě, odkaz ZDE.
Dovádění začíná v 18:30, přihlašovat se můžete do šesti.

Místa k hraní

21. dubna 2011 v 18:38 | R&A

Sherwoodský hvozd

21. dubna 2011 v 18:07 | R&A
Nějakou cestou ses dostal až do Sherwoodského lesa. Zprvu máš oči na stopkách, protože moc dobře víš, že tu sídlí banda zbojníků v čele s Robinem Hoodem. Jak ale pokračuješ v chůzi po prašné úzké cestě, obavy tě opouští a pohlcuje tě příjemná atmosféra lesa. Je tu ticho, které narušují jen ptáci svým trylkováním, vlasy ti občas pocuchá příjemně chladivý vánek. Sem tam zahlédneš veverku nebo svými kroky vyplašíš stádo srnek. Když dojdeš na křižovatku dvou cest - Západní a Severní, musíš se rozhodnout, kudy se vydáš. Co směr, to vesnice. A nebo zůstaneš v lese?V lese je vždycky chladněji, než mimo něj, protože husté větvoví mohutných stromů propouští k zemi jen málo slunečních paprsků. Je tu krásný klid.

Tábor je ukrytý mezi skalami v lese, je skvěle maskovaný, tudíž osoby, které nevědí, kde hledat, tábor prostě nenajdou.

Louka se nachází za jižním cípem hvozdu. Je to rozlehlá svěže zelená plocha, která odděluje les od vesnice Locksley. Louku protíná cesta vedoucí z lesa do vesnice.

Ze Sherwoodu se pohodlně dostaneš do Locksley především po prašné cestě, která se kroutí loukou. U ní stojí mohutný dub a na něm vývěska s obličeji hledaných osob.Walter Aberofth

18. dubna 2011 v 17:09 | R. |  Profily postav
Jméno: Walter Aberofth
Datum narození: 29. července 1184

Vzhled:
Walt je nevysoký chlapec, s podprůměrnou výškou. Co do výšky měří i do šířky, ale rozhodně není tlustý, jen je nižší podsadité postavy. Tmavě, možná až trochu svítivě, zrzavé vlasy s delší ofinou nosí střapaté, nedbale rozcuchané od větru a sahají mu něco do půlky krku. Na svět se dívá dvěma velkýma rošťáckýma, čokoládově hnědýma očima, což je u zrzounů velmi zvláštní - nejspíš dědičnost. Nos je jen těžko zařaditelný, co se týče velikosti - není ani symetrický ani netypický. Jediné, co lze o nosu povědět je, že je kropenatý pihami. Ve tváři mu hostuje zvídavý výraz, jak už to u dětí bývá.


Weinen Graine

16. dubna 2011 v 20:49 | R. |  Profily postav

Meno: Weinen Graine
Dátum narodenia: 5. 6. 1173
Postavenie: Vesničanka


Weinen má dlhé gaštanovo hnedé vlasy, ktoré jej vo výrazných kučerách padajú na ramená. O svoje vlasy sa starostlivo stará, ako by aj nie, keď sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Weinen je tej mienky, že nič netrvá večne a kým to, čo sa nám ponúka máme, môžeme to pevne chytiť do rúk, musíme to náležite využívať. Je drobnejšej postavy. Keď sa chce niekomu pozrieť do očí, musí poriadne zakloniť hlavu. To ju niekedy vytáča, pretože jej to navodzuje dojem, že je ľahko prehliadnuteľná a pre ostatných nepodstatná. Má hnedé oči, ktoré v tme vyzerajú ako čierne. Oblieka sa nenápadne, nerada je v centre pozornosti.

Pufflie de Baty

16. dubna 2011 v 19:19 | R. |  Profily postav
Jméno: Pufflie de Baty
Datum narození: 26. červen 1175
Postavení :Původem šlechtična, která se však svého titulu vzdala a nyní je pouhou vesničankou.

Popis: Dívka celkem malé a štíhlé postavy s téměř rovnými vlasy po pás, které mají světle hnědou barvu, místy nazrzlé až lehce blonďaté od slunce. Někdy si do vlasů připlete květinu či si je ozdobí rostlinnou čelenkou. Z obličeje jí vyzařují svůdně tajemné tmavě hnědé oči ze kterých však lze vyčíst plno citu. Obličej je celkem bledý a zdobí ho hrstka velmi nenápadných malých pih, malý nosík a úzké rty. Velkým poprsím a dlouhými nohami ji bůh příliš neobdaroval, zato si však drží štíhlost na všech partiích těla. Oblečena jest v bledých šněrovaných šatech po kolena, přes ně větší prošívaný, avšak ne moc nápadný šátek. Na na nohou má obuté světlé botky na malém klínku, jindy ji můžeme spatřit v dřevěných sandálech, někdy dokonce ve vysokých botách z kožešiny. Na krku jí visí zlatý řetízek jehož drahý památeční přívěšek po prababičce je skryt pod látkou z šatů.


RPG zpravodaj VI

12. dubna 2011 v 20:44 | R.

Robin Hood uprchl! To je zpráva, která proudí napříč nottinghamským hrabstvím a ví o tom každičký jeho obyvatel. Někteří šlechtici jsou Hoodovým útěkem podráždění, bojí se o své měšce a vše vyčítají šerifovi, jiné Hoodův opětovný útěk před zákonem naštval natolik, že se rozhodli postavit na šerifovu stranu a chytit krále zbojníků, ať to stojí cokoliv.

Naopak vesničané jsou spokojení - jejich hrdina je zpátky, už se nemusí bát teroru a daní. Hood je ochrání. Na straně vesničanů se zkrátka všechno vrací do starých kolejí.

A že už jste dlouho neslyšeli nové drby o (nebohém) templáři, který slouží té podzimní lady? Tak slyšte! Do hrabství přijel jeho bratr - a to jak řádový, tak i bratr jako takový. Lidé ho viděli, jak s panem Morrisem kráčí návsí v Lockley, maje na sobě bílý plášť s červeným křížem. Je to zrzek, naprosto nepodobný panu Morrisovi. Ovšem bratři to prý jsou.

Seznamte se, seznamte se

8. dubna 2011 v 17:45 | R&A |  Ostatní

Clive Standen propůjčil tvář Archerovi, a to samozřejmě i v seriálu Robin Hood od BBC. Právě ten ho trochu proslavil, Clive však stále zůstává spíše na prknech divadelních, ovšem objevil se například i v seriálu Doctor Who. Je to Angličan, narodil se 22. července 1981. Nyní žije v Severním Irsku.

Kdo propůjčil tvář vašim postavám?

8. dubna 2011 v 12:12 | A. |  Ostatní
Víte, kdo propůjčil tvář vašim postavám? Zvolili jste si fotku hrdiny z nějakého filmu (=herce) či nějaké slavné osobnosti?

V tom případě na nic nečekejte, utíkejte vygůglit fotku herce (nebo jiné slavné osobnosti, že), který zde vaši postavu ztvárňuje, a společně se základní charakteristikou onoho šťastlivce nám to pošlete na mail! A proč vlastně? Žádný hlubší smysl v tom nehledejte, prostě jen chceme odhalit jména osobností, které ztvárňují naše tmářské postavy a chceme se o nich něco dozvědět ^^

Co tedy na email poslat?
Fotku osobnosti, která ztvárňuje vaši postavu - nejlépe nějakou civilní, ne z filmů, a tak podobně.
Údaje o osobnosti - co je zač (herec, zpěvák, blablabla), odkud je, věk, pokud chcete, tak krátký životopis, a to nejdůležitější - odkud ho můžeme znát.
Pokud chcete, můžete přiložit třeba i odkaz na nějaké video oné osobnosti (je-li to zpěvák, tak na píseň, je-li to herec, tak třeba na trailer na nějaký z jeho filmů, atp.)

Nejlepší potencionální rodiče?

6. dubna 2011 v 21:16 | Archie |  Ostatní
Pardón, ale já jsem si prostě nemohla pomoct xD
Hlasujte v anketě - kdo je podle vás nejlepším adeptem na rodičovství? Chcete Hooďátko, Archerátko, Lestrielátko nebo Thom-Venušátko? :D

RPG zpravodaj V.

2. dubna 2011 v 8:47 | R. |  Ostatní
Znovu a znovu je překvapující, jak rychle se šíří nejrůznější zprávy a drby napříč Nottinghamským hrabstvím. Uplynuly sotva dva dny od popravy, kterou pořádal pro svou zábavu šerif, a už celé hrabství ví, co se na nádvoří odehrálo.

Zejména v okolí Locksley to teď vří. Vesničané se dohadují, kde asi skončil jejich známý Trevor, který měl být oběšený za pytlačení, ovšem mnohem více jim vrtá hlavou otázka Robina Hooda.

Téměř ke každému uchu v hrabství už se doneslo, že Hoodova záchrana odsouzence selhala a byl zajat šerifovým poskokem - někteří dokonce ví jméno, Houndog. Proto se mnozí obávají, že je to skutečně konec jejich hrdiny, že se Robin na svobodě už neukáže. Nicméně téměř každý vesničan, který se s Robinem zná, je vyveden z míry a každý den se jeho obavy navyšují.

Ale aspoň jedno plus to má. Přestože zbojníci přišli o svého vůdce, družina Robina Hooda pokračuje ve své činnosti a i nadále donáší jídlo a peníze chudým.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.