Červen 2012

Christine Marion Blunestonne

29. června 2012 v 19:24 | R&A |  Profily postav
Meno: Christine Marion Blunestonne (volala sa Lady Kasandra de Pomigton)
Dátum Narodenia: 12.6.1171
Postavenie: Je niečo ako zbojník/vyhnanec (bola Lady)

Vzhlad: Mam čierne vlasy po pás ktoré sa jej na koncoch trochu vlnia nosí ich v cope, užšie hnedé oči a malý nos. Tvár má skôr guľatú s bronzovou pleťou. Tvár je obsypaná pehami. Má čarovný hlas pri ktorom si ju za ženu chceli vziať už mnohý šľachtici. Má až nezvyčajne červené pery. Nosí vrch ciernej tuniky a z jej spodku si urobila kratku suknu nad kolená. Nosí aj čierny plast s kapucnou. Na chrbte má luk s tulcom v ktorom má šípy na páse nosí dýku. Na rukach a na nohe má jazvy.

Úplňkový rej

25. června 2012 v 9:36 | R&A |  Akce
Blíží se nám čas úplňkového řádění, které bude navíc letos ještě magičtější, jelikož skutečně bude měsíc v úplňku. Lidé potmě, jen za svitu měsíce, vycházejí ze svých domů a tancují a slaví, zkrátka a dobře dovádí v měsíčním světle. Pravda, letos lidé váhali, zda Úplňkový rej uspořádat, když v hrabství řádí mor, nakonec ale dospěli k názoru, že je aspoň přivede na jiné myšlenky.

Kdy: Přesunuto na neurčito.
Čas:
Kde: Louka za Locksley
Pro koho: Zvaní jsou všichni, bez rozdílu

Kalendář svátků

24. června 2012 v 11:11 | R&A
Zde najdete seznam svátků a tradic, které se budeme snažit dodržovat každý rpg rok. Je jasné, že všechny nestihneme, ale něco určitě ano :)

Allison Cox

20. června 2012 v 20:29 | R&A |  Profily postav
Jméno: Allison Cox
Datum narození: 11.9. 1177 (Tudíž je jí 17 let)
Postavení: Prostá vesničanka, lačně se chytající jakékoli příležitosti - bohužel se zatím žádná neobjevila.

Al je vzhledem poměrně zajímavá, avšak nad ostatní nijak více nevyčnívá. Má dlouhé jemně zvlněné zrzavé vlasy, sahající někam k loktům, nejčastěji spletené do ledabylého jednoho či dvou copů. Obličej má posety pihami barvy shodné s barvou z vlasů, na ty je však narozdíl od ostatních zrzek náležitě hrdá. Pod hladkým čelem, beze známek vrásek a pod úzkým obočím září velké šedo-zelené oči orámované řasami. Nejčastěji lze v očích zahlédnout šibalské jiskřičky, či zvědavý výraz. Mezi očima se klene nevýrazný nos a pod ním nepřirozeně červené rty, stále roztažené do úsměvu nebo pootevřené v údivu nad nějakým drbem. Allison je na svůj věk poměrně malá - asi jen kolem 160 centimetrů, a zavalitější postavy. Nejčastěji ji lze spatřit v bílých či béžových šatech jednoduchého střihu a plátěných botách. Zbraň u sebe nenosí žádnou, ale přes rameno má neustále přehozenou malou plátěnou tašku, očividně vlastní výroby, se kterou snad spí. Její obsah není veřejnosti znám.

James Keller

20. června 2012 v 20:20 | R&A |  Profily postav
Jméno postavy: James Keller
Datum narození: 3. 5. 1147
Postavení: vesničan (dříve býval voják, bojoval i ve válce )

Vzhled: James není zrovna velký muž, díky čemuž je o něco obratnější a rychlejší než jeho vyšší (bývalí) spolubojovníci. Jeho vlasy i vous mají hnědou barvu, na některých místech se mu však už objevují výrazné šediny. Pokud se mu podíváte do tmavě hnědých očí, můžete z nich vyčíst ledacos, takovým hlavním rysem je však věrnost a oddanost, kterou ke svému králi a zemi též cítí. Povětšinu roku nosí jen bílou košili, přes ní hnědou tuniku (kterou však nenosí vždy), hnědé kalhoty a zelený plášť. Ve válce byl samozřejmě vybaven i kroužkovou košilí a brněním, které stále má uložené doma v truhlici, to už je ale spíše pozůstatek z minulosti.

Povaha: James nikdy nebýval člověkem, který by nějak moc mluvil. Byl totiž vychováván k tomu, aby se stál vojákem, a správný voják má poslouchat, ne povídat. Častokrát si člověk díky tomu ani nevšimne jeho rozmrzelosti, kterou povětšinu času cítí. To však neznamená, že není příjemným společníkem. Když ho člověk pozná blíže, zjistí, že se s ním dá zavést i příjemná řeč. Co se týče jeho vztahu k ostatním lidem, nedá se určit úplně přesně. V klidném prostředí se snaží chovat přátelsky, jakmile se však dostane do bitvy, může ostatním (a to nejenom nepřátelům) připadat až dosti krutý.
Jeho životním cílem je postarat se o svojí dceru. To však díky jeho nemoci je pro něj dosti nemožné. (Též ve svém nitru touží o naplnění dalšího přání - cíle, a to, aby se v průběhu času mohl vrátit do války. Proto při případném nápadníkovi pro Jeyne, který vypadá dle jeho úsudku slušně, se ho od ní snaží neodrazovat.)

Přeživší a smazaní

19. června 2012 v 12:21 | R&A
Čistka neaktivních je u konce a dopadla následovně. Dost lidí odpadlo, žel Bohu. Svou postavu z archivu postav můžete dostat zpět, když napíšete žádost na náš email.

Lanna Westerling

11. června 2012 v 14:45 | R&A |  Profily postav
Jméno: Lanna Westerling
Narozena 13. září 1172
Postavení: Vesničanka

Lanna je nepříliš výrazná dívka průměrné výšky a štíhlé postavy s něžnými rysy tváře. Ta je orámována lehce zvlněnými vlasy, které jí sahají kousek pod ramena a v přítmí se jeví jako kaštanově hnědé. Ovšem na světle jednotlivé pramínky vrhají odlišné odstíny, od zrzavé po tmavě hnědou. S vlasy ladí světlá pokožka pokrytá drobnými nenápadnými pihami, jež činí dívku o to více půvabnou. Dominantou v jejím obličeji jsou však oči barvy ocelové šedi, které ale nikdy nezůstávají přes své zabarvení ledově chladné a povětšinou se v nich dají velmi dobře číst její pocity. Prakticky vždy v nich také plane plamínek pobavení nebo se v nich objevuje nepřítomný snílkovský pohled. Koutek jemně tvarovaných rtů bývá často zvednut v malém, potutelném a mírně dráždivém poloúsměvu, který působí téměř až vědoucně a u lidí s tajemstvím tak dokáže snadno vyvolat rozpaky.

Její výběr oblečení se odvíjí od příležitosti, ke které se má odít. K běžnému chození mezi lidmi má jednoduché šaty, nejčastěji hnědé, zelené či bílé barvy, a pokud je zima, dobře poslouží i černý plášť s hlubokou kapucou podšitý kožešinou. Ovšem její povolání vyžaduje, aby si oblékla i mužský oděv. Obvykle ji tedy lze také zahlédnout v tmavě hnědých kalhotách, vestě stejné barvy a nazelenalé košili. Zkrátka v šatstvu, které jí umožňuje splynout s lesem. Vlasy, které nosí normálně rozpuštěné, bývají v tomto případě skryty pod zeleným loveckým baretem, aby jí nezavazely. Jediný kousek ošacení, který se neliší ani v jednom stylu, jsou měkké kožené boty těsně pod kolena, které u šatů nejsou za dlouhou sukní vidět, takže tato netradiční kombinace nepůsobí jakkoliv nápadně.

Lea II. Akvitánska zo Chateleràud

11. června 2012 v 14:39 | R&A |  Profily postav
Jméno: Lea II. Akvitánska zo Chateleràud
Datum narození: 13. Září 1171
Postavení: šľachtičná - princezná (dcéra zosnulého Henricha II. a Eleonóry
Akvitánskej)
Vzhled: Lea je, po svojej matke, vyššej a chudej postavy ktorou
vynikala spomedzi svojich sestier. Nie že by jej závideli...proste
svojou postavou bola výraznejšia. Menej výrazné sa však dajú
pomenovať jej oči, ktoré sú svetlejšej hnedej farby inokedy
zachádzajúce až do tmavej. Pre jej rodinu boli hnedé oči bežné a
vlastne aj očakávané. Kučeravé dlhé vlasy hlbokej hnedej farby sa
však za bežné označiť nedali. Pútali pozornosť nie len svojou
farbou, ale aj pravidelnými hustými kučerami zdobiacimi po stranách
jej tvár. Na jej tvári sedí menší a trochu dohora podvihnutý nos,
pod ktorým sú plnšie pery bez výraznejšieho tvarovania. Na týchto
perách málokedy vidno ozajstný srdečný úsmev. Dá sa čakať
nepatrné podvihnutie kútikov či poúsmev. Lea sa usmieva len vtedy,
keď jej to naozaj za to stojí. Leina chôdza toho máločo prezrádza.
Chôdza a postoj sú pevné ale predsa krehké a ladné. Ladnosť
dopĺňajú vždy šaty. Jej šaty sa vyznačujú jemnosťou, svetlými
a jemnými farbami a precíznymi detailmi.

RPG Zpravodaj XIX

4. června 2012 v 13:44 | R&A |  RPG Zpravodaj
Po mnoha poklidných měsících se nottinghamským hrabstvím opět začínají šířit drby. Tentokrát to však zřejmě nejsou pouze povídačky přitažené za vlasy, na kterých bývá minimum pravdy. Nyní vše ukazuje k tomu, že tyto zvěsti jsou pravdivé.
Nottinghamshire údajně zasáhla jakási nemoc a lidé se začínají obávat nejhoršího - že přišel mor. Několik lidí zemřelo ve svých domech, a to nejenom ve vsích, ale i v samotném Nottinghamu; nebožtíci však byli nalezeni i mimo města a vesnice. Příčina jejich smrti je zatím nejasná, odněkud ale pronikly na povrch zvěsti, že se jedná o mor. Konec konců, vše by tomu nasvědčovalo, jelikož nemoc se prý začíná šířit velmi rychle a městům i vesnicím hrozí vyhlášení zákazu vycházení a karanténa. Mor má různé příznaky, nejčastější je však vysoká horečka, blouznění, únava, bolest kloubů a kostí a zduřelé mízní uzliny. Pravdivosti tohoto drbu by nasvědčoval i fakt, že se šerif zabarikádoval ve svém hradu a nikoho nepouští dovnitř, ani ven.
Aby toho nebylo málo, mor údajně stihl i církevní hodnostáře a boží služebníky. Nottinghamští kněží nahlásili ztrátu jednoho ze svých bratří a koluje zvěst, že stoná i všem dobře známý templář, pan Thomas Morris. Jistá ženština (kterou všichni dobře znají) tvrdí, že to je boží trest. Morrise prý stihnul za to, že porušil slib cudnosti a cicmal se s Podzimní lady.

Maria Vanima

1. června 2012 v 16:25 | R&A |  Profily postav
Jméno: Maria Vanima
Datum narození: 7.září 1184
Postavení: vesničanka

Vzhled: Středně dlouhé, blonďaté lokýnky, kulatý, růžový obličej,
kterému dominují velké modré oči. Má malý nos a uši, poměrně krátký
krk a nízkou a hubenou postvu. Vzadu na krku pod vlasy má malé jizvy.
Je celá po otci, skoro vůbec podobná své sestře. Vypadá na daleko
menší, nežli je. Její chůze je spíš ladný běh, kterí by jste
přirovnali k srnčátku.

Povaha: Extrovertní optimistka. Na všem vidí něco hezkého a neustále
se zářivě usmívá. Je pro ni typický ladný běh, který ji tolik baví.
Nejraději by všem pomohla a na všem hledá něco vtipného. Má hodně
odvahy a miluje nebezpečí. Ovšm umí být i tvrdohlavá a tak často
někoho z vyšších vrstev vyprovokuje.
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.