Květen 2011

Dárkové/památeční předměty TMA

31. května 2011 v 15:18 | A. |  Ostatní


Je to tu, fanatici, závisláci a zkrátka naši věrní hráči, kteří křičeli po tričkách a podobných blbostech na téma TMA, se dočkali. Mám tu pro vás ceník a grafické návrhy, včetně objednávajícího formuláře. Tak začněte uvažovat, zda máte zájem či ne, a kolik jste ochotni investovat ^^ Je hezké mít doma památku na tohle rpg, nemyslíte? ^^


RPG zpravodaj VIII

28. května 2011 v 18:04 | R&A


Opět je tu pár drbů, které se nepochybně dostaly i k uším vašich postav.

Tentokrát jsou to drby týkající se především nejrůznějších milostných pletek, tak pozor, napněte uši/respektive oči. A nutno podotknout, že Helenka se k nim dostala až jako jedna z posledních (neuvěřitelné!), takže nejsou skoro vůbec přitaženy za vlasy.

Templář, pan Morris, se nedávno prořekl, že je zadaný. Ale pozor, ne jen Bohu, jak by mnozí čekali, ale ženě. A lidé si dali dohromady, že tou vyvolenou je lady Venëa, jelikož právě s ní pan Morris tráví nejvíce času a byla to právě ona, kdo kvůli templáři ztropila histerickou scénu na nedávných Nottinghamských radovánkách. Co na to ale řekne velmistr Templářů, pokud se to dozví?

A pozor, druhá aféra je na světě. Několik vesničanů z Locksley bylo přítomno v okamžiku, kdy jistá vesničanka jménem Beatrice dala kopačky siru Houndogovi! On jí totiž předtím údajně požádal o ruku! Že by tento tyran měl nějaké srdce? A proč by on, urozený muž, žádal o ruku obyčejnou vesnickou ženu, která má děti? Je za tím něco víc?

Bernard Hammond

28. května 2011 v 17:53 | R&A |  Profily postav


Jméno: Bernard Hammond
Postavení: Voják, však spíše ex-voják. Nyní pomáhá v rodinné dřevařské dílně

Bernard Hammond je urostlý mladík, jehož věk jiní tipují těsně pod třicet. Pán Bůh ho obdaroval výškou. Ačkoliv to není nejrobustnější mladík ze vsi, ke chcípáčkovi má daleko, má na to příliš urostlá ramena. Oříškové vlasy má povětšinou rozházeny a nerovně sestřiženy (lepší by bylo napsati oškubány tupými nůžkami). Nerovně střižená ofina padá do jeho modrozelených, chladných očí. Pod nevelkým, nemalým nosem jsou jeho ústa, široká a úzká. Dolní ret je užší. Jeho propadlé tváře pokrývá strniště. Když se usměje, okolo koutků se i vytvoří vrásky. Když si na Vás pusu otevře a vy se rozhodnete, mu ji zkoumat, zjistíte, že dvě dolní stoličky na levé straně mu chybí. A když kouknete na jeho levé ucho, uvidíte ukousnutý lalůček. Chodí rovně a svýma dlouhýma rukama při chůzi houpe minimálně. Co se však houpe jsou jeho dřevěné přívěsky na kůži, kterými je ověšen jeho krk, a také meč v ne zrovna nejlepší formě.

RPG zpravodaj - čarodějnické vydání

25. května 2011 v 14:46 | R&A
Máme tu pro vás trošku netradiční, čarodějnické vydání RPG zpravodaje. Budete se bát! Muhehehe! Ehm, joke.

Krom těch tradičních drbů se hrabstvím šíří hrůzu nahánějící povídačky, šíří se tak rychle, jako by letěly na koštěti... Jsou to tlachy, které naženou husí kůži i těm nejotrlejším nebojsům.

V nottinghamském hrabství totiž údajně řádí čarodějnice! Je to tak. Vlastně o tom není pochyb. Dobytek mnoha statkářů totiž vymírá na neznámou nemoc, která se objevila z ničeho nic, jako rána z nebes. Krávy i ovce padají k zemi jako tráva pokosená srpem. Nikdo neví, co je to za nemoc, jež ničí majetek a zásoby v podobě dobytka. Lidem dochází zásoby masa a mléka.

Také se o mnoho zhoršilo počasí - poněkud se ochladilo, stále je zataženo a často prší. Dokonce prší tak často, že se potůčky začínají vylévat ze svých koryt. Půda je podmáčená, nevhodná k hospodaření.

A proč se tohle všechno vlastně děje? Nejeden člověk - ať už vesničan či šlechtic - tvrdí, že tu řádí čarodějnice. Údajně jí zahlédli na vlastní oči - vysoká štíhlá dívka s bledou pletí, černýma vlasama a uhrančivýma očima. Prochází se kolem pastvin a mumlá zaklínadla černé magie. Ničí vše, na co se podívá. Vládne obrovskou mocí a má pletky s ďáblem. To proto umírá dobytek. To proto je půda podmáčená!

Hrabstvím už pochodují skupinky odvážlivců, kteří se rozhodli čarodějnici chytit a předat jí vyšší moci.

Pamatovat si!

25. května 2011 v 14:33 | R&A
Ano ano, právě jsem stopnul anketu. Čekal jsem, až rozdíl mezi odpověďmi bude aspoň 2 hlasy, což právě teď je - 5 hlasů pro, 3 proti. Z toho vyplývá, že si vaše postava pamatuje to, co zažila na včerejší oslavě, krom toho, že byla na oslavě 1 roku TMY, heh. Je to trošku zvláštní, ale necháme to tak. Aspoň drby rozproudí hru x)

Rebecca Camille De Luca

25. května 2011 v 14:25 | R&A |  Profily postav


Jméno: Rebecca Camille De Luca
Datum narození: 21. 10. 1172
Postavení: šlechtična

Vzhled: Má platinově blond vlasy, které nosí zapletené do různých složitých účesů, vyčesané do uzlů nebo jinak načesané. Ráda se obléká do šatů až na zem a často jsou její šaty na zdrojem pomluv, protože se zdají společnosti příliš extravagantní. Je velmi bledá a proto si na tváře obvykle nanáší růž, což podtrhuje eleganci jejího hezkého ženského obličeje. Na krku nosí množství cenných a drahých náhrdelníků a řetízků. Je štíhlá, ale nepříliš vysoká. Má malé, plné rty a menší špičatý nosík. Má modré oči barvy lapisu lazuli.

Povaha: Miluje drahé šperky, drahé šaty a muže. Ráda se projíždí na rychlých koních nebo v kočárech. Nesnáší špínu a nerada pracuje.

Zručnost: Vyniká v rychlé jízdě na koni a boji se saracénskou šavlí, kterou ukrývá v záhybech šatů.

Cíl: Užívat si života plnými doušky.

Minulost: Narodila se v severní Francii v rodině bohatých šlechticů. Má italské jméno, které zdědila po předcích, ale v Itálii nikdy nebyla. Nejdřív byla vzdělávaná domácími učiteli ve Francii, později jí rodiče poslali do Anglie na vyšší vzdělání. Když ve škole usoudili, že je dostatečně chytrá propustili jí. Ona se měla původně vrátit k rodině ve Francii, ale protože se jí zalíbila Anglie, rozhodla se zůstat.

Pamatovat si, nebo zapomenout?

24. května 2011 v 20:54 | R&A
Původně jsem myslel, že to, co naše postavy zažily na narozeninovém večírku, prostě zapomenou, jako by večírek nebyl. Jenže někteří z vás tam potkali nové lidi, a tak podobně... A tak se ptám. Chcete, aby to všechno vaše postavy zapomněly, nebo chcete, aby si to zapamatovaly? (samozřejmě krom toho, co to bylo za oslavu)

Tak je nám rok. TMA slaví narozky :)

24. května 2011 v 11:59 | R&A |  Ostatní

Zdá se to téměř neuvěřitelné, nicméně je to tak. Právě v tenhle okamžik byl na tenhle blog přidán první článek. Před rokem a několika minutami se zrodila TMA a my jí tímto přejeme všechno nejlepší k narozeninám :) Upřímně doufáme, že to nebudou první a zároveň poslední narozeniny, ale věříme, že TMA se dožije i důchodcovského věku, alespoň v měřítku rpg blogů. Přejdeme společně všechny překážky, nezastavíme se a půjdeme dál. K našim cílům patří udržet TMU na světě. Přežila první rok, který pro rpg blogy bývá kritický, a my se jí budeme držet dál. Doufáme, že i vy ;)

Suzanne Katherine z Newcastle

23. května 2011 v 18:32 | R&A |  Profily postav

Celé meno: Suzanne Katherine z Newcastle
Dátum narodenia: 13.4. 1172
Čo je zač: štvanec

Popis: Sue je vysoká a štíhla. Má modré, užšie oči; bledohnedé, dlhé, vlnité vlasy; menší nos a úzke pery. Najčastejšie nosí dlhšie čierne alebo červené šaty, čierny plášť s kapucňou, vysoké čierne čižmy a čierne rukavice. Stále má opásaný svoj luk a na pleci nosí tulec so šípmi.

Povaha: Je veľmi smelá, úprimná, no nie veľmi spoločenská. Nerada púta pozornosť, lebo je čarodejnica, teda považujú ju za čarodejnicu. Ďalej je veľmi výbušná, naozaj sa s ňou nechcite hádať alebo ju niečím nahnevať, nedopadlo by to dobre.

Ciele: Nájsť si lásku a možno nejakých skutočných prateľov.

Zručnosti: Vyniká v lukostreľbe a v jazdení na koni.

Happy B-Day, TMA!

23. května 2011 v 15:30 | R.


Je to neuvěřitelné, ale je to tak. TMA se už zítra stane jedním z těch mála rpg blogů, co fungují rok a více. Ano, TMA má zítra své první narozeniny. A my to nemůžeme nechat jen tak, hodláme to řádně oslavit, a to večírkem. Doufáme, že vás přijde co nejvíce. Účelem je bavit se, jak jen to jde.

Kdy: 24. května 2011
V kolik: 18:00
Kde: SVĚT (<-odkaz)
Pro: Každého Tmáře

Je to rpg akce, tudíž platí normální pravidla a vy tam jdete za své postavy, nikoliv za sebe jako za hráče. Ovšem pozor, bude to tak trochu netradiční. Všichni totiž zahodíme zásady, kterými se naše postavy řídí - vojáci nebudou uprostřed večírku dusit zbojníky, zbojníci nebudou okrádat šlechtu, šlechta nebude pohrdat vesničany, atd. Zkrátka si budeme víceméně rovni a hodíme za hlavu všechny rozpory, ok? Budeme se bavit, ne snažit se povraždit. Samozřejmě, že si můžete dělat naschvály, může dojít k rvačce... Ale prosím žádné vraždy či bitky, které by kazily akci. Pokud rvačka, tak taková, aby pobavila ostatní, chápete? Je jasné, že vaše postavy nemohou zahodit všechny předsudky, pak by nezůstaly těmi postavami, které známe... Ale prostě se chovejte nějak přiměřeně, ne jako kočky a myši. Hlavní je jídlo, pití, hudba a tancovačka, ne vraždění, bitky a krádeže. A rpg důvod večírku? Normální. Slaví se narozeniny světa, ve kterém naše postavy žijí.
Takže abych to shrnul. Je to částečně rpg a částečně nonrpg večírek. Rpg část spočívá v tom, že hrajeme v rpg prostředí s rpg pravidly a našemi rpg postavami. Ta nonrpg spočívá v tom, že slavíme z nonrpg důvodu, který je všem našim postavám dobře znám. Zkrátka je to tak trochu mixlé. Je to taková akce mimo, která se nijak nezapisuje do životů našich postav, takže naše postavy o tom nebudou nikde vyprávět, a tak podobně. Doufám, že jste to všichni aspoň trochu pochopili. Dotazy směřujte do komentářů!

Zavládne anarchie?

13. května 2011 v 18:01 | R&A
Odpověď zní: Ne. Anarchie zavládnout nesmí, to by to tu šlo do kopru.

Ehm, a co tímhle článkem chci vlastně sdělit? Že tu následující týden my admini tak trochu nebudeme. Archie dnes odjíždí do Británie (a vyřídí od nás pozdravy naší milované Anglii) a vrací se až v neděli 22.5. A já zítra začínám trénovat s psíkem na závody agility, které máme příští sobotu, tudíž budu dost zaneprázdněn. Občas sem snad nakouknu, ale ani to nemůžu slíbit.

A co z toho plyne? Že případné registrace, profily, domy, blablabla, vyřídím/e nejdříve v neděli 22.5., možná až ten následující týden, takže prosíme o strpení. Nicméně stále platí (pro nováčky), že jakmile zašlou registraci, mohou se zapojit do hry okamžitě.

A nemyslete si, že tu bude nějaký bengál, RPG tým na vás dohlédne! xD

That's it.
Robin

Eleanore Kay

13. května 2011 v 17:44 | R&A |  Profily postav


Jméno: Eleanore Kay
Datum narození: 21.3. 1173
Postavení: Psanec

Vzhled: Lee je poměrně malé a hubené postavy, která je však hbitá a ohebná. Má dlouhé tmavě hnědé až černé vlasy které jí spadají do čtvrtky zad, které často nosí svázané v ohonu ale když je nechá rozpuštěné hned jsou plné větviček a listí. Jejímu trojúhelníkovému obličeji vévodí zelené kočičí oči pod kterými se schovává již ne tak nápadný lehce zašpičatělí nos a trochu více nápadné rty s plným dolním rtem avšak úzkým horním rtem, na kterých se čas od času objeví i úsměv.

Když byla mladší obvykle nosila prosté bílé šaty, což ji označovala jako jednu z prostého lidu. Avšak od smrti jejího otce je nejčastěji vidět v zelené již značně zašlé tunice přes kterou nosí uplou pevnou koženou vestu s kapucí a pár kapsičkami, béžových až hnědých kalhotách a vysokých kožených botách s měkčí podrážkou aby nenadělala tolik hluku když chodí. Na obou rukách nosí kožené nátepníky a v kalhotách širší pásek na kterém jí visí dvě dýky a krátký meč. Na zádech má téměř vždy toulec s šípy, které mají černé opeření a dřevený luk. Na šperky si nikdy nepotrpěla a jediné co nosí je na krku řemínek s přívěškem připomínající růži který dostala od otce.

Joakim Njördson

10. května 2011 v 18:02 | R&A |  Profily postav


Jméno: Joakim Njördson
Datum narození: 31.12. 1163
Postavení: Voják

Joakim určitě nepatří k osobám, které by lehce zapadly do davu, spíše naopak. Jeho prostě nemůžete přehlédnout, leda tak kdybyste byli slepí. Trpí totiž několika vrozenými vadami, které k němu přitahují pozornost ostatních - díky nedostatku pigmentu má vlasy sněhově bílé, a nosí je krátce střižené. Vlasy jsou první věcí, která vás určitě zaujme. Strniště, které mu porůstá tváře, je však tmavě hnědé a s vlasy silně kontrastuje. Druhá věc, která více lidí spíše děsí, než zajímá, je, že má každé oko jinak barevné... No, barevné. Obě oči jsou modré, ale přesto každé jiné. To pravé je světlounce modré, skoro až tyrkysové, kdežto to levé je velmi tmavě modré. Nos má úměrný obličeji, ústa široká a rty úzké. Jeho pleť ztmavla podmínkami, ve kterých dlouhá léta žil, a tak teď kontrastuje s bílými vlasy a o to více k sobě Joakim chtě nechtě pozornost poutá.

Tanya de Chanelle

10. května 2011 v 17:58 | R&A |  Profily postav


Celé meno: Tanya de Chanelle
Dátum narodenia: 15.10.1167
Čo je zač: dedinčan (vesničan)

Popis: Tanya je pekné, vysoké, štíhle dievča s tmavšou pleťou, dlhými tmavohnedými vlasmi a krásnymi zelenými očami, má menší nos a užšie pery.

Oblečenie: Najradšej nosí jednoduché biele šaty s obyčajným hnedým opaskom, nízke topánky na malom opätku a náhrdeník po mame.

Povaha: Je spoločenská, milá, priateľská, so smyslom pre humor, úprimná a nemá rada, keď ju niekto klame.
Zručnosti: Je veľmi rýchla a šikovná. Veľmi dobre jej ide aj streľba z luku a hádzanie dýk.

Ambície: Nájsť si životnú lásku.

Minulosť: Narodila sa vo Francúzsku, v Marseille na kráľovskom dvore, ale keďže o nej nikto nemal vedieť poslali ju do Anglicka so svojou opatrovateľkou a pri odchode jej matka dala náhrdelník, ktorý si nikdy nedáva dole. Opatrovateľka zomrela tesne pred príchodom do Locksley. Keď tam dorazili ujala sa jej jedna stará pani, ktorá zomrela, keď mala Tanya 13 rokov. Odvtedy žije sama a bojuje s nepriazňou života. Od 15-tich rokov si cvičí lukostreľbu a hádzanie dýk, teraz je v oboch veľmi dobrá.

Elizabeth Vivien z Eastwoodu

9. května 2011 v 18:41 | R&A |  Profily postav


Jméno: Elizabeth Vivien z Eastwoodu (nyní si říká jen Elizabeth)
Datum narození: 1. dubna 1175
Postavení: Psanec

Vzhled: Je na svůj věk poměrně malého vzrůstu s hubenou a nenápadnou postavou. Má asi po ramena dlouhé černé vlasy a šedé oči. I v lese si kupodivu udržuje jistou eleganci a téměř až nevídanou krásu, která ji dostala do problémů. Díky tomu, že obličej téměř nepřetržitě schovává pod kápí působí tajemně. Dokud ještě měla postavení šlechty nosila to co většina šlechtičen: šaty. Avšak, co se módy týká, nikdy ji neměla v lásce, oblékla si prostě to co jí dali. Nyní nosí spíše oblečení pro muže. Tmavě zelenou tuniku, kožené kalhoty a nízké boty, asi ji nepotkáte bez černého nepromokavého (voskovaného) pláště.

Přežblepty, hlášky, perličky... Aneb co se odehrálo v knihách III.

8. května 2011 v 16:19 | R.
Odpřísáhnul jsem, že se tu do konce týdne slibované přežblepty a hlášky objetí a voilá! máte je tu.
Upozornění: Pijete-li právě nějaký nápoj, polkněte a odložte jej. Hrozí osprchování monitoru.
Jíte-li, urychleně přestaňte, hrozí zadušení.
Dejte si k ruce kapesníčky, jistota je jistota.

TMA jde do světa

2. května 2011 v 14:14 | A.
Ano, pokusíme se prorazit do širého světa a získat tuny fanoušků jako Michael Jackson! Kdepak, zase kecám. Jen jsem chtěla nějak epicky sdělit, že jsme se zapojili do jednoho projektu.
Tento pátek od 20:00 tam probíhá jakýs úvodní a představovací večírek, na který se můžete vetřít, pokud budete chtít. Já nebo Robin tam určitě budeme.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.