Leden 2013

Beatrice Dorota Valois

28. ledna 2013 v 16:51 | Archie

Jméno: Beatrice Dorota Valois
Datum narození: 14. 02. 1169
Postavení: Obyčejný člověk
Povolání: kořenářka

Povolání: Bea je kořenářka. Řemeslu poznávání bylinek a léčivých rostlin ji naučila její babička. Kromě sběru bylin a rostlinek se věnuje léčitelství. Umí pomoct, i poradit a ulevit od bolesti. Lidé nechodí jen za ní, ale i ona chodí mezi lidi, a tam, kde je třeba pomoci.

Před zrcadlem: Beatrice je asi 158cm vysoká, štíhlá. Má světle modré, drobné oči, které ale občas umí vykulit do obřích rozměrů. Oči ji lemuje středně široké, tmavé obočí a středně dlouhé řasy. Ústa jsou akorátní, ani velká, ani malá. Jsou prostě přesně tvořené k jejímu obličeji. Tvářičky jsou narůžovělé, a při smání se jí dělají malilinkaté ďolíčky. Její vlasy jsou hnědé, ale častěji je má schované pod čepcem. Když se náhodou stane, že čepec nemá, nosí je povětšinou spletené do copů. Má obyčejný dětský obličejík, ve kterém se ovšem v pravou chvíli dokáže objevit i zloba a nenávist. Nejčastěji nosí modrou halenku a smaragdově zelenou, zachovalou sukni schovanou pod hnědočerným pláštěm s velkou kapucí. S sebou nikdy nezapomíná také svůj vlastnoručně upletený, proutěný košík, plný bylinek a mastí, popř. ovoce.

Pergamen kouzel

24. ledna 2013 v 21:26 | Archie
Zde naleznete seznam kouzel, jejich obtížnost značenou úrovní (1-5, přičemž 5 je nejtěžší) a účinky. Kouzla mohou časem přibývat nebo být upravována, proto tento výpis kouzelných frází čas od času zkontrolujte.

Colette Leary

24. ledna 2013 v 20:34 | Archie
Jméno: Colette Leary
Datum narození: 24.3. 1174
Postavení: Obyčejný člověk

Povolání: Keďže pochádzala z rodiny šikovnej krajčírky, ktorá odievala nie len bežný ľud, ale i šľachtičné, sama pochytila talent i zručnosti tohto remesla a stala sa krajčírkou.

Před zrcadlem: Čo sa vzhľadu týka, Colette je dievčinou priemerného vzhľadu. Ani vysoká, ani nízka, ľahko sa vám stratí v dave, ak si ju ovšem povšimnete. Po matke zdedila bledú, jemnú pleť, po otcovi zas veľké, tmavé a úprimné oči. Hnedé kadere, ktoré jej siahajú takmer po plecia a pôsobia detsky nezbedne, často zdobí rôznymi stuhami či kvetmi. Najlepšie sa cíti v ľahkých letných šatách, v ktorých ju možno vídať najčastejšie, pričom sa riadi heslom - v jednoduchosti je krása. Drobné nôžky obúva do kožených sandálkov či hnedých čižmičiek, keďže rada vsádza na pohodlnosť. Charakteristická je pre ňu, teda okrem šibalského úsmevu, ktorý len málokedy mizne z jej jemných pier, malá jazva nad ľavým okom, ktorú utŕžila ešte ako dieťa pri páde zo stromu.

Latharn Aberofth

22. ledna 2013 v 21:31 | Archie

Jméno: Latharn Aberofth (jméno Latharn v překladu z galštiny znamená "liška", což si Lath zřejmě vysloužil barvou svých vlasů)
Datum narození: 21.3. 1175
Postavení: Obyčejný člověk

Povolání: Latharn je vyučeným kameníkem a částečně i stavitelem. Zvládá bravurně opracovat kámen ke stavbě, ale též má dost jemné ruce na to, aby z kusu kamene vytvořil skvostnou sochu. Poslední dobou však nedostal mnoho příležitostí, kde by své nadání mohl uplatnit, a tak se z něj stal tak trochu dobrodruh. Toulavé nohy ho nosí po světě, a aby měl peníze na jídlo a občasný nocleh, přivydělává si vypravěčstvím.

Před zrcadlem: Lath je vysoký štíhlý mladík, který připomíná úzký kolík zabodnutý do země. O širokých ramenou se u něj nedá ani náhodou hovořit, svaly má akorát na rukách. Je spíše šlachovitý a pružný, hromotlukem by se rozhodně nazvat nedal. Ruce má štíhlé a prsty dlouhé, což mu přidává na zručnosti. Co zcela určitě přitáhne pozornost náhodných kolemjdoucích, to jsou zářivě zrzavé vlasy. Ty sice vypadají zpočátku jako světle hnědé, pokud na ně však zasvítí slunce nebo se Lath ocitne na přímém světle, jeho hlava (obrazně řečeno) vzplane. Jeho oči mají zelenou barvu, která na okrajích duhovek přechází ve světle hnědou. Celý jeho obličej je posetý nespočtem pih. Ústa má výrazná a široká. Má trošku vystouplejší lícní kosti, ale to jeho vzhledu neškodí, spíše naopak. Pokud se usměje, odhalí relativně bílá zubiska a v koutcích očí a úst se mu udělají drobné vrásky.
Oblečení příliš často nemění. Pokud není ani teplo, ani zima, je pro něj naprosto typická sytě zelená tunika se šněrováním u krku, přes kterou nosí přehozenou ještě samostatnou kápi z lehké kůže, volné kožené kalhoty a nízké prošlápnuté boty. V létě kápi nenosí a kalhoty mění za plátěné, které si vyhrnuje ke kolenům, často chodí bosky. Pokud se ochladí, nízké boty mění za vysoké a bere si na sebe několik dalších vrstev. Ty viditelné tvoří především kabátec z pevné kůže, který je podšit kožešinami, a cestovní plášť zelenošedé barvy, jenže se u krku zapíná zdobenou kovanou sponou. Je-li na cestách, doplňuje jeho vzhled kožená brašna, kterou nosí přes rameno, a jež je nacpaná k prasknutí. Zbraně u sebe nenosí, tedy kromě malé sekerky a obyčejné dýky.


Sebastien Oakley

22. ledna 2013 v 21:28 | Archie

Jméno: Sebastien Oakley
Datum narození: 7.2. 1190
Postavení: Obyčejný člověk
Povolání: Je to prozatím bezstarostné děcko, o nějž se starají rodiče.

Před zrcadlem: Bastien je prozatím malý a poměrně štíhlý chlapec a jen těžko lze odhadnout, jak bude za pár let vypadat, pravděpodobně ale bude mít štíhlou postavu po matce a výšku po otci. Prozatím je to pořád malé děcko s dokonale dětským kukučem. Zaoblenému obličeji dominuje pár velkých, jasně zelených očí, které nepochybně zdědil po tátovi. Jeho vlasy, které nosí zhruba dva palce dlouhé a neustále rozcuchané, mají světle hnědou až zlatavou barvu, asi takovou, jakou má med. Má malý nosík mírně zvednutý do pršáku a výrazné široké rty. Pleť má trošku bledší, než je obvyklé, ale tváře má zdravě načervenalé. Jeho šatník sestává především z volných a pohodlných tunik a dlouhých kalhot. V létě však mění kalhoty za krátké, které sahají zhruba ke kolenům, běhá bosky a nosí výhradně tuniky bez rukávů. Má rád barvy, a tak mu rodiče dopřávají šatstvo z barvených látek. Nenosí žádné ozdoby, jen jednu jedinou - dřevěnou zbojnickou známku, která kdysi patřila jeho otci. Tu z krku nesundává a je na ní patřičně hrdý.


Špetka magie či nikoliv?

22. ledna 2013 v 14:15 | Archie
Tak už nějakou dobu přemýšlím nad tím, zda by nebylo dobré přidat do naší hry sem tam nějaké fantasy prvky. Zastávám názor, že by to hru oživilo, stala by se zajímavější a populárnější. Lidi prostě baví magie a ne rádoby obyčejný život.
A teď trošku objasnit, co by bylo, kdyby jste si v anketě odsouhlasili, že magii chcete: V podstatě nejde o žádné zavedení supermagičů do hry, o žádné nálety draků či krvežíznivé potvory číhající na každém roku. Šlo by víceméně o odměnu spolehlivým hráčům, kteří by o užívání magie měli zájem. Za mága by se nešlo zaregistrovat, nadání pro kouzlení by postava získala až časem, v rámci hry. Zkrátka a dobře, magie by fungovala na principu magických artefaktů - kdo má nějaký v držení, ten vládne magií. Takových artefaktů by však bylo poskrovnu. A krom toho neznamená, že "mám artefakt, srovnám svou magií Nottingham se zemí", ne. Každý by se učil magii ovládat pozvolna, zprvu by každý byl slabý mág, kterého vyčerpá i to nejjednodušší kouzlo. Magické dovednosti by vám byly zapsány do profilu a podle vašich her a případné pomoci vypravěče by se pozvolna navyšovaly. Krom toho by vznikl slovníček magických frází a samozřejmě článek na téma "magie v hrabství", aby bylo jasno, jak to všechno funguje. Tam bych objasnila podrobnosti, které ještě musím domyslet.
A důležitá informace - magii byste beztak byli nuceni skrývat, takže nehrozí magické mega souboje v ulicích Nottinghamu. Lidé magii nevěří, vrchnost má strach a mágy za užívání magie tvrdě trestá. Pokud znáte bbc Merlina, máte trošku představu o tom, jak si to představuju.
Samozřejmě můžete namítnout, že zavedením magie na TMU už to nikdy nebude ta "stará dobrá TMA", to je ale omyl. Přesně tomu se chci vyhnout. Chci, aby to byla ta stará dobrá TMA, ale jen trošku oživená, nabízející pestřejší hru a větší průchod fantazii.
Vyjádřete se prosím v anketě, případně i v komentářích.

Fridrich I. Babenberský

22. ledna 2013 v 14:02 | Archie
Celé jméno: Fridrich I. Babenberský
Datum narození: počátek roku 1175
Postavení: šlechtic z rodu Babenberků
Povolání: rakouský vévoda, voják

Před zrcadlem: Fridrich má rysy klasického vojáka; osvalené končetiny, bedra a vypracovaná hruď hovoří za vše. Výškově se ale řadí spíš mezi menší jedince, neboť měří sotva sto sedmdesát centimetrů. Má krátce střižené vlasy, jejichž délku si kompenzuje vousy, nebo se to tak alespoň dá pojmout - neboť si svou bradku úspěšně pěstuje. Pod klenutým obočím a nad vystouplými lícními kostmi se nachází trochu zapadlé, hnědozelené oči, které působí hrubým dojmem a laskavý pohled z nich vyzařuje jen pokud se usměje a ani to není tak časté. Vypracovaná postava spolu s nevysokým vzrůstem působí na pohled prostorově výrazně, přestože dokáže být hbitý a mrštný. Obléká si drahé pánské kalhoty, tuniky, vesty a pláště zahraniční výroby a střihu. Že je zámožný a látky nejsou Anglické je vidět na první pohled. Často se může vyskytovat v rytířské zbroji, na statném koni, kterak brouzdá panstvím. Když už musí být, a jde pěšky, obouvá si boty na klínku, které mu trochu přidávají na výšce.

John Paul Sacred

22. ledna 2013 v 13:37 | Archie
Jméno: otec Lord John Paul Sacred, biskup z Lincolnshire
Datum narození: 24.12.1139
Postavení: Voják

Povolání: Biskup, ktorý svoje povolanie berie veľmi vážne. Snaží sa v ňom žiť ako pravý svätec a vždy si nájde čas zájsť si k chudobným. Ako biskup sa snaží zapísať do kroník.

Před zrcadlem: Jeho predtým predtým jeho krásne a hrdé ryšavé vlasy a fúzy stratili farbu a krásu minulú, dokonca na temene hlave vypadali a zosiveli. Jeho zelené oči už stratili ten lesk, ktorý priťahoval ženy a nútil ho do dobrodružstva. Jeho pehy už takmer zmizli a nahradili ich vrásky, ktoré nemá iba na tvári. Chôdzu, ktorá bola predtým svižná a rýchla, nahradilo starecké krívanie. Silný hlas, z ktorého sa ozýval hrdí krik, už zoslabol a sila, ktorou vchádzal do boja, taktiež zmizla, nahradila ju slabota. John je už starý, to sa zaprieť nedá. Má dlhý nos a jeho pery sú stále v úsmeve, i keď ho uvidíte i s vážnou tvárou. Nie je moc vysoký, no ani nízky. Je veľmi chudý, pretože nechce žiť ako ostatný, tí, ktorý sa iba prežierajú a berú peniaze od chudobných. Väčšinou ho vidno krívať v biskupskom rúchu, v ktorom tak rád chodí. Na krku má vždy obrovský kríž. Ak nechodí v tomto honosnom biskupskom oblečení, ktoré má bielo červenú farbu, tak sa prezlečie do oblečenia jednoduchého človeka. V takom oblečení chodí k chudobným a dáva im najesť. John nosí väčšinou pri sebe nejakú berlu, pretože jeho nohy už nie sú také, aké bývali.

Angelica Zindzhi de Nayota

13. ledna 2013 v 11:53 | Archie
Jméno: Angelica Zindzhi de Nayota
Datum narození: 5. srpna 1173
Postavení: Psanec

Povolání: Angie je čarodějnice z povolání. Je schopna vám namíchat cokoli od ozdravného léku, přes tunu nijak dobře vonících mastiček, až po nějaký ten méně či více účiný jed. Za takovéhle služby si ale peníze žádá málokdy a přežívá ze dne na den s drobnými krádežemi, z kterých ale vždy nějakou část dává těm, kteří to potřebují více než ona sama, nejspíš už zažitý zvyk z dob Robina Hooda.

Před zrcadlem: Jedním z rysů, který je na Angelice opravdu nepřehlédnutelný, je o něco tmavší barva její pokožky. Jinak, dalo by se říci, ničím moc nevybočuje z řad zcela běžných a normálních čarodějnic. Do výšky nikdy moc nevyrostla a jen stěží přesáhla hranici 160 centimetrů. Postavově by se o ní dalo říci, že je dobře stavěná, ani vychrtlá, ani boubelatá, zkrátka tak akorát. Typicky ženských křivek nemá přespříliš, však ani je nepostrádá a i tímto se řadí ke zlatému středu. Co se týče dominant jejího obličeje, jasně vítězí její tmavší, hnědé oči. Pakliže se na ně zaměříte, zjistíte, že v levém na spodní části duhovky najdete o odstín, možná i o dva tmavší flíček. Nos posazený nad plnějšími rty je stejný jako každý druhý, možná jen s tím rozdílem, že na tom jejím byste jen těžko hledali byť jen sebemenší náznak pih či znamének. Občasnými loknami zvlněné, tmavě hnědé, mnohdy téměř až do černa ladící vlasy, jí dosahují délky někam pod lopatky. Ve většině případů jí zastihnete s trochu divočejším rozcuchem typu "Právě jsem vylezla z tamtoho křoví, moc po mě nechtějte.", stává se i (ale opravdu jen náhodou) že má vlasy i upravené a rozčesané, občas aby jí při práci nezavazeli, tak i stažené do ohonu či zapletené do copu. Vyhrnuté rukávy halen, mírné rozšněrování košil u krku či vytažené nohavice mnohdy odhalí vybledlé jizvy větších i menších rozměrů. Už jen jejich počet a velikosti svědčí o tom, že Angie patrně není oblíbenkyní štěstěny natož přívětivého osudu. Však je na ní znát, že se za své šrámy nestydí, ba naopak, je na ně patřičně hrdá, na druhou stranu je bere jako připomenutí dnů, které mohly být jejími posledními. Čarodějku nejčastěji zahlédnete v halenách a košilích v kombinaci s plátěnými nebo koženými kalhoty. Když přituhuje, neví co na sebe, v zimních měsících je zcela běžné vidět jí nacpanou v několika vrstvách svetrů, zabalenou do pláště a vlastně do všeho co jí přijde pod ruku. V dřívějších dobách byl doslova nadlidský úkol zahlédnout ji v sukních či šatech jindy, než když byla vyprovokována k sázce. Zato v posledních pár letech se to postupně začalo měnit, v lesích sice stále preferuje pohodlnější variantu kalhot, ale sukně se stávají zcela běžnou součástí jejího šatníku. Ona na rozdíl od mnohých dalších žen si na šperky a podobný serepetičky pramálo potrpí. Jediné co by se dalo pokládat za regulérní šperk je přívěsek, jejž jí daroval Will a který také nikdy nesundává. Zbojnickou známku, která ji v danou chvíli nejspíš už k ničemu není, stále nosí při sobě, připevněnou kolem krku, přivázanou za opaskem či zastrčenou hluboko v kapse. Tímto seznam jejích zkrášovadel končí, možná ještě sem tak máte možnost zbystřit dřevěné vyřezávané náramky kolem jejího zápěstí.

Venëa Juliett Autumn z Eagleshamu

13. ledna 2013 v 11:49 | Archie
Jméno: Venëa Juliett Autumn z Eagleshamu, pro drby vesničanů Podzimní lady.
Datum narození: 22. říjen 1167
Postavení: Šlechta
Povolání: Jakožto jedna z nejbohatších žen v hrabství nemusí hnout ani prstem.

Před zrcadlem: Venëa je malého vzrůstu, dosahuje sotva 160 cm. Tvar její štíhlé postavy není nijak neobvyklý, proporce má jako každá průměrná žena. Pleť je porcelánově bledá.
Mnoho lidí můžou upoutat její vlasy. Jsou dlouhé asi do pasu a jejich sytě zrzavá barva vyniká třeba i na 200 metrů daleko. Často je nosí natočené, jak rozpuštěné, tak i vyčesané. Zdobí si je kupříkladu sponami, květinami nebo do účesu zasadí čelenku.
Na oválném obličeji se jí rýsují tenké obloučky obočí a pod nimi měděné oči mandlového tvaru orámované nevýraznými řasami. Nos je drobný, ani rty se příliš neroztahují do šířky, vypadají spíš trochu našpuleně.
Obléká se do honosných šatů. Oblíbila si látky, střihy i zdobení z cizích zemí, proto může v Anglii působit její styl oblékání výstředně. Mezi její favority patří barvy hnědá, zelená, zlatá nebo béžová. Ne nadarmo se jí říká "Podzimní lady". Své šaty doplňuje šátky nebo šperky, avšak decentně.

Caroline d'Nott

13. ledna 2013 v 11:45 | Archie
Jméno: Carolinne Alessandra z Nottinghamského panství, lady von Dietrichstien; zkráceně Carolinne d'Nott, vybraným okolím zvaná Kitty
Datum narození: Přibližně začátek března 1176
Postavení: Nižší šlechta
Povolání: Nepovolaným vstup zakázán!

Před zrcadlem: Kitty je na Středověké poměry poměrně vysokého vzrůstu; něco kolem sto osmdesáti centimetrů. Útlý pas, dlouhé končetiny a téměř žádný hrudník může budit dojem chodícího sloupku. Klenuté obočí, nos pršák a vystouplé lícní kosti podtrhují aristokratický původ; na svět se dívá očima mandlového tvaru v barvě čerstvě posekaného trávníku, nos bývá před úrodné léto atakován sprškou roztomilých pih a rty má krojené, jakoby měla mezi svými předky Francouze. Její vlasy mají hned několik odstínu blonďaté, přes zimu a na jaře to bývá hřejivý medový odstín, na podzim plavá blond a v létě ji některé prameny šisují až do běla; nejdelší prameny dosahují až ke kostrči, kdežto nejkratší klidně mohou končit už pod ušima. Zdá se, že tento střih je úmyslný a díky němu vytváří složité účesy, drdoly a pletence. Na konečcích prstů má čas od času k vidění maličké vpichy a oděrky. Když promluví, slyšíte vyšší hlas; hovoří anglicky, ale s německým přízvukem. Sladké vůně ovoce ji doprovází při každém pohybu; zřejmě oblíbený parfém.

Elain Igraine z Rochfordu

11. ledna 2013 v 19:45 | R&A
Jméno: Elain Igraine z Rochfordu, lady je zvyklá i na El, na Igraine vůbec neslyší, nikdy jí tak nikdo neřekl.
Datum narození: 23. 10. 1169
Postavení: Šlechtična

Povolání: Elain nepatří mezi zrovna hodně bohaté šlechtičny, takže se živí svým talentem - maluje. Jako objekty si vybírá většinou šlechtu, která jí dobře zaplatí, ale jinak maluje vše, co se jí zrovna zachytit chce. Někdy i vyšívá honosné zdobení na šaty.

Před zrcadlem: Elainina postava je štíhlá s širšími rameny. Její výška není nic extra, na pohled byste jí mohli odhadnout něco okolo 165 cm. Pleť má barvu světlou, v létě se spálí skoro hned, co ji slunce lízne, což se děje velice často, neboť je zásadně proti nošení obrovských zdobených slamáků a podobných vymožeností bohatých šlechtičen. Co na ní zaujme na první pohled, jsou její vlasy. Vypadá díky nim jako ohromné sluníčko, neboť to jsou zlatavě blonďaté kudrny, které volně rozpuštěné sahají až po bedra. Vzhledem k nepraktičnosti této délky je však Elain nosí na veřejnosti rozpuštěné jen zřídkakdy. Elain působí od pohledu jako velmi křehká a jemná žena. Může za to její kulatý obličej se světle modrými kukadly, které se nachází pod naprosto přirozeným tenkým obočím. Její rysy nejsou nijak ostré, můžeme tedy pozorovat spíše ladné linie. Zvláštní je však důlek na bradě, který se vždy udělá, když se pro něco nadchne nebo ji někdo rozzlobí, či rozpláče. Když se začne smát, objeví se další ďolíček, tentokrát na pravém líčku, navíc také můžeme spatřit její až úžasně rovně srovnané zuby možná až překvapivě docela bílé.Elain nosí jednoduché šaty většinou tmavě zelené nebo hnědé barvy s různými typy rukávů, ovšem můžeme ji potkat i v šatech bílých se zlatými výšivkami na rukávech a kratší vlečce při nějaké slavnostnější události. Čas od času si můžete říkat, jak tato žena může být lady, neboť se od obyčejných lidí vizuálně až zas tak moc neliší. Šperky, až na malý zlatý křížeček, mimo vyšší společnost nenosí. Dokonce bychom v jejím šatníku našli i jedny kalhoty. V zimě nosí nejrůznější pláště tmavších barev, vždy jim však chybí kápě. Když přituhne nejvíce, má v zásobě také ještě pár kožešin.

Branwen de Clare

11. ledna 2013 v 19:37 | R&A
Jméno: Branwen de Clare. Její pravé jméno zní Branwen de Clare, ale právě teď používá jen spoustu falešných jmen a jen málokomu prozradí skutečné "Branwen". Velšsky by celé jméno znělo Branwen ap Richard z Pembroke (Strigoil), takže někdy používá nicneříkající příjmení Pritchard nebo Richardson.
Datum narození: 28. 8. 1180
Postavení: Obyčejný člověk

Povolání: Branwen se narodila jako šlechtic, prošla si ale i životem tuláka a protože není úplné kopyto, ovládla hned několik zajímavých schopností, díky nimž se protloukla. (Víc o jejím rozporuplném postavení v historii.) Nedá se říct, že by tehdy úplně žebračila. Neměla velké morální zábrany na trhu tu a tam šlohnout jablko. Zkusila se vmísit mezi obyčejné vesničany. Když tím moc neutrpěla její důstojnost, svedla skoro cokoli, od panošování k písařství. V současnosti je pomocnice v kovářské dílně.

Před zrcadlem: Není zrovna ukázkou kvetoucí krásy, ale je tak nějak stroze pohledná, s dlouhým obličejem, šedýma očima a hnědými vlasy. V dětství byla taková tyčinka, ale už trochu víc prokoukla, a i když má stále spíš atletickou postavu, už se musí víc snažit, aby jí ostatní spolkli, že je kluk (chodí po Nottinghamském panství převlečená, víc v historii). Původně bledá tvářička se jí trochu osmahla a vyválela v prachu cest, takže žádné popisy porcelánové krásy se nekonají. Její jiskrné oči mají takový ten příjemný kulatý tvar podtrhující dojem naivnosti, a navíc jsou orámované hustými řasami a obočím, takže když se Branwen zachce, její pohled dokáže být pěkně uhrančivý, pohlcující. Snaží se to ale nedělat, aby na sebe zbytečně neupozorňovala. Vlasy nosí momentálně krátké a tomu vrabčímu hnízdu se rozhodně nedá ani říkat účes… Nepotrpí si na žádné honosné oblečení, stačí jí zelená tunika (na okraji jsou rukávy už trochu ztrhané) a hnědá kožená vesta. Samozřejmostí jsou kalhoty, ne sukně, a vysoké boty, v jejichž podrážkách si schovává nějaký ten peníz. Na opasku se jí houpe váček s menší hotovostí, který si bedlivě hlídá, a pak maličkostí, jako například prak. Zbraně ale mívá většinou schované buď právě v botách (dýka). Pohybuje se s nenucenou lehkostí a stejně tak ovládá většinu zbraní, na které sáhne. Když prchá, je to jak srnče překonávající skoky lán pole, vždy jistý krok a neomylný instinkt vedoucí pryč z nebezpečí.

Ronald Chancery

9. ledna 2013 v 22:17 | R&A
Jméno: Ronald Chancery, ovšem nikdo mu neříká celým jménem. Většinou ho oslovují "Rone", přátelé mu neřeknou jinak, než "Ronnie". Dalo by se říct, že na nic jiného téměř ani neslyší.
Datum narození: 7.4. 1171
Postavení: Obyčejný člověk

Povolání: Každým coulem umělec. Jednak je to hudebník, druhak pisálek (píše především básně, anglicky).

Před zrcadlem: Zprvu by bylo dobré říct, že je to mladý muž neskutečně roztomilý. Zní to opravdu ujetě, ale je to tak. Žádné jiné slůvko ho nepopíše lépe, než roztomilost. Buďme ale konkrétnější. Ronnie má zhruba palec (maximálně dva) dlouhé kaštanově hnědé vlasy, které, ať je češe jak chce, si dělají, co se jim zlíbí, a většinou trčí do všech stran v jakémsi klukovském rozcuchu. Zpod výrazného tmavého obočí na vás kouká pár velkých, nebesky modrých kukadel. Z těch většinou srší vášeň, energičnost, nadšení a odhodlanost. Jsou lemovány dlouhými tmavými řasami. Navíc díky velkým očím Ron naprosto bezproblémově zvládá jakýkoliv psí pohled. Jeho nos netřeba popisovat - nos jako každý jiný. Ústa má široká, rty vcelku výrazné, lehce narůžovělé. Často se usmívá, přičemž odhaluje rovné a kupodivu i bílé zuby. Pod nosem mu raší jakýsi drobný knírek, na bradě strniště.
Co se jeho postavy týče, Ron je průměrně vysoký, naprosto obyčejný muž. Nijak extra rozložitý, žádná mlátička, prostě tak akorát, zlatá střední cesta.
Obléká se především do pohodlného oblečení, které nejčastěji tvoří volné kalhoty z tenké kůže, vysoké boty sahající ke kolenům a rozlétaná lněná košile, která má u krku šňěrování. Pokud je chladněji, přes košili si Rony přetáhne ještě nějakou tu tuniku, zpravidla sytě barevnou (nejčastěji to je purpurová, modrá nebo červená barva), která je kolem lemů a švů zdobená stříbrnou nebo zlatou nití. Proto Ron většinou nevypadá jako chudý vesničan, ale jako zámožnější muž, což ve skutečnosti vůbec není. Kalhoty jsou mu v pase trošku větší, takže je jistí koženým opaskem s obyčejnou kovanou přezkou. V zimě se pak halí do tmavě modrého dyftýnového pláště, třičtvrtě kolového, který mu sahá zhruba do půli lýtek. Zpravidla chodí neozbrojen, jen pro dobrý pocit u sebe nosí dlouhou dýku. Co se doplňků týče, nosí jen kožený náramek kolem pravé ruky. Nutno podotknout, že prsty jeho levé ruky (je levák), nejvíce palec, ukazováček a prostředníček, má ztmavlé od toho, jak si je neustále umazává inkoustem, když píše. Občas lze dokonce zahlédnout na jeho rukách čerstvý inkoust.
Přes rameno nosí přehozenou nevelkou koženou brašnu, ze které často vyčuhují psací brky a svitky pergamenu. Krom tohoto bohatství v ní většinou ukrývá peníze a čutoru s vodou.

Archie Oakley

9. ledna 2013 v 22:12 | R&A
Jméno: Archie Oakley (vlastně celé jeho jméno zní Archibald, ale Archie ho přímo nesnáší, proto si donedávna říkal Archer, což mnozí zdrobnili na Archie a to už mu zůstalo. A příjmení Oakley? Ani tím se nikdy nechlubil, ale právě tak se jmenovali manželé, co ho vychovávali jako vlastní dítě. Archie tedy na jejich počest přijal příjmení Oakley, což poukazuje na to, že pochází z kraje, kde roste hodně dubů)
Datum narození: 21.3. 1167
Postavení: Obyčejný člověk

Povolání: Archie zastává funkci správce vesnice Locksley. Po svém zesnulém bratrovi zdědil poměrně slušný majetek, takže by ani nemusel pracovat, jenže on prostě nedokáže setrvávat v nečinnosti, a tak dělá to, co mu jde nejlépe - pomáhá tam, kde je to potřeba. Občas vypomůže na něčí farmě, jindy spraví děravou střechu, nebo zajde na lov a úlovek pak věnuje chudině.

Před zrcadlem: Archie je trošku rozložitější postavy, je vysoký a urostlý - má široká ramena a ani nějaké ty svaly mu nechybí, silné má hlavně paže. Díky tomu působí tak trochu jako hromotluk. Tmavě hnědé vlasy nosí krátce střižené, a to hlavně proto, že se mu nezbedně vlní a jeho to poněkud obtěžuje. Jeho účes nemá žádnou formu, spíš naopak - neposedné prameny vlasů mu většinou trčí do všech stran a tvoří tak dokonalý rozcuch. Jeho oči mají jasně zelenou barvu a neustále v nich poskakují šibalské jiskřičky. Nos je trošku větší, ale i přesto nemá daleko k pršáku. Tvář si nechává porůstat krátkým strništěm, které je pod nosem a na bradě hustší, tedy i tmavší. Rty jsou nevýrazné, většinou nevinně se usmívající. Ačkoliv zastává celkem vysokou funkci, oblékáním bezproblémově spadá mezi obyčejné obyvatele nottinghamského hrabství. Nejčastěji ho lze spatřit ve světlé košili, jejíž rukávy má vrhnuté k loktům, pevných plátěných kalhotách a nízkých kožených botách. Pokud se ochladí, bere si přes košili ještě koženou vestu, vzhledem zcela obyčejnou. Jestliže se ochladí, obléká si kožené kalhoty, nízké boty mění za vysoké a vestu za kožený kabátec podšitý ovčí vlnou, kolem krku si většinou uvazuje zelený šátek. Co se doplňků týče, levou ruku mu zdobí tenký kožený náramek a kolem krku nosí zbojnickou známku, vzpomínku na minulost, kterou nikdy nesundavá. Stejně tak nikdy nesundavá zlatý prstýnek, jenž nosí na levém prsteníčku. Zbraně u něj nejsou vidět tak často, jako dříve - občas u jeho pasu můžete zahlédnout meč nebo dýku.

Reálie hry

9. ledna 2013 v 12:31 | R&A
Bude doplněno.

Prozatimní hiatus

8. ledna 2013 v 23:35 | Archie
Vážení přátelé,
jak už si mnozí z vás všimli, TMA už nějakou dobu nejede - naopak stagnuje. A čím to? Inu, vysvětlení je jednoduché. Robin odpadl a zmizel neznámo kam a já s nástupem na vysokou školu neměla čas ani náladu táhnout tento rpg blog sama. Tímto se tedy omlouvám všem, kteří nadějně čekali, že se v nejbližší době opět rozhýbeme. Mám však dobrou zprávu - nebude to sice v nejbližší době, ale určitě se rozhýbeme. Rozhodla jsem se nenechat TMU upadnout do zapomnění a chopit se absolutní moci (xD). Prostě to tu opět rozjedu, ale potřebuju vědět, kdo ze starých známých hráčů tu i nadále hodlá zůstat a hrát (prosím, napište se do komentářů). Zřejmě se dějově posuneme trošku jinam, přijde spoustu změn (snad k lepšímu) a co nejdříve se zase hodíme do provozu. Proto se prosím případných změn nelekejte.

Staronová TMA se rozjede zřejmě v první polovině února 2013,


do té doby prosím o vaší trpělivost.

Vaše (snad nezapomenutá) Archie

Edit:

  • Změněn kabátek blogu
  • Pozměněno úvodní slovo ("O nás"), kde se dozvíte, co nového se událo v Nottinghamshiru
  • Změněno rozložení blogu (horní menu).
  • V nejbližších dnech bude otevřena registrace. Prosím všechny, i ty, kteří už tu profil měli, aby registraci poslali znovu a poupravili historii postavy podle reálií. Nyní se píše rok 1195!
Autorská práva - je zakázáno cokoliv z tohoto blogu kopírovat bez svolení adminů.