Červenec 2011

Christine Everett

31. července 2011 v 16:45 | R&A |  Profily postav
Celé jméno: Christine Everett
Datum narození, věk: 13.10. 1176
Postavení: vesničanka
Povolání: občas prodává to, co uloví v lese

Christine je velmi malá a člověk by ji mohl považovat za dítě. Její postava je štíhlá, ale někdy se může zdát až vyhublá. Na první pohled může vypadat nevinně, ale není to tak. Je to velmi tvrdá dívka, která většinu času tráví lovením v lese. Rovné hnědé vlasy, které si nejčastěji splétá do copu, nebo je necháva volně rozpušněné, jí spadají do půli zad. Oči má hnědé skoro až černé a velmi vyrazné. Její obličej také zdobí perfektně rovný nos a smyslné rty. Rozhodně se nedá říct, že by jí chyběly ženské křivky. Často se jí na tváři objevuje úšklebek nebo úsměv, které ji ještě přidávají na nevinosti.
Nejčastěji na ní uvidíte zelenou nebo hnědou tuniku přepásanou koženým páskem, za kterým má zastrčený nůž a dlouhé kalhoty zastrčené v kožených botech vysokých ke kolenům (ve kterých často taky nosí zastrřený nůž nebo nějakou jinou zbraň či věc). Hodně často nosí i tmavě hnědý plášť s kapucí. Na jejích rukou můžete vždy vidět kožené rukavice bez prstů. Nikdy jí neuvidíte bez luku a toulce přehozeného přes rameno, které jsou jako její další končetina.

Když se s ní poprvé setkáte, rozhodně nečekejte hned po pozdravení nějaké milé řeči, může totiž působit mírně vylekaně a zamlkle, ale to je pouze její maskování toho, že uvnitř je velmi tvrdá. Christine jako první odhaduje jací lidé jsou a teprve pak s nimi začíná navazovat známost. Je inteligentní a díky tomu se jí daří přežívat v přírodě i mezi lidmi.
Často bývá drzá a dokáže se snadno naštvat, ale už se celkem naučila slova vylítavající nekontrolovaně z úst zaměnit na nějaké více vhodné. Rozhodně nepatří mezi ty, co dokáží vyjednávat diplomaticky.
Teprve když se stanete jejími přáteli, poznáte, že ve skutečnosti je přátelská se smyslem pro humor. Svým přátelům je věrná a vždy jim pomůže. Je ovšem velmi těžké se jimi stát.

Má velmi dobrou trefu, takže lukostřelba a vrhání nožů je pro ni hračka a málokdy se stane, že netrefí cíl. Dále se umí velmi tiše pohybovat po lese, ale i kdekoliv jinde. Díky životu v lese má hodně znalostí o různých rostlinách, stopách zvířat, maskování a lovu. Neboť je malé postavy a váhy dokáže velmi lehce šplhat po stromech i na nejvyšší větve. Kdyby měla bojovat tělo na tělo, asi by měla jisté probléhy, ale má docela sílu a kopnout či udeřit někoho, pro ni není problém. Je hbitá a mrštná, což je její výhoda. S mečem by si byla schopná poradit, ale že by s ním máchala jako profík, to se opravdu říct nedá. Kvůli tomu že její otec býval šlechtic umí číst a psát.

Historie: Narodila se Rositě a Abrahamovi Everettovým. Její otec býval francouzským šlechticem, ale kvůli její matce se šlechtictví vzdal a stal se lovcem. Rosita byla bylinkářka. Měli krome Christine ještě dva syny. Jeden ovšem odešel do jiné země hledat štěstí v době, kdy se Christine narodila a druhý zemřel rok poté na nějakou nemoc. Dětství do pěti let měla poklidné, nehladověli díky otci, který chodil lovit a nikdo až na bratry jim nezcházel. V pěti letech se do rodiny ovšem narodila její sestra a začal zmatek. Už nebylo dostatek místa v domě a zásoby jídla se také tenčily. Abraham tedy začal učit Christinu lovit. Jak po krátké době zjistili, lov jí šel. Otec jí naučil dokonce i jak si vyrobit luk, šípy a různé potřebné, ale i nepotřebné věci. Christine to přišlo jako chvilka a její otec zemřel. Bylo jí zrovna deset let. Pomáhala tedy matce se sestrou, lovila jim, prodávala nějaké maso na trhu a starala se o ně. Jednou když ovšem přišla domů, nikdo tam nebyl. Dlouho se potloukala po okolí jestli je nenajde, ale nestalo se. V té době se z malé holky stala tvrdá dívka. Pokračovala v lovech, prodejích na trzích a časem se z domu přestěhovala do lesa, kde žila a hospodařila. Do města nebo vesnice chodila jen v nejhorším případě, kvůli obchodům nebo se starat o dům, který nechtěla prodat a rozhodla se že si v něm bude nechávat na nějaký čas majetek. Takhle to šlo šest let a přesto jí pořád vrtá hlavou jak její matka se sestrou zmizely. Kvůli tomu, že nemá nikoho pro koho by položila život, se její hlavní prioritou stalo své vlastní přežití.

Ward Walden

31. července 2011 v 16:40 | R&A |  Profily postav

Jméno:Ward Walden
Datum narození: 10.4. 1157
Postavení: Voják

Výška: 179
Váha: 92

Ward je celkem vysoký má široká ramena a lehce robustní postavu. Na rukou a na pažích by se našel sval. V obličeji má ostré rysi a nějaké ty vrásky. Nos nemá nijak zvláštní, akorát jeho obočí je takové divoké, celý obličej má chladný, na první pohled bez emocí. Barva očí je hnědá stejně tak jako jeho vlasy, které jsou středně dlouhé, a už tam je nějaký ten šedý vlas. Na obličeji polo plnovous kde jsou sem tam šedé vousy. Přes obličej se mu táhne jizva od levého obočí k pravé straně brady.

Na sobě má vždy košili,které je už vybledlá a lehce vytahaná,rukávy má vždy vyhrnuté nad lokty, aby mu nepřekáželi v práci,když někdy nějakou dělá.Kolem pasu má kožený pásek, za kterým má menší palcát ze dřeva,spíš je to silný klacek,který je lehce opracován,Kalhoty už něco zažili,podle toho tak,vypadá jí boty jakžtakž drží.

Ward je často náladoví, když se naskytne příležitost, tak se i rád popere.Žádna špatnost mu není cizí, za nějaký i peníz udělá i nějakou špatnost.

Dává přednost jednoručním zbráním,které jsou lehké,takže nepohrdne dýkou,jednoručním mečem či dalšími zbraněmi.

Pracuje pro šerifa jakožto Orlí rytíř, za což dostává slušně zaplaceno.

Společenstva

30. července 2011 v 18:46 | R&A
V hrabství se vyskytuje několik skupin obyvatel, ke kterým se vaše postavy mohou přidat, mají-li k tomu předpoklady. Přijetí do takové skupiny by se mělo odehrát v rpg, vše pak musíte domluvit individuálně s vůdcem určité skupiny.

Lionell LaCroix

28. července 2011 v 18:45 | R&A |  Profily postav
Jméno: Lionell LaCroix
Datum narození: 1169
Postavení: vesničan
povolání: rádce, chvíli pracoval v armádě

Popis: Je vyšší štíhlejší postavy, s tmavě hnědými dlouhými vlasy. Nejčastěji nosí hnědý kožený kabát.

Povaha: romantický, vcelku klidný jen tak ho něco nerozhodí, spolehlivý

Životopis: Narodil se na severu Francie, ve větší vesnici. Prožíval klidné dětství převážně s matkou, jelikož jeho otec byl v armádě.Po otci zdědil válečné umění.Ve čtrnácti letech nastoupil na základní vojenskou službu ve francouzské armádě ve které byl až do 19 let.
Potom se stal rádcem a nejlepším přítelem Markýze Sébastiena Le Prestre de Vauban.
Jednou Markýzi Sébastienu přišel dopis od pána Notthinghamu aby ho přijel navštívit jelikož s ním potřebuje probrat důležitou záležitost. Sebastien souhlasil ale ještě před odjezdem byl někým zavražděn. Mladý Lionell byl tady vyzván jako jeho zástupce aby navštívil pána z Nottinghamu a našel vraha svého pána.

Kate Vesper

28. července 2011 v 18:39 | R&A |  Profily postav
Jméno: Kate Vesper
Datum narození: 1170
Postavení: vesničanka
Povolání: obchodnice, nájemný vrah

Popis: Kate je středně vysoká a má štíhlou postavu. Její vlasy jsou do výše pasu a mají kaštanovou barvu. Nejraději chodí oblečená v bílé haleně, na které má hnědou kazajku a hnědou sukni. Sukni má ovázanou hnědým koženým pásek, na kterém má připevněný měšec s penězi. Na krku jí visí malý křížek.

Povaha: Kate je tiché povahy. I když by do ní hodně lidí říká že je to jen nevinná dívka tak se hodně pletou díky tomu je také nájemnou vražedkyní. Je velmi nepředvídatelná takže nikdo nikdy neví, co nebo jak to udělá. Ne vždy byla taková. Když jí bylo 15 let tak její rodiče zavraždili a v tu dobu se rozhodla, že se stane nájemnou vražedkyní.

Historie: Narodila se ve vesnici Nettlestone. Žila tam s rodiči asi 3 roky ale jelikož byl její otec obchodník tak hodně cestovali. Po několika letech cestování se zase vrátili do rodné vesnice. Ve 13 letech se Kate rozhodla, že se naučí bojovat, protože její otec byl skvělý obchodník tak jí naučil všemu, co umí jak obchodu, tak boji. V 15 letech když cestovali tak je někdo přepadl a zabil její oba rodiče, když viděla, že jsou její rodiče mrtví tak utekla a uzavřela se do sebe. Docela dlouho se s tím snažila vyrovnat a nakonec se jí to povedlo. Po roce z ní byla obchodnice po otci a navíc byla i nájemným vrahem.

Anketa o nejsympatičtější postavu starší 18ti let

26. července 2011 v 14:29 | R&A |  Ostatní
Anketa s číslem dva je tu. Nehlasovat pro svoje postavy!
Anketa končí za týden, 2.8., ve stejný den bude vyhlášena nová.

Nejsympatičtější postava mladší 18ti let

26. července 2011 v 14:22 | R&A |  Ostatní
Pozor pozor, máme tu vyhlášení ankety o nejsympatičtější postavu mladší 18ti let. Stejně jako minule, i tentokrát vyhlašujeme první a druhé místo.

Vítězem této ankety se stal žebrák Arthur, a to s osmi hlasy. V těsném závěsu za ním (se šesti hlasy) se o druhé místo dělí Jean Muche Valois a Rosemarie Rosenkrucián.

Gratulujeme ^^

Nicolas Konstantin Carter

26. července 2011 v 14:18 | R&A |  Profily postav
Jméno: Nicolas Konstantin Carter, syn Samuela Cartera
Datum narození: 1168
Postavení: Tulák (něco mezi vesničanem a žebrákem)
Povolání: Kněz a nájemný vrah, dále obchodník.

Popis: Je vysoký 176 cm. Má štíhlou svalnatou postavu. Středně dlouhé černé vlasy, které mu sahají k ramenům. Zeleně smaragdové oči a malinko větší uši, které však jsou zakryty vlasy. Má celkem 7 jizev. Jednu přes oko (ale rána oko nezasáhla), další dvě na pravém rameni, malou na levé straně hrudi. Další na levé ruce a na lýtku a stehnu pravé nohy.

Samuel Carter

25. července 2011 v 18:29 | R&A |  Profily postav
Jméno: Samuel Carter
Datum narození: 1134
Postavení: Vesničan, cestovatel

Popis: Postarší, vysoká, né moc svalnatá, prošedivělá postava. Vlasy má delší a obličej mu rýsuje plno vrásek. Oči má tmavě hnědé. Nosí většinou dlouhý šedý hábit a hůl o kterou se na svých cestách opírá. Hábit mu zpevňuje černý kožený pásek. Na hrudi a na levé tváři má jizvu.

Povaha: Zamyšlený, sečtělý, rozpačitý, ve stresových situacích až agresivní a i maličkosti ho dokáží vyvést z míry. Na druhou stranu je rozumný a znalý. Jeho postarší věk o něm vypovídá že už nebude moc ohebný a hbitý ale na svůj věk dokáže opravdu úctihodné věci.

Minulost: O své minulosti moc neví. Při jízdě na koni spadl a ošklivě si poranil hlavu. probral se až na pláži kam ho vyvrhlo moře. Pamatuje si akorát že procestoval půl Evropy a že se teď nachází v Anglii, kde se nyní prodírá napříč ostrovem.

Melarccoro Lekryn

25. července 2011 v 18:26 | R&A |  Profily postav
Jméno: Melarccoro Lekryn
Datum narození: 8.6.
Postavení: Psanec

Popis postavy: Je poměrně vysoký, kolem 190 cm. Světle hnědé vlasy mu sahají až k ramenům. Obličej je lehounce zakulacený, brada je spíše menší, ale zdobí ji vousy, o které Melarccoro pečuje. Nos je středně velký, ústa nejsou ničím neobvyklá. Oči má jasně modré a je zdravě štíhlé postavy. Svaly nemá zdaleka jako nějaký člověk, který celý život pracuje rukama, ale má je. Na vrchu krku se mu jímá vystouplejší ohryzek. Je to vcelku pohledný muž. Nejčastěji ho můžete vidět v tmavě hnědé tunice či světle zelené košili, kterou nosí obzvláště v letních dnech. Kalhoty jsou taktéž tmavé barvy, doplněné koženými botami, které mu sahají přibližně po kotníky.

Zoe Filla

23. července 2011 v 21:00 | R&A |  Profily postav
Jméno: Zoe Filla
Datum narození: 25.6.
Postavení: Vesničanka, přesněji kuchařka

Popis postavy: Zoe je vysoká, hubená dívka. Její hnědé oči září štěstím a radostí a také díky její světlé pleti skvěle vyniknou na jejím výrazném obličeji, který doplňuje malý roztomilý nos a jasně rudé, malé rty. Má dlouhé lesklé černé vlasy, které nejčastěji nosí učesané do copánku, do drdolu nebo do culíku, ale můžete jí vidět i s rozpuštěnými vlasy. Na levém rameni má malou jizvu, které si jen tak někdo nemůže všimnout. Ráda nosí naušnice takže když je bez nich tak je to docela vzácnost.

Nejraději nosí bílou halenu. Na ní černou kazajku a dále černou sukni. Sukni má ovázanou hnědým páskem, na kterým lze najít malý měšec, ve kterém nosí nějaké peníze, které jí ještě zbyly po smrti rodičů. Také tam nosí malý váček s nějakými bylinkami a džbán. Boty nosí malé, kožené hnědé barvy. Někdy si vezme i černé vysoké, aby jí ladili k oblečení.

Tagy

21. července 2011 v 13:33 | R&A |  Ostatní
Aby poutníci na náš blog lépe trefili ^^

robin hood will scarlett much syn millerův mlynářův malý john djaq allan a dale zbojník zbojníci sherwood sherwoodský les hvozd psanec psanci šerif z nottinghamu nottingham locksley nettlestone knighton hall nottinghamshire nottinghamské hrabství hrabě z huntingdonu huntingdon luk šíp luky šípy lukostřelba lukostřelci lukostřelec zelená lincolnské sukno tětiva seriál bbc král richard I. lví srdce svatá země křížová výprava křížové výpravy saracén saracéni boj dobrodružství láska přátelství zábava seriál meč palcát brnění zbroj zbrojnoš žoldák žoldáci voják vojáci vojska templář templáři templářští rytíři rytíř opat mnich kněz vesničan vesničanka vesničané žebrák žebráci chudina prostí lidé prostý lid chudoba bída hlad mor šlechta šlechtici šlechtic šlechtična středověk středověký historie historický dějiny dějepis saladin saladdin válka rpg role playing game hra na hrdiny tma the middle ages medieval souboj souboje turnaj akce plantagenet princ jan john akvitánie eleonora akvitánská dvanácté století 12. 1191 1192 anglie británie tunika plášť lněná košile hrad podhradí šerm varkoč dřevec žold

Anketa o nejsympatičtější postavu mladší 18ti let

19. července 2011 v 20:23 | R&A |  Ostatní
Začíná hlasování v první anketě, tj. v anketě o nejsympatičtější postavu mladší 18ti let.

Opět jako minule - nesmíte hlasovat pro svou postavu a nijak si shánět hlasy. Hlasovat by měli jenom Tmáři, nikdo jiný.
Anketa končí 25.7., 26.7. začíná druhá v pořadí.
Do dalších anket se ještě stále můžete přihlásit.

Alexander Ciasto

18. července 2011 v 20:30 | R&A |  Profily postav
Jméno: Alexander Ciasto
Narozen: 17. února 1172
Postavení: Nižší šlechtic, sloužící šerifovi

Alex je pohledný a urostlý. Jeho výška se pohybuje kolem 160 cm, což není moc. Jeho oválnou hlavu mu zdobí načernalé kadeře, které mu téměř kakrývají uši. Svými tmavě modrými oči dokáže udělat svůdný pohled a svedl tak už nejednu ženu. Níže položený drobnější nos mu zdobí celý obličej. Kolem drobnějších úst mu začíná rašit menší strniště. Jelikož po rodičích získal irské rysy, nelze se divit jeho bledé pleti. Avšak celkově je velmi pohledný a nepochybně i šarmantní muž.

Sandrine

16. července 2011 v 18:46 | R&A

Vedlejší postava


Jméno: Sandrine
Narozena: 18. 01. 1177
Postavení: Žebrák

Kdyby se pořádně umyla, a zahojily by se jí všechny jizvy, byla by to pěkná dívka. Její oči jsou průzračně modré, ale bohužel plné strachu, a snad i nenávisti. Tvář má plnou jizev, které ji způsobili buď jiní lidé, zvířata, nebo se někde škrábla či uhodila. Ústa má popraskaná, ale jinak pěkně tvarovaná. Bývala to, a snad ještě někdy bude, opravdu spanilá slečna. Vlasy má dlouhé, světle hnědé. Nejsou pěkné, jelikož si je nečeše, a tak jsou pořádně zacuchané. Postavu má normální, skoro jako každá 15-ti letá holka z vesnice. Hlad se na ní zatím nepodepsal. Má dlouhé hbité prsty, což se jí hodí k loupení, ke kterému ji dohnal hlad. Lidem se snaží stranit, jelikož k ní doposud nebyli moc milí.

William Wolfhound

15. července 2011 v 21:14 | R&A |  Profily postav

Jméno: William Wolfhound řečený též Krkavec
Datum narození: Narozen 6. ledna, v největších mrazech roku 1165.
Postavení: Pouhý žebrák, tulák bez domova a bývalý voják.

Na první pohled vypadá Krkavec jako úplně obyčejný chlapík v nejlepších letech, na kterém se však podepsal hlad a válka. Postavy je spíše nižší, měří asi pět stop a šest palců. Jeho obličej je vcelku nezaměnitelný a kdo ho jednou uvidí už si ho s jiným nesplete. Mírně zjizvená tvář a několikrát zpřerážený nos, delší nazrzlé vlasy zkracované nožem či ostřejším kamenem ani kaše zaschlé krve místo levého ucha však není důvodem proč si tohoto člověka všimnete i v tom největším davu. Možná za to může jeho pokřivený, trochu rošťácký úsměv, který lemuje jeho tvář naprosto pořád. Nebo snad jeho zářivě modré oči, téměř až tyrkysové oči. Či snad jeho neobvyklé chování. Tak či onak něco si z tohoto člověka jistě zapamatujete.

Davellés Neufernó Tutolá

15. července 2011 v 21:03 | R&A |  Profily postav
Jméno: Davellés Neufernó Tutolá
Datum narození: 1116
Postavení: Žebrák

Je to starý a protivný stařík, který rád každého obtěžuje a není ke každému právě milý. Chodí o dřevěné holi a v černém oškubaném plášti a na hlavě má stále hnědý slaměný klobouk, který si ve svých 40 letech udělal sám. Často pobývá na návsi v Locksley a nebo někde v lesích.. Nemá rád malá uřvané děcka, šlechtu a všechny ty co si o sobě myslí, že "jsou něco víc". Rád šíří drby a pomluvy, hlavně o těch, kteří jsou na tom lépe, než ostatní vesničané. Jeho věrným přítelem je jeho prašivý pes Pó, kterého našel v lese už jako štěně naprosto podživeného a tak se o něj začal starat, nikoho jiného si moc nepouští k tělu.. Davellés Neufernó Tutólá je jeho pravé jméno, on ovšemže používá pouze jeho zkráceninu Dá.

Momentálně je sice žebrák, ale tím nebyl celý život. Když byl ještě mládenec a žil normálně jako každý jiný vesničan, zamiloval se jednoho krásného dne do jedné dívky.. Byla krásná a jiná. Ihned poznal, že ona určitě není zdejší. Začal se kolem ní motat a ona brzy podlehla jeho tlaku a také se do něj zamilovala. Prožili spolu krásný románek, dokud ale Dá nezjistil, že jeho krásná dívka je dcerou jednooh šlechtice a za týden si má vzít jiného urozeného. Strašně ho tím ranila a proto v něm čpí ta nenávist k urozeným a dalším ve vyšší vrsvě. Tehdy se dal do sporu z tehdější královnou a byl vyhnán z území na kterém vládla. Od svých 32 let se tedy stal žebrákem a bloudí někde v lesích a na návsích..

RPG Zpravodaj IX

15. července 2011 v 16:46 | R&A |  RPG Zpravodaj
Už dlouho hrabstvím nekolovaly nové drby, stále se omílá jen jedno a to samé. Ale pozor? Co se to teď doneslo k vašim uším?

Začneme tím méně zajímavým a méně podstatným. Někdo prý viděl templáře, pana Morrise, jak se cicmá s lady Venëou, tudíž se jejich vztah víceméně potvrdil a nadšení kolem tohoto páru na chvíli zřejmě povadne. Krom toho se říká, že pan Morris miluje tuřín.

Aby těch milostných pletek nebylo málo, máme tu pro vás ještě jednu. Do hrabství přijela nová tvář, hraběnka Dupont. Tímto varujeme všechno mužské osazenstvo nottinghamshiru, jelikož hraběnka laškuje s každým na potkání a zřejmě bude povahově podobná všem dobře známé Isabelle.

Tak a teď k těm nejpodstatnějším novinám. Říká se, že se v hrabství objevují assasíni, co je na tom pravdy, to ale nikdo neví. Jisté je, že jistý muž, nějaký Joakim, vzbuzuje v mnoha lidech podezření a strach. Právě proto ho již nejedna osoba nařkla, že je nájemný vrah. A takových je tu prý víc, ačkoliv to nikdo není schopný potvrdit.

Lidé začínají být neklidní. Není to kvůli blížícímu se výběru daní, kdepak, na to je připravil Hood. Údajně se v hrabství zase jednou dějí nějaké nekalosti. Nejeden člověk prý spatřil podivně vypadající tajemný vůz, ze kterého se ozývaly nejrůznější pazvuky, jako by vůz převážel zvířata či snad lidi. Právě možnost toho, že tudy projíždí otrokáři, obyvatele nottinghamshiru značně znepokojuje. Tvrdí, že se chystá nějaký převrat, jelikož prý i šerif dlouho nevystrčil nos z hradu. Určitě tam tedy kuje nějaké pikle se svými věrnými poskoky.

Altair Ibn La-Ahad

14. července 2011 v 17:03 | R&A |  Profily postav

Jméno: Altair Ibn La-Ahad
Datum narození : 12.8 1166
Hmotnost: 77 kg
Výška: 183 cm

Povaha: Je uzavřený ale pevný jako skála, arogantní, za svým cílem si jde přes mrtvoly.

Vzhled: Jeho hlavu kryjí tmavé vlasy, oči jsou tmavě hnědé, ale asi je nikdy nespatříte. Chodí oblečený v kápi, má vysoké kožené boty. Nikdy mu neuvidíte do očí. Jizva mu protíná rty na pravé straně úst. Vždy dokonale splyne s davem lidí, vypadá jak obyčejný člověk. Nosí u sebe vrhací nože, dýku, a "bodák" schovaný na vnitřní straně ruky, který lze okamžitě tasit a pomocí něj zabíjet.

TMA - fanklub

13. července 2011 v 19:58 | R&A
Jste hrdí Tmáři a chcete to dát vědět ostatním? Máte TMU skutečně v oblibě? Chcete o ní dát vědět jinak, než klasickou propagací (bannery, ikonkami,..)? Tak se přidejte do fanklubu. Stačí, když někam na svoje stránky (máte-li nějaké), plácnete následující ikonku. Složitější to není ^^


<a href="http://the-middle-ages.blog.cz"><img src="http://nd05.jxs.cz/684/310/4872d18a95_77827345_o2.gif" alt="" title=""></a>
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.