Červenec 2012

Inga

14. července 2012 v 9:26 | R&A |  Profily postav
Jméno: Inga
Datum narození: listopad 1175 (Neví přesný den, pouze že byl tehdy úplněk)
Postavení: žebrák (potulná kejklířka)

Vzhled:
Inga neoplývá žádnou výškou, měří sotva metr a půl, možná něco přes. Je také velmi křehká a drobná a zezadu by jste si ji klidně spletli s desetiletým dítětem. Má dlouhé hnědé, až trochu zrzavé vlasy, které často nosí spletené do copu na stranu. Její kůže je velmi bledá, hlavně v obličeji. Ten má velmi ostré rysy a je posetý drobnými pihami. Dominují mu zelenomodré oči, ze kterých je vidět odhodlání a duševní síla. Nos má menší a ústa lehce narůžovělá. Inga se pohybuje velmi ladně a tiše. Na sobě má prosté zelené šaty, na kterých už je vidět opotřebovanost. Kolem pasu je obyčejný hnědý opasek, na kterém je zavěšený měšec s jejím veškerým drobným majetkem a na druhé straně dřevěná flétna. Když se ochladí nosívá plášť, který je sešitý ze zbytků kůže a kožešin. Na nohou nosí obyčejné hnědé vysoké holínky a v pravé má schovanou svou dýku. Kolem krku visí na šňůrce zavěšené dva vyřezávané přívěsky, jeden dostala od malé holčičky ve vesnici kde vystupovala pro štěstí a druhý má z lodi od jednoho z pirátů.

Raiffy Lionett Worreu

14. července 2012 v 9:17 | R&A |  Profily postav
Jméno: Raiffy Lionett Worreu
Datum narození: 16.12.1178
Postavení: psanec (chci se stát zbojníkem)

Vzhled: Raiffy je celkem štíhlé postavy, její vlasy jsou hnědé, avšak někdy se zdají být zrzavé, tedy pokud slunce dopadá na její hlavu pod správným úhlem. V lehkých vlnkách jí pak spadají pod ramena až takřka do půli zad. Má bystrý pronikavý pohled, který jakoby zachycoval všechno a zároveň veškeré informace jakoby byli ukládány právě kamsi do hloubi těch očí, nenasytných a vědoucích, sic na dálku nic neříkajících, neboť jejich světle šedý odstín se může na dálku zdát matný a nevýrazný, avšak z blízka je to už jiná, její oči totiž mají lehký nádech stříbra, jakožto kovu, který může být smrtící, nu proč asi na většinu lidí upírá ten pohled, určitě ne jen proto, aby je zabila. Svým zjevem mnohdy působí zcela nevinně, hlavně díky své tváři a úsměvu.
Nosí výhradně oblečení upnuté na tělo, nemá ráda šaty, jelikož prosazuje názor, že pokud se chce člověk dát do pohybu, tak lem šatů nesmyslně vlaje kolem vás a nemůžete pořádně roztáhnout při běhu nohy. A vzhledem k tomu, že nemá zrovna moc peněz, by si mohla dovolit něco lepšího, tak nosí trochu opoužívané věci. Dává přednost tmavým barvám. Mnohdy u ní můžete vidět, že si na krk uvazuje potrhaný šátek tmavě šedé barvy s výšivkou malého medvěda v jednom jeho cípu. Šátek je na stranách roztřepený. (Onehdy ho našla v matčiných osobních věcech a odmítá se ho vzdát.) K tomu má na sobě mnohdy plášť, který byl dříve černý, avšak za dobu jeho používání je spíše tmavě šedý a místy trochu prodřený, zevnitř je vyložený slabší kožešinou. Mnoha lidem se může zdát, že věci, které na sobě nosí jsou trošku lepší, avšak to jen díky tomu, že matka onehdy měla trochu víc peněz díky jedné své příbuzné. Věci se dědí. Vlasy mívá často svázány do copu a na zádech nosí v pouzdře svůj meč a s ním ještě pár dýk, které se dají použít dokonale jak k vyhrožování, tak k vyvržení zvířete.

Wulfred Vlkodav

9. července 2012 v 11:33 | R&A |  Profily postav
Jméno: Wulfred Vlkodav
Věk: Narozen prvního dne roku 1175
Postavení: Voják (potulný žoldnéř a lovec odměn)

Vzhled: Wulfred je průměrně vysoký, štíhlí a šlachovitý muž. Tmavě rezavé vlasy má spíše kratší, i přesto že si je poslední dobou nechává růst, stejně jako vousy, jak se jim zlíbí. Na první pohled se může zdá průměrný, skoro až obyčejný, přesto se neztratí ani v největším davu. Snad za to může jakási aura, která se kolem Vlkodava vznáší, ale nejspíš jeho prazvláštní runová tetování, která se mu táhnou po celém těle a děsí nejednoho křesťana stejně jako stříbrné Thorovo kladivo, které mu visí na krku. Jeho tělo také zdobí nejedna jizva z četných půtek a jeho nos byl již přinejmenším dvakrát zlomený. Na levé ruce mu chybí malíček. Wulfredova tvář je neustále zachmuřená, a jeho oči nedůvěřivě těkají ze strany na stranu. Mluví jen málo, a říká jen to, co je nutné. Když však promluví, každý pozná jakýsi severský přízvuk, snad Norský nebo Islandský.
Na sobě nosí Wulfred obvykle tmavě rudou tuniku a hnědé kalhoty. Když je mu zima, což není často, vytáhne svůj tmavě zelený plášť. Jeho staré zablácené boty již nepochybně viděl mnohé kraje a také mnohem lepší časy. Za opaskem má mladík lovecký tesák a starý meč, zbraň šlechty. Přes rameno mu visí luk, jehož tětiva by již potřebovala nutně vyměnit. V plátěném toulci má tucet šípů vlastní výroby. Hned u luku má také plátěnou brašnu obšitou ovčí kůži, v které skladuje další nezbytnosti jako plášť, dýmku či proviant.
První dojem z Wulfreda jistě nikdy nebude příliš dobrý. Před obviněním z kacířství ho chrání pouze jeho zbraně, krok zkušeného šermíře a chladný pohled.

Gwenhwyar "Gwen" Dornwell

4. července 2012 v 9:47 | R&A |  Profily postav
Jméno: Gwenhwyar "Gwen" Dornwell
Narozena: 23. 7 1171
Postavení: Vesničanka

Vzhled: Gwen sotva dosahuje průměrné výšky, která je u dívek jejího věku obvyklá. Její výška činí něco kolem 160 cm. A možná ještě míň. Takže je opravdu prckovitá, a v davu obyčejných vesničanů se až moc snadno ztratí. Čehož se samozřejmě nebojí využít ve svůj prospěch když potřebuje. Ženské křivky se na její postavě moc nerýsují, hrudník má spíše plochý a boky taky nejsou řádně zakulacené. Budí tak dojem jisté křehkosti a nevinnosti, jako kdyby jí i vítr mohl odfouknout. Tohle zdání je ale pouhý klam, protože i takový mrňous jakým ona rozhodně je, má kupodivu víc síly než by kdokoliv řekl.
Na první pohled tedy ani nevypadá na svůj věk, většinou si jí lidé kteří ji neznají pletou ještě s dítětem, a tím ona už dávno rozhodně není. I když v sobě tu svým způsobem dětskou stránku nezapře. V jejím obličeji už je ale jasně patrné že se jedná o dospělou ženu.
Má velice světlou pleť s jemným narůžovělým nádechem, na nose a tvářích nazlátlé pihy které se na slunci objevují i na jiných částech jejího těla. Safírově modré oči má velké, mandlovitého tvaru ohraničené závojem dlouhých světlých řas. Spolu s úzkým nosem tvz. "pršáčkem" s vykrojenými plnými rty (přičemž je spodní ret o trochu plnější než horní) a výrazněji ostře špičatější bradou mohou být nejvýraznějšími rysy.
Jejím poznávacím znamením jistě budou její ohnivě zářivé zrzavé vlasy. Ty se jí neposedně v bujných kudrlinách točí kolem hlavy všemi směry jako živá ohnivá clona, sahající až k jejímu útlému pasu. Ruce a hlavně nohy má o něco delší, i přes tu svou mrňavou výšku. Prsty na nohách má trochu křivé, a naopak na rukách jsou pěkně dlouhé a drobné. Sem tam se na nich objeví nějaký větší mozol nebo otlačenina, takže jde jasně poznat že se žádné práce neštítí.
A dokonce se u ní najde i pořádná sbírka jizev. Ty však pod vrstvou oděvu nejdou vidět. Bystrému pozorovateli ale určitě neujdou malé bílé jizvy na odhalených předloktí ve tvaru malých půlměsíčků.
Její zjev ale není kdo ví jak smyslně přitažlivý nebo oslňující, tedy záleží na vkusu ostatních. Oblečení má věčně odrbané, a jde vidět že nějaké svršky už mají nejlepší čas za sebou. O svůj vzhled se až příliš nestará, ale to neznamená že by byla nějaký ušmudlaný a špinavý šmudla. Zkrátka se o sebe stará tak jak může, v rámci svých možností. Samozřejmě se jí nedá upřít její charisma a možná i sympatičnost.
Hlas má s podivem o trochu hlubší, sametový.

Kathrina Devereaux

4. července 2012 v 9:42 | R&A |  Profily postav
Jméno: Kathrina Devereaux
Datum narození: 3.listopadu 1177
Postavení: Psanec (Ráda by se přidala k Robinovi)

Vzhled: Kathrina je dívka štíhlé postavy s kypřejšími boky, která není nikterak vysoká, protože odhadem může měřit asi 170 centimetrů. Má alabastrovou pleť, kterou delší pobyt na slunci spálí. Její vlasy mají zrzavou barvu a dosahují do půlky zad. Obvykle je nosí rozpuštěné s pěšinkou na pravé straně.
Její obličej je oválný s vysokým čelem, které z části kryjí vlasy, tmavým obočím a velkýma očima barvy rozbouřených mračen. Nos není nijak výrazný, trochu širší. Rty světle růžové barvy jsou souměrné a v úsměvu odhalují dvě řady bílých zubů.
Ráda nosí obyčejné, tmavě zelené šaty často doplněné o černý plášť s kápí a nebo mužský oděv. To pak má na sobě šedivou tuniku, hnědé kalhoty a černé boty.

Reginald Rolfe

4. července 2012 v 9:30 | R&A |  Profily postav
Jméno: Reginald Rolfe
Datum narození: 21. 02. 1156
Postavení: Vojak - posol

Vzhled: Nízky a pružný muž s pevnými ramenami. Jeho inak typicky anglický výzor necháva vyniknúť vlnitým medeným, takmer hnedým vlasom, zostrihnutým tak na dva, dva a pol palca. Najpútavejšie sú na ňom hlboko posadené sivé oči. Prenikavo hľadia akoby do najtajnejšieho kúta duše. Nad nimi sa na nižšom čele klesnie husté, výrazné obočie, o čosi tmavšie než vlasy. Ľavou lícnou kosťou sa mu tiahne bledá jazva ako pripomienka toho, na čo by radšej býval zabudol. Nos je výrazný, rovný, s veľkou špičkou. Napodiv sa zatiaľ obišiel (ako jedna z mála Regiho kostí) bez zlomeniny. Ústa pôsobia nevýrazne - nie sú príliš hrubé ani tenké a nemajú nápadný tvar. Tak ako okolo očí, tak aj vôkol nich sa črtajú jemné vrásky. Opálená pleť, kde sem-tam vyrážajú napovrch nepatrné pehy, prezrádza, že často býva vystavená vplyvom počasia, nehovoriac o drobných jazvičkách, ktoré však nie sú veľmi zreteľné. Celkovo jeho tvár pôsobí dojmom zrelého muža, už to rozhodne nie je mladík či nebodaj chlapec, o čom svedčí zvyčajné strnisko, prípadne aj krátka brada s fúzami a bokombradami, ktoré si necháva občas rásť.
Pre neho sú typické prosté a účelné šaty. Najčastejšie ľanová košeľa, pevné nohavice a vychodené vysoké kožené topánky. Takmer nikdy nechodí bez svojho hrubého plášťa s kapucňou. Zvyčajne na ňom nevidno, že je vojak. Len, keď má zo sebou svoj luk a tulec. Za opaskom schováva dlhý nôž, ktorý mu vie byť v prípade núdze veľmi užtočný.

Lord John Paul Sacred

1. července 2012 v 22:14 | R&A |  Profily postav

Jméno: otec Lord John Paul Sacred, biskup z Lincolnshire
Datum narození: 24.12.1139, čiže má 55 rokov
Postavení: Šľachtic, presnejšie je to biskup, no šľachtický titul, zdedený po otcovi a pozemky mu ostali. Svoje peniaze rozdáva chudobným, začo ho niektorý šľachtici nenávidia.
Povolání: biskup

Jeho predtým predtým jeho krásne a hrdé ryšavé vlasy a fúzy stratili farbu a krásu minulú, dokonca na temene hlave vypadali a zosiveli. Jeho zelené oči už stratili ten lesk, ktorý priťahoval ženy a nútil ho do dobrodružstva. Jeho pehy už takmer zmizli a nahradili ich vrásky, ktoré nemá iba na tvári. Chôdzu, ktorá bola predtým svižná a rýchla, nahradilo starecké krívanie. Silný hlas, z ktorého sa ozýval hrdí krik, už zoslabol a sila, ktorou vchádzal do boja, taktiež zmizla, nahradila ju slabota. John je už starý, to sa zaprieť nedá. Má dlhý nos a jeho pery sú stále v úsmeve, i keď ho uvidíte i s vážnou tvárou. Nie je moc vysoký, no ani nízky. Je veľmi chudý, pretože nechce žiť ako ostatný, tí, ktorý sa iba prežierajú a berú peniaze od chudobných. Väčšinou ho vidno krívať v biskupskom rúchu, v ktorom tak rád chodí. Na krku má vždy obrovský kríž. Ak nechodí v tomto honosnom biskupskom oblečení, ktoré má bielo červenú farbu, tak sa prezlečie do oblečenia jednoduchého človeka. V takom oblečení chodí k chudobným a dáva im najesť. John nosí väčšinou pri sebe nejakú berlu, pretože jeho nohy už nie sú také, aké bývali.


Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.