Únor 2012

RPG zpravodaj XVIII

20. února 2012 v 15:25 | R&A |  RPG Zpravodaj
Pozor pozor! Na vědomost se dává, že Hernovo řádění skončilo! Nikdo neví proč a jak, nikdo neví, kam se poděl... ale Hern je skutečně pryč. Už ho nikdo neviděl pěkných pár dní, ne-li týdnů. Jako by se po něm slehla zem. V Sherwoodském hvozdu už je zase klid. Obchodníci opět začali využívat k přepravě svého zboží obchodní Severní cestu protínající les. Nikdo neví, proč Hern zmizel. Někteří lidé říkají, že tu měl nějaké poslání. To údajně splnil a proto zmizel. Těžko říct, jak to vlastně bylo a zda Hern nebyl jen výmysl unavených myslí. Nicméně lidé o něm raději přestali mluvit, aby nebyli nařknuti z čarodějnictví a okultismu.
Krom zmizení Herna tu ovšem máme i jednu pikantnost. Opět je to milostná aféra točící se kolem oblíbence žen, templáře Thomase Morrise! Důvěryhodná osoba prý byla svědkyní události v nottinghamském podhradí. Pan Morris tudy prý projížděl společně s Podzimní lady a připletla se k nim Sammarin, známá jakožto Zrzka, lovkyně fešných junáků. Začala projevovat silnou náklonnost k panu Morrisovi, což lady Autumn psychicky neunesla a pustila se do ní, žel Bohu jen slovně. Ty dvě se tam prý pořádně poštěkaly a svým chováním ztrpčily Thomasovi život. Ten dokonce tasil meč, tak moc ho chování především Zrzky naštvalo! Nakonec však krev netekla a lady Autumn společně s panem Morrisem nechala Zrzku kdesi za svými zády a oba odjeli pryč.

Zbojnická přepadovka

20. února 2012 v 15:13 | R&A |  Akce
Tak tak, je potřeba nějaká akce, aby nám tu všichni neumřeli nudou. Takže vyhlašuji zbojnickou přepadovku s krycím názvem "Hon na zlaťáky!" aneb nacpeme si kapsy.

Kdy: Středa, 22.2. 2012
Kde: Sraz v Sherwoodu, u křižovatky Západní a Severní cesty.
V kolik: 18:30
Omezení: Akce je jenom pro zbojníky

A jestliže něco uloupíme, další den bude následovat rozdávačka po vesnicích, na to už se ale domluvíme v nonRPG pokecu ;)

sir Thomas Mandrake

17. února 2012 v 19:03 | R&A |  Profily postav
Jméno: Sir Thomas Mandrake
Datum narození: 12.9.1163
Postavení: Šlechtic

Vzhled: Je to muž vyzáblé postavy v nejlepších letech. Má poněkud bledou pokožku, která spolu s jeho černými vlasy prořídlými šedivými místy, dává tušit severský původ. Jeho oči mají vybledle modrou barvu a jeho tvář působí poněkud nevýrazně i přes aristokratické rysy a knír s bradkou. Má až skoro nadpřirozenou schopnost, díky které jeho nevýrazný zjev velmi rychle mizí z pamětí lidí, se kterýma se setkal. Jeho nenápadný zjev podtrhuje strohé, černé oblečení bez ozdob, které nosí ke všem příležitostem. Jedinou věcí, která na jeho vzezření případného pozorovatele snad zaujme, je prsten s drobným rubínem zasazeným uprostřed spirálovitého symbolu, který nosí na prsteníčku. Pohybuje se vždy beze spěchu, elegantně a skoro až lenivě. Držení těla má naproti tomu pevné díky bojovému výcviku, který patřil k jeho výchově.

Vyhodnocení kvízu 9, kvíz č. 10

15. února 2012 v 13:16 | R&A
Správné odpovědi:
1. Sparťané (též lakedaimonští), periokové a Heilóti.
2. Dva, říkalo se jim Archagetové.
3. 5ti členná rada Eforů, po nich pak rada starších Gerúsia.
4. V sedmi letech.
5. Vláda, ve které jsou politická práva určována lidem podle jejich majetku a cti. Vznikla v Athénách.


Bodové ohodnocení zúčastněných:

Violet: 41 bodů
Fleur: 44 bodů
Chris: 40 bodů
Bea: 24 bodů

Celkový počet bodů:

Chris: 377 bodů
Bea: 328 bodů
Yann: 240 bodů
Fleur: 213 bodů
Violet: 200 bodů
Ward: 166 bodů


Kvíz č. 10

1. Koncem kterého století vzniká Byzantská říše a v jakém roce a jakou událostí zaniká?
2. Jak se jmenovalo centrum Byz. říše (město)?
3. Kdo byl Justinián I.? Charakterizuj ho 5ti větami.
4. Co bylo povstání Niká?
5. Kdy nastoupil na trůn Alexandr Veliký, kdo byl jeho učitelem?
6. Jak se jmenoval kůň Alexandra Velikého?
7. Co to byl Gordinský uzel a jak se vztahuje k Alexandrovi?

Omlouvám se za časovou prodlevu, ale nestíhám to vyhodnocovat O:)
Nuž a jelikož dnes máme první "kulatý" kvíz, přidal jsem vám dvě otázky k dobru, se kterými si určitě lehce poradíte. Čas na odevzdání kvízu máte do 26.2. 2012.

sir Guy z Gisbornu

6. února 2012 v 18:20 | R&A |  Profily postav
Jméno: Sir Guy z Gisbornu
Datum narození: 31.6. 1163
Postavení: šlechtic, pravá ruka šerifa

Guy je postavy vysoké a není ani pohublý, ale ani žádný rambo, Jeho černé, nebo možná hodně tmavě hnědé, vlasy jsou delší, mají objem, ale občas se mohou zdát takové ulízané. Oči má šedé, možná vypadají trochu ztrápeně, ale jsou ostré jako led, nos dlouhý a špičatý, ovšem ne rovný. Rty má Guy úzké, často semknuté k sobě v úzkou čárku. Dále u něj můžete často vidět úšklebek vznikající z pouhého povytažení koutku úst. Na tvářích mívá strniště, které ovšem není zase až moc patrné.

sir Bodran Starren

1. února 2012 v 21:16 | R&A |  Profily postav
Jméno: sir Bodran Starren
Datum narození: 3.1. 1169
Postavení: Šlechtic

Bodran je nevelkým mužem, měřícím kolem pěti stop a šesti palců, takže je většinou zhruba o půl hlavy nižší než ostatní a musí na muže svého věku často vzhlížet. Nedá se říct, že by to byl nějaký vychrtlík či chcípák, to ne - svalů má dost, až je to vzhledem k jeho postavě docela překvapující. Když se mu podíváte do obličeje, zcela jistě vás jako první zaujmou jeho oči, nezvykle temné. Duhovky má černé jako uhel, takže se v nich zorničky zcela ztrácí a Bodranovi to dává schopnost "bodat očima" - když se na vás totiž podívá, vážně máte pocit, jako by skrz vás viděl a zabodával se do vás pohledem. Nos ani ústa nestojí za zmínku. Barva jeho vlasů je hnědočerná, spíše černá. Vlasů Bodran příliš nemá; jsou celkem řídké a jemné, takže zřejmě v brzkém věku začne plešatět. Nosí je krátce střižené, střapatě sestříhané. Nechává si růst řídké, nijak neupravené strniště, které je pod nosem trochu hustští a tmavší. Na bradě má poměrně dobře viditelnou jizvu, která už zřejmě nikdy nezmizí.
Svým vzhledem se Bodran jeví jako přísný a upjatý mladý muž, nicméně čas od času ho můžete vidět s úsměvem na tváři. Však je to taky jen člověk a má nějaké city.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.