Listopad 2011

Řešení 2. kvízu, kvíz č. 3

28. listopadu 2011 v 18:09 | R&A
Správné odpovědi:
1. K ochočení psa došlo cca před 15 000 let. Stačila odpověď v paleolitu.
2. Eneolit je znám jako pozdní doba kamenná či doba měděnná. Trval cca od 3000-2000 př. n. l., ovšem ty odhady se různí, někde se míní i 5000-2000.
3. Lidé objevili měď.
4. Bronz je slitina mědi a cínu.
5. Byly to hrobky, na nichž byla navršena hlína nebo kameny, takže vytvářely takový... kopeček.


Bodové ohodnocení zúčastněných:

Chris: 34 bodů
Bea: 44 bodů
Yann: 40 bodů
Ward: 28 bodů

Celkový počet bodů:

Chris: 82 bodů
Yann: 67 bodů
Ward: 53 bodů
Bea: 44 bodů

Kvíz číslo 3:


1. Podle čeho byla pojmenována doba Laténská?
2. Co to byla oppida a kde se nejčastěji stavěla?
3. Seřaď podle postavení v keltské společnosti od nejvýše postaveného k nejníže postavenému: Jezdci (válečníci), lid, král, druidové.
4. Co byly tzv. duhovky? (používali je Keltové)
5. Co byl Limes Romanum?

Seznam smazaných postav

25. listopadu 2011 v 19:37 | R&A |  Ostatní
...aneb ti, kdo byli zmínění pod tímto článkem a ani potom nám nedali vědět, že žijou a budou hrát.

Agnes Lisebeth de Channy
Altair Ibn La-Ahad
Bernard Hammond
Dur'Phe
Lionell LaCroix
Melarccoro Lekryn
Nicolas Konstantin Carter
Rebecca Camille De Luca
Samuel Carter
Sionn Wolfhound
William Arthur
William Wolfhound
Zandra Talathiel Kedehern
Zoe Filla

Řešení 1. kvízu, kvíz č. 2

20. listopadu 2011 v 18:33 | R&A |  Ostatní
Správné odpovědi:
1. Australopithecus africanus byl předchůdce člověka. Měřil kolem 130ti centimetrů a vážil kolem třiceti kilogramů. Živil se hmyzem, semeny a zřejmě i malými zvířaty (hlodavci).
2. Lucy byla nejdůležitěšjí (=nejzachovalejší) nález australopitheca, byla pojmenována podle písničky Beatles, kterou právě hráli v rádiu, když archeologové kostru našli.
3. Megality jsou velké (či dokonce obří) kameny, dělící se na menhir, dolmen a cromleh. Menhir byl obyčejný, někdy opracovaný, samostatně vztyčený kámen. Domen byly dva nebo více vztyčených kamenů, přes které byl položen další, tvořily tak jakousi megalitickou stavbu. A cromleh je vlastně kruh sestávající z menhirů.
4. Stonehenge je cromleh.
5. Člověk floreský byl pravděpodobně jakousi větví (pravděpodobně slepou) druhu homo. Přezdívalo se mu hobit, jelikož měřil pouze kolem metru. Jinak se víceméně podobal předchůdcům člověka.


Bodové ohodnocení zúčastněných:
Zůčastnilo se bohužel jen pár lidí, konkrétně tři stateční. Bodové ohodnocení jejich odpovědí je následující:
Chris: 48 bodů
Yann: 27 bodů
Ward: 25 bodů


Kvíz číslo 2:

1. Kdy přibližně došlo k ochočení psa?
2. Od kdy do kdy trval eneolit a co to ten eneolit vlastně byl?
3. Co významného se v eneolitu odehrálo? (myslí se tím používání čehosi, z toho čehosi se pak daly vyrábět kvalitnější nástroje, a tak podobně. A ne, bronz to není.)
4. Z čeho se skládá bronz?
5. Co byly mohyly?

-tentokrát je kvíz o dost jednodušší, řekla bych, takže směle do něj! Chci vidět větší účast!
-čas na vyplnění kvízu máte do příští neděle, 15:00.

Jérome Marchand

20. listopadu 2011 v 15:47 | R&A |  Profily postav
Jméno: Jérome Marchand
Datum narození: 1. 7. 1160
Postavení: Voják

Vzhled: Jérome je asi třicet let stár. Jako bývalý voják je rozložitější mohutné postavy. Síla mu neschází. Má černé vlasy, ty nosí svázané vzadu režnou stuhou, a sivé oči. Orlí nos se mu vyjímá v opáleném obličeji, ale místa, kde nosil brnění, a taky dlaně opálené tolik nejsou. Vypadá jako hromotluk, ale umí se pohybovat tiše a nenápadně. Nosí vždycky dvě tuniky přes sebe, tmavou na světlé, a s rozparkem na prsou. Přes to nosí ještě hnědou pelerínu a složité řemínkové boty na nohou.

RPG kalendář pro rok 1193

18. listopadu 2011 v 21:44 | R&A |  Ostatní
Ano, je to neskutečné, ale máme opět rpg kalendář ^^ A vděčíme za něj Rose Rosenkrucián. Ještě jednou děkujeme :)

Carolinne d'Nott

17. listopadu 2011 v 17:07 | R&A |  Profily postav
Jméno: Carolinne d'Nott (zvaná Kitty)
Den narození: začátek března 1176
Postavení: nižší šlechta

Popis: Kitty je na dívku této doby docela vysoká. Měří totiž něco k pěti a třem čtvrtím stopy, což čítá na stopětasedmdesát centimetrů. Není vyhublá, ani otylá. Je to zdravě stavěná dívka vážící asi šest anglosaských liber (asi 60 kilogramů). Souměrnému oválnému obličeji patrně dominuje přátelský úsměv. Klenuté obočí, nos pršák a vystouplé lícní kosti podtrhují aristokratické rysy. Ani malé, ani velké oči, kterými se dívá na svět mají jasně zelenou, možná až hráškovou barvu. Často je dívá upřeně, až to vypadá, jakoby se snažila někoho uhranout. Po nose se jí v letních měsících míhají pihy. Rty má poněkud netradičně krojené. Spodní je nepatrně nafouklejší, větší, než horní. Má delší blonďaté vlasy, většinou kudrnaté. Lokny nosí učesané do drdolů a jiných pletenců. Na prstech obou rukou má lehké oděrky a vpichy, nejspíš od vyšívání. Když promluví, slyšíte vyšší hlas, britskou angličtinu s německým přízvukem.

Dracie z Kingstonu

17. listopadu 2011 v 17:03 | R&A |  Profily postav
Jméno: lady Dracie z Kingstonu
Datum narození: 4. listopadu 1169
Postavení: Šlechtična

Vzhled: Dracie je bezesporu krásná, postavou nepatří ani mezi ty nejvyšší, měří něco kolem 165 centimetrů. Postavou je štíhlá a i celkem drobná, avšak nějaké ty ženské křivky nepostrádá. Obličej má tvaru oválného, bradu jemně vystouplou, nad ní se rýsují půvabné, leč drobné rty, jež se většinou uchylují ke krutému úsměvu. Nosík, ten má tak zvaně "nahoru" nebo také možná pršáček, oči hnědé s měděným přídechem, které na tu nižší vrstvu shlížejí s naprostým odporem a opovržením rámují krátké husté řasy černé jako noc. Celý obličej je lemován a zvýrazňován její rudou, občasně měděnou kšticí, jež patrně zdědila po své matce Irce. Ta je většinou pečlivě upravována do nejrůznějších důmyslně elegantních pletenců a drdolů, avšak není nijak mimořádné je uzřít rozpuštěný, kdy délkou dosahují jejích lopatek.

Loara z Kingstonu

17. listopadu 2011 v 16:59 | R&A |  Profily postav
Jméno: Loara z Kingstonu, lady
Postavení: Šlechtična, na té "temné" straně. Šerifův přívrženec.
Datum narození: 16.6. 1167

Loara výškou možná o trochu převyšuje průměr. Postavu má jinak štíhlou a poměrně dobře vyvinutou, rozhodně je pěkně zaoblena na místech, kde žena má být. Jejím charakteristickým znakem jsou rudé či chcete-li zrzavé vlasy, které má husté a vlnité. Spadají jí asi někam pod lopatky. Často je mívá rozpuštěné či upravené v nějaký složitý učes. Má docela vysoké čelo. Nos trochu větší, ale její tvář hezky doplňuje. Rty má plné, i když ten spodní je trochu plnější než ten vrchní. Rty si často zvýrazňuje nějakými těmi líčidli, které v jejich době byli. Nejdominantnější v obličeji jsou čistě modré a opravdu krásné oči. Těch si všimnete ihned.

Amelie de Groot

16. listopadu 2011 v 18:57 | R&A |  Profily postav
Jméno: Amelie de Groot
Datum narození: 5.8.1174
Postavení: Vesničanka

Vzhled: Na první pohled působí jako slabé děvče i o několik let mladší než je,a to kvůli dlouhým světle blonďatým vlasům které má pár centimetrů pod ramena.Na jejím drobném obličeji byly pod malým čelem modré oči jako pomněnky, které upoutaly pozornost každé osoby.Na obličeji také najdeme malý nosík který přesně pasuje velikostí do obličeje a také ústa,nejsou úzké ale zase ani ne plné,ovšem se na nich rýsuje často úsměv.Její postava je malá a hubená za to je velice silná.Nejradši nosí světle zelenkavé šaty,které jí přivezl otec z jedné z jeho cest.

Povaha: Mezi její dobré vlastnosti patří to že si rozumí s většinou lidí co potká a to většinou kvůli tomu že je přátelská,má smysl pro humor a ráda si povídá.Je jisté že se v její přítomnosti nebudete nudit,také je velmi obětavá a v případě nouze pomůže komukoliv,komu alespoň trochu důvěřuje.Ovšem co na ní někomu může vadit je to že je celkem dost upovídaná ale dokáže i naslouchat což se považuje spíše za kladné.

Marwin

16. listopadu 2011 v 18:52 | R&A |  Profily postav
Jméno: Marwin
Postavení: Vesničan (obchodník)
Narozen: 1171, květen

Právě vidíte před sebou mlaďocha, ze kterého cosi sálá. Postava je průměrná, není ani čahoun ani prcek, co se týče stavby těla, tak je lehce svalnatý, takže není tintítko co se drží stromu, když fouká vítr, ale v žádném případě není hromutluk. Obličej mu zdobí uhelně černé krátké vlasy, jeho oči mají hnědý nádech. Nos není výrazný, žádný frňák, nebo placák, prostě obyčejný nos. Rty má úzké a plné, ty přitahují pozornost rovněž jako oči. Chrup má na lékařský poměry pořádku. Usměv je nádherný, skoro vždy každého povzbudí.

Ronald Chancery

16. listopadu 2011 v 15:45 | R&A |  Profily postav
Jméno: Ronald Chancery, ovšem nikdo mu neříká celým jménem. Většinou ho oslovují "Rone", přátelé mu neřeknou jinak, než "Ronnie". Dalo by se říct, že na nic jiného téměř ani neslyší.
Datum narození: 7.4. 1171
Postavení: Vesničan
Povolání: Každým coulem umělec. Jednak je to hudebník, druhak pisálek (píše především básně, anglicky).

Zprvu by bylo dobré říct, že je to mladý muž neskutečně roztomilý. Zní to opravdu ujetě, ale je to tak. Žádné jiné slůvko ho nepopíše lépe, než roztomilost. Buďme ale konkrétnější. Ronnie má zhruba palec (maximálně dva) dlouhé kaštanově hnědé vlasy, které, ať je češe jak chce, si dělají, co se jim zlíbí, a většinou trčí do všech stran v jakémsi klukovském rozcuchu. Zpod výrazného tmavého obočí na vás kouká pár velkých, nebesky modrých kukadel. Z těch většinou srší vášeň, energičnost, nadšení a odhodlanost. Jsou lemovány dlouhými tmavými řasami. Navíc díky velkým očím Ron naprosto bezproblémově zvládá jakýkoliv psí pohled. Jeho nos netřeba popisovat - nos jako každý jiný. Ústa má široká, rty vcelku výrazné, lehce narůžovělé. Často se usmívá, přičemž odhaluje rovné a kupodivu i bílé zuby. Pod nosem mu raší jakýsi drobný knírek, na bradě strniště.
Co se jeho postavy týče, Ron je průměrně vysoký, naprosto obyčejný muž. Nijak extra rozložitý, žádná mlátička, prostě tak akorát, zlatá střední cesta.

Legenda o Hernovi (quest)

15. listopadu 2011 v 9:37 | R&A |  Ostatní
Legenda praví, že byl Hern zhruba dva metry vysoký tvor lidského vzezření. Jeho zjev byl vskutku impozantní a budil respekt. Údajně to byl duch lesa, oděn do zelenohnědého šatstva s vyobrazením černého stromu, jehož kořeny symbolizovaly peklo, kmen náš svět a větve nebe. Jeho obličej kryla velká kápě, nikdy se nenašel šťastlivec, který by mu pohlédl do tváře. Nedal se s nikým zaměnit, protože mu z hlavy vyrůstaly obří parohy. A oči mu prý z temnoty kápě zářily nepřirozenou modří.
Pokud ho někdo oslovil, dotyčný jako odpověď uslyšel hluboký hlas, kteří jiní neslyšeli. Hern údajně mluvil pouze myšlenkami. Nikdy totiž neotevřel ústa.
Jak se Hern objevil ve světě smrtelníků, to nikdo neví. Někteří tvrdí, že se objevil s prvním zasazeným stromem v Sherwoodu - dubem. Ten se pak stal jeho domovem a Hern už nikdy Sherwood neopustil, ačkoval se zjevoval velmi vzácně. Žádné spisy o jeho existenci nejsou, tato legenda se předává jen ústně. Proto lze jen těžko určit, jestli je alespoň zčásti pravdivá.
Hern je znám jako strážce lesa, jeho duch. Pomáhá zbloudilcům najít cestu a zlé lidi uvrhá do pastí. Stará se o chod lesa. Pokud se mu někdo znelíbí, dělává mu naschvály. Spadla vám šiška na hlavu, ačkoliv nestojíte pod stromem? Zakopli jste o větev, která na cestě předtím určitě nebyla? Pak vězte, že v tom má prsty Hern.

RPG zpravodaj XV

14. listopadu 2011 v 17:42 | R&A
Tentokrát žádné milostné pletky ale naprosto vážné věci.
Hrabstvím totiž kolují zvěsti... vytáhněte kapesníčky, prosím... že je Robin Hood mrtvý. Prý vypadl z okna nottinghamského hradu, z pěkné výšky. Nikdo moc neví, co tam asi tak dělal. Říká se, že byl za šerifem a šerif ho buď vyhodil z okna sám, nebo to nějakým způsobem udělali jeho vojáci. Nicméně faktem je, že Hood sletěl někam do podhradí. Hlídky sice pak nenašly žádné jeho ostatky, ale to si šerif vysvětluje tím, že z něj mohl zbýt maximálně mastný flek, Robin totiž sletěl z pořádné výšky.

Mladší o pár let

13. listopadu 2011 v 21:38 | R&A
Ano ano, jsme tu opět s omlazovací akcí. Jde o to, že vaše postavy na pár (RL) dní omládnou o několik let. Prve to bylo o deset, nebo tak nějak, pokud se nepletu... Tentokrát si budete moci vybrat.
Je to taková netradiční akce, čistě jen pro zábavu. Však představte si vaše postavy jako puberťáky nebo malá děcka :)

Začneme ve středu a skončíme v neděli, to proto, aby si tuhle "akci" užili i ti, co třeba nemají pokaždé čas. Chvilku prostě hodíme za hlavu fakta, se kterými naše postavy právě žijou a ze kterých hra vychází... A zapojíme představivost.

Zúčastnit se musí všichni, aby pak jeden neřekl "Do toho nejdu" a nestrhnul řetězovou reakci, to by bylo o ničem. Pokud však nebudete chtít hrát, nikdo vás do toho nenutí, že.

OHR - kvíz č. 1

13. listopadu 2011 v 18:05 | R&A |  Ostatní
Je tu neděle a s ní první kvíz spadající pod soutěž O historika roku. Upozorňuju, že se nemusíte zúčastnit každého kvízu nebo odpovědět na každou otázku, záleží na vás, kolik chcete nasbírat bodů, že ^^ Pokud možno, nekopírujte odpovědi z wikipedie. Odpovídat můžete až do další neděle, 12:00.


  1. Kdo/co byl australopithecus? Kolik přibližně měřil, vážil a čím se živil?
  2. Kdo/co byla Lucy a podle čeho byla pojmenována?
  3. Co jsou megality a na jaké 3 typy se dělí?
  4. Jaký typ megalitu je Stonehenge?
  5. Kdo byl člověk floreský? Jak se mu přezdívalo a jak vypadal?

O historika roku

12. listopadu 2011 v 17:42 | R&A |  Ostatní
Jelikož je tohle stránka opírající se o historii, přicházíme s něčím, co potrápí vaše mozkové závity. Historický kvíz každý týden. Ten, kdo na konci této etapy bude mít na kontě nejvíce bodů (za správné odpovědi), získá titul Historik roku. Vlastně o nic nejde, spíš jen o zkrácení dlouhých chvil a oživení života na blogu. A krom toho se dozvíte něco málo z dějepisu a třeba pak ve škole zazáříte ;)


TMA entertainment presents...


Videa s tmářskou tématikou

9. listopadu 2011 v 19:32 | R&A |  Ostatní
Propagační video numero duo:


Katherina Salvatore

8. listopadu 2011 v 19:13 | R&A |  Profily postav
Jméno: Katherina Salvatore
Datum narození: 31.7.1172
Postavení: vesničanka

Na první pohled působí jako křehká dívka s krásnýma dlouhýma hnědýma vlasama,které jí většinou padají do obličeje s jemnými rysy.Obličej má oválného tvaru,jeho dominantou jsou čokoládové oči které upoutají pohled každého.Její nos je na obličej tak akorát,ani velký ani malý.Rty má plné a svůdné,ty upoutají pohled většinou jako druhé.Její postava je štíhlá a má dokonalý tvar,pleť je světlá pudrová.Většinou nosí obyčejné šaty,a k nim řetízek který dostala od matky,dědí se po generace.

Její povaha pokud jí neznáte dobře je tichá,stydlivá a plachá ale pokud se vám jí podaří poznat blíže zjistíte že je to osoba s dobrým srdcem,vždy ráda pomůže a dá se jí věřit.Ovšem pokud Katherinu nějak naštvete dokáže být zlá a mstivá.

Narodila se poslední červencové noci v jednom malém útulném domečku do obyčejné rodiny.Její rodiče nebyli ani bohatí ani chutí, nemohli si na nic stěžovat.Katehiry otec byl obchodník takže ho viděla málo,přeto k němu měla blízký vztah,protože pořád cestoval.Její matka byla žena v domácnosti,vychovávala dceru a učila ji jak se starat o domácnost.Když jí byo 15 otec odjel na pro na obyčejnou obchodní cestu, kde byl zabit.Matka zemřela několik let na to.Nyní Katherine nemá žádnou stálou práci, vydělává si všemi různými způsoby,protože talent po otci nezdědila.

Přežblepty, hlášky, perličky... Aneb co se odehrálo v knihách VI.

7. listopadu 2011 v 18:13 | R&A |  Ostatní
Ták, je tu další várka perliček a přežbleptů. Brzy bude další, protože jich máme tolik, že nevíme co s nimi ^^ Příjemnou zábavu! (Já padala smíchy ze židle, tak pozor.)

Občas není na slušnost čas.Violet Aileen Harisson

2. listopadu 2011 v 20:23 | R&A |  Profily postav
Jméno: Violet Aileen Harisson (ová)
Datum narození: 1. 12. 1176
Postavení: Vesničanka

Práce: Pracuje na poli, přivydělává si jako zpěvačka

Vzhled: Violet je nepříliš vysoká dívka, drobné postavy. Má vlnité blonďaté vlasy po ramena, obvykle je má rozpuštěné, ale když pracuje vždy si je sváže do culíku. Má také studánkově modré oči, které každého ihned upoutají. Na dívku svého věku vypadá neobyčejně dospěle a rozumně. Obvykle nosí obyčejné šaty, ale v zimě ji můžete vidět i v kalhotách, kvůli práci na poli.

Povaha: Je introvert, takže se nedá jen tak s někým do řeči. Působí jako klidná a milá bytost, ale opak je pravdou je divoká, tvrdohlavá a temperamentní, nic pro dobu, ve které se narodila. Proto se již velice brzy musela naučit ovládat svou povahu a přetvařovat se. Když byla mladší často se vydávala za chlapce, aby se mohla prát a říkat co si myslí, ale to teď už vhledu k jejímu vzhledu nejde.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.